دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

نحوه استفاده از نظرسنجی ها برای رضایت بهتر مشتریان بخش سوم

۱۴ خرداد ۱۳۹۸
4.3
نحوه استفاده از نظرسنجی ها برای رضایت بهتر مشتریان بخش سوم

آنچه در قسمت اول مقاله خواندیم :
شما وقتی به کافی شاپ می روید و پیشخدمت به شما احترام می گذارد احساس راحتی می کنید ، مثل اینکه دوستی دوست داشتنی شما را ببیند ، شما را به میز مورد علاقه خود هدایت می کند و از شما می خواهد که آن انتخاب را دوست داشته باشید؟ شخصی سازی یک مفهوم جدید نیست ، گرچه اخیرا مشتریان استاندارد از خدمات دیجیتال انتظار دارند. شکی در مورد ROI شخصی سازی ارتباط سرب و مشتری وجود ندارد. آمازون ، که راه را برای بازاریابی دیجیتال یک به یک را راه اندازی کرد ، اخیرا گزارش داد که 35 درصد از فروش آن از توصیه های محصول است. اعداد در انتظارات مشتری آنلاین حتی بیشتر امیدوار کننده هستند ، 56 درصد مایل به بازگشت به یک وب سایت که روشی شخصی را ارائه می دهد هستند. فقط طبیعی است که دنیای بازاریابی اکنون یک قطعه از آن کیک را می خواهد. بنابراین چگونه می توانیم به طور موثر هدایت را از طریق قیف هدایت کنیم و به نیازهای فردی خود در هر مرحله از سفر خریداری کنیم؟

 

در این وبلاگ ما قصد داریم روی یکی از روش های بسیار موثر تمرکز کنیم: ایجاد یک استراتژی نظرسنجی یکپارچه که اولا شما را در درک بهتر منافع خود و به عنوان یک نتیجه ، آنها را به سمت خرید به شیوه ای طبیعی و بدون سر و صدا هدایت می کند. ما مثالهای شخصی سازی نظرسنجی را برای هر سه مرحله از سفر خریدار به اشتراک خواهیم گذاشت (بنابراین ، فرایندی که در آن یک سر به نیاز مورد نیاز آگاه می شود و در نهایت محصول ما را به عنوان یک راه حل خریداری می کند). ما همچنین خواهیم دید که چگونه ما در Survicate توصیه می کنیم که منجر به ارزیابی شود یا اینکه سخت است که واجد شرایط باشد یا مجددا به وب سایت شما متوقف شود.

 

مرحله تصمیم گیری

به طور مشابه ممکن است مشتری شما در مرحله بررسی برنامه ریزی یک تماس برای نسخه ی نمایشی باشد. اگر چه ، این بار تصمیم می تواند خیلی زودتر یا درست بعد یا در طی تماس انتظار رود. همانطور که تجربه ما نشان می دهد برخی از رهبران متقاعد شده اند که شما انتخاب خوبی هستید و تبدیل به مشتریان تان حتی قبل از نسخه ی نمایشی برنامه ریزی شده می شوند. نکته مهم این است که در مرحله تصمیم گیری همه چیز سریع اتفاق می افتد. این هم رقابت شماست ، بنابراین مطمئن شوید که در تلاش های بازاریابی و فروش آنلاین خود تا انتها سرمایه گذاری کنید! نقطه های تماس برای نظرسنجی: صفحات قیمت گذاری ، صفحات فرود محصول ، صفحه ثبت نام و همچنین حساب های کاربری رایگان برای کاربران که در طرح پرداخت وارد نشده یا درحال بررسی هستند.

نمونه سوال

• "آیا می خواهید با تیم فروش ما در تماس رایگان نسخه ی نمایشی شرکت کنید؟"

• "آیا چیزی هست که ما بخواهیم در طول نسخه ی نمایشی روی آن تمرکز کنیم؟"

• "کدام سرویس دهنده دیگر را ، جدا از ما ، در حال حاضر در نظر می گیرید؟"

طرح اقدام: نمایش یک فرم تماس با یک پیشنهاد نمایشی. اگر برنامه موافقت با تماس دارید ، یک نظرسنجی قبل از نسخه ی نمایشی مشابه آنچه که در بالا ذکر شد برای مراجعه به مرحله ی مورد بررسی ارسال کنید.

در برنامه ریزی تماس ، به صورت خودکار هدایت پاسخ گیرنده به سمت تیم فروش خود را بسیار آسان درنظر بگیرید. اگر پاسخ دهنده هنوز آنلاین باشد ، چت را با یک عضو تیم فروش راه اندازی کنید. تیم فروش شما باید با بازبینی پاسخ های پیشین تست های قبل خود ، برنامه نمایندگی خود را شخصی سازی کند. همچنین ارزش چک کردن اطلاعات در کانال های دیگر مانند CRM را به شما می دهد. شما می توانید سابقه نظرسنجی قبلی را کامل مشاهده کنید. در حال حاضر ، چه چیزی در مورد رهبریت سخت به نظر می رسد؟ بیایید فرض کنیم یک گروه از بازدیدکنندگان سایت وجود دارند ، که از بازدید سایت شما خارج شده اند یا روند ثبت نام را ترک کرده اند. چگونه می توان نتایج نظرسنجی آنها را (اگر هنوز در مرحله کسب آگاهی یا مراحل سنجش هستند) و یا علاقه آنها را در کسب و کار اینترنتی خود (اگر آنها تصمیم به خرید ندارند و یا در رقابت از میدان به دررفته اند) کسب کرد؟

 

در دست گرفتن رهبری  - یک رویکرد جدید

در اینجا نمونه ای از شخصی که طرفداران زیادی در Survicate دارد ، داریم. هر پاسخ دارای یک منطق جداگانه است و راه حل هایی با دلایل دقیق که چرا رویکرد شما متوقف نمی شود را ارائه می دهد. برای استفاده از این رویکرد ، باید لیستی از آدرس های ایمیل رهبران مورد نیاز را دوباره فعال کنید. در اینجا برای شناسایی دلیل رهگیری سوال می پرسیم و هر مسیر پاسخ را بررسی میکنیم:

چه چیزی از خرید ماجلوگیری می کند؟

1. من فقط بررسی می کنم مشتری تان را برای عضویت در خبرنامه تشویق کنید : در پایان بررسی ، لینک های خود را به بهترین محتوای خود اضافه کنید

2. بیش از حد گران است : یک تماس با یک عضو تیم فروش تنظیم کنید. مشتری ممکن است فکر کند که محصول شما بیش از حد گران است زیرا آنها از اینکه چقدر امکانات گسترده دارد بی اطلاع هستند. همچنین ممکن است شما بتوانید یک سرویس سفارشی و یا راه حل مذاکره برنامه ریزی کنید. شاید یک برنامه تخفیف برای سازمان غیردولتی اجرا کنید؟

3. من انتخاب خود را در این رقابت کردم. از آنها بخواهید که اگر از شما خریداری کنند یک تخفیف غیر منتظره برای خدمات خود ارسال می کنید. در عرض شش ماه بررسی خود را بر سر اینکه مشتری سابق را هنوز با راه حل رقابتی همراه دارید و او همچنان خوشحال است ، ادامه دهید. آنها را تشویق کنید تا در خبرنامه ثبت نام کنند تا بتوانید برخی از انواع تماس و حتی آگاهی از نام رقیب تجاری را حفظ کنید.

4. من مجاز به تصمیم گیری نیستم. شما می توانید به مخاطب خود یک بسته اطلاعاتی که می توانند به تصمیم گیرنده منتقل کنند ، ارسال کنید.

5. همچنان تصمیم گیری می کنید ارسال پیوندهای به صفحات مقایسه به رقابت در سایت خود یا ارائه یک نسخه ی آزمایشی.

تیم فروش و بازاریابی شما باید در حلقه ای برای هر پاسخی که در این دسته قرار می گیرد ، نگهداری شود و  این یک روش سفارشی به حساب می آید.

این بررسی چیست؟

• واکنش فوری به مشکل / نیاز که توسط مشتری شما اعلام شده است.

• به شما اجازه می دهد تا بلافاصله سرنخ را به یک بخش مناسب واگذار کنید ، اطلاعات CRM خود را غنی سازی کنید، فارغ از اینکه شرکت را به سوی یک جهت مشتری متمرکز کنید.

شخصی سازی نظرسنجی بهترین است! تو موافق نیستی؟ و این فقط یکی از نمونه های بسیار کاربردی است که می توانید به خودتان الهام ببخشید!

 

نظرسنجی شخصی برای بهبود تجربه مشتری

همانطور که در مثال های بالا دیده اید ، یک رویکرد نظرسنجی شخصی ، نام تجاری شما را در راهی طولانی خواهد انداخت. نظرسنجی می تواند هر دو نیروی محرک تلاش های تولید مشتری آنلاین شما باشد و همچنین روش پیشنهادی برای شخصی سازی خدمات بعدی برای پرداخت مشتریان. مانند هر رویکرد مشتری محور دیگری ، تصمیم گیری در مورد شخصی سازی ، استراتژی جمع آوری بازخورد ، همه را در شرکت شما به روی میز میریزد. فروش ، موفقیت جذب مشتری و تیم های بازاریابی. نتیجه؟ یک استراتژی ارتباطی انعطاف پذیر و تجربه مشتری با نام تجاری ای که دوست دارد را به اشتراک بگذارید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :