دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

نحوه استفاده از فاکتورینگ برای جریان نقدینگی

نحوه استفاده از فاکتورینگ برای جریان نقدینگی

یکی از بزرگترین چالش هایی که کارآفرین با آن مواجه است ، مدیریت جریان های نقدی است. هرگز پیش بینی دقیق زمانی که مشتریان به شما پرداخت اینترنتی می کنند ، آسان نیست. از سوی دیگر ، پیش بینی اغلب پرداخت هایی صورت می گیرد که دشوار است. صاحبان کسب و کار زمان زیادی را صرف جریان های نقدی می کنند تا مطمئن شوند که در موقعیتی قرار دارند که بتوانند تمام تعهدات مالی خود را برآورده کنند. بسیاری از کسب و کارها متوجه شده اند که فاکتورینگ یا فرآیند فروش صورتحساب یا حساب های دریافتی آنها یک روش کارآمد برای تبدیل فروش به پول نقد است. با استفاده از خدمات یک فاکتور ، شرکت های تجاری می توانند موقعیت نقدینگی خود را بهبود بخشند و به طور همزمان از نارسایی جمع آوری مقادیر از مشتریان خود جلوگیری کنند.

 

فاکتورینگ چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک کسب و کار ، اعتباری را به فروش می رساند ، پرداخت به طور معمول در مدت زمان پیش از تصمیم گیری ، 30 ، 60 یا 90 روز است. معمولا فروشنده باید ماه ها صبر کند تا پول نقد را در ازای فروش به دست آورد. در حالیکه یک کسب و کار ممکن است نیازهای فوری برای بودجه داشته باشد. در چنین شرایطی ، یک فاکتور می تواند صورتحساب را بفروشد و بلافاصله به فروشنده پرداخت کند. در دوره نرمال ، مبلغ پرداختی حدود 80 درصد از ارزش فاکتور می باشد. پس از آن ، در تاریخ موعد مقرر کل مبلغ را از خریدار میگیرد. در این زمان ، فاکتور 20٪ باقی مانده از ارزش فاکتور را پس از محاسبه هزینه های خود به فروشنده پرداخت می کند.

 

چه کسی باید از فاکتورینگ استفاده کند؟

دسته های خاصی از کسب و کار وجود دارد که نمی توانند فاکتورینگ را استفاده کنند. هر کسب و کار که در سطح خرده فروشی فروخته می شود قادر به استفاده از این وسیله نقدی نخواهد بود چرا که فاکتور نیاز به فروش اعتباری دارد. فاکتورینگ به طور گسترده ای توسط شرکت های دارای حجم زیادی از فروش اعتباری استفاده می شود. به طور قابل توجهی ، خدمات فاکتورینگ وابسته به رتبه اعتباری شرکتی است که صورتحساب خود را فروخته است. در عوض ، امتیاز خریدار حیاتی است و اجازه می دهد تا شرکت های جدید با رتبه بندی اعتباری ضعیف با استفاده از فاکتورینگ به وجه نقد برسند.

 

Factoring خیال شما را راحت میکند

دلیل دیگری که فاکتورینگ در کسب و کارهای کوچک کسب محبوبیت کرده است این است که وجوه برای فروشندگان کالا و خدمات به آسانی در دسترس قرارمی گیرد. یک کسب و کار می تواند در حساب بانکی خود در مدت 24 ساعت پس از ارائه صورتحساب به عامل ، پول دریافت کند. علاوه بر این ، اینکار کاغذبازی کمی دارد و فروشنده در مورد مدیریت بدهی ها نگران نیست ؛ زیرا این کار توسط شرکت فاکتورینگ صورت می گیرد.

 

برخی اقدامات احتیاطی

اگرچه فاکتورینگ می تواند مزایای زیادی را برای یک کسب و کار کوچک به ارمغان بیاورد ، توصیه می شود قبل از تصمیم به استفاده از شرکت فاکتور ، چند اقدام احتیاطی ساده انجام دهید. اگر کسب و کار شما براساس فروش قابل بازگشت کار میکند ، از فاکتورینگ استفاده نکنید. عوارض ناشی از لغو فاکتور برای کالاهای باز پس گرفته می تواند بسیار دشوار باشد. پرداخت هزینه و جریمه ها را در قرارداد خود با شرکت فاکتور بیاورید. اکثر شرکت های فاکتور هزینه پردازش و هزینه فاکتور را پرداخت می کنند. هزینه پردازش یک درصد از مبلغ صورتحساب است و به دوره اعتبار پیوست شده است که پس از آن خریدار پرداخت می کند. هزینه تخفیف برای تاخیر در پرداخت توسط مشتری شما به عامل است. در حالی که فاکتورینگ راحتی بسیاری دارد ، می تواند تبدیل به یک منبع پر هزینه از مالی است. درباره شرایط و ضوابط ارائه شده توسط شرکت های مختلف تحقیقات کنید.

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :