دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

مسیر نهایی مشتری را با وب سایت خود ایجاد کنید

مسیر نهایی مشتری را با وب سایت خود ایجاد کنید

تلفن شما وزوز می کند. شما ایمیل دارید! سریع چک کنید. این به شما خبری در مورد سفارش جدید در فروشگاه آنلاین تان می دهد. اولین تعامل شما با مشتری جدید است. اما برای مشتری ، اتفاقات زیادی در حال حاضر اتفاق افتاده است. آنها قبل از سفارش خود یک سفر در وب سایت شما طی کرده اند. دانستن این سفر مشتری باعث می شود بینشی از رفتار خرید مصرف کنندگان به دست آورید تا بتوانید استراتژی بازاریابی خود را بهبود بخشید. در این مقاله ، ما به توضیح مشتری و اینکه چگونه وب سایت شما می تواند بازدید کنندگان را در طول مسیر راهنمایی کند ، توضیح می دهیم.

 

                                                          

مسیر مشتری در بازاریابی چیست؟

مسیر مشتری هنگامی شروع می شود که متوجه می شود به چیزی احتیاج دارد و بعد از خرید آنلاین ، به پایان می رسد. در این مدت ، آنها بر روی آنچه می خواهند و اینکه کجا می توانند آن را پیدا کنند ، متمرکز شده اند.

 

مراحل سیر مشتری چیست؟

بسته به اینکه مخاطب شما چه آدمی باشد ، تعریف مسیر مشتری متفاوت است. اما همه آنها این چهار مرحله هستند:

1. آگاهی

مشتری از یک نیاز خود مطلع می شود. در مورد گزینه ها و راه حل های مختلف فکر می کند.

2. ملاحظه

مشتری آنچه را که می خواهد و ترجیحات آن را در نظر می گیرد. آنها محصولات و شرکتهای مختلفی را که نیازهای آنها را برآورده می کند مقایسه می کنند.

3. خرید

مشتری محصولی را خریداری می کند یا خدمات را سفارش می دهد.

4. بعد از فروش

مشتری از محصول یا خدمات آنلاین استفاده می کند. آنها ممکن است در این مرحله سؤال داشته باشند یا به پشتیبانی احتیاج داشته باشند. سپس ، آنها آماده هستند تا محصول یا شرکت را به دیگران توصیه کنند.

مثال 

• آگاهی: من گرسنه ام. رستوران های زیادی را در این نزدیکی می بینم.

• ملاحظات: من چیزی سالم می خواهم و نمی خواهم خیلی راه بروم. من یک سالاد آووکادو را از آن رستوران آنلاین خواهم گرفت.

• خرید: من سالاد آووکادو را آنلاین سفارش می دهم.

• پس از فروش: این خیلی خوشمزه بود ، متشکرم آیا این همیشه در منو است؟ من باید به خواهرم بگویم ، او سالادهای تازه شما را دوست دارد.

 

چگونه مسیر مشتری خود را بهبود بخشید

بیشتر اوقات ، تا زمانی که به مرحله "خرید" نروید ، با مشتری ملاقات نمی کنید. اما آنها خیلی زودتر شما را ملاقات خواهند کرد! هنگام مقایسه گزینه ها ، از صفحات مختلفی در وب سایت شما استفاده می کنند تا به آنها در تصمیم گیری کمک کند.

 

صفحات مربوط به آگاهی:

• نمونه کارها. نمونه کارهای شما برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان با ارائه کلی آنچه می توانید انجام دهید وجود دارد. آنها بعدا می توانند گزینه های خاص را با جزئیات بیشتر در نظر بگیرند.

• پروفایل های شبکه های اجتماعی. شبکه های اجتماعی راهی عالی برای ارسال مشتری به وب سایت شما است ، خواه آنها از قبل شما را دنبال کنند و خواه تبلیغات فیس بوک شما را در فید خود مشاهده کنند.

 

صفحات عناوین مورد بررسی:

• راهنمای خرید. در این مرحله ، بیشتر مشتریان گزینه های شما را کاملا درک نمی کنند و ممکن است احساس کنند که در خرید مشکل دارند. برای خلاصه کردن موارد مهم ، یک راهنمای خرید واضح ایجاد کنید.

• صفحه قیمت گذاری. یک صفحه قیمت گذاری واضح به مشتریان کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا می توانند محصولات شما را خریداری کنند یا نه. همچنین می توانید برای افزایش ارزش خود ، نظرات و توصیفات مشتری را درج کنید.

• صفحه درباره ما در هر تصمیم خرید نقش دارد. بنابراین گفتن بیوگرافی و یا نشان دادن تیم دوستانه خود در صفحه درباره ما می تواند به شما در کسب مشتری بیشتر کمک کند.

 

صفحات مرحله خرید:

• وارسی. این یک حلقه مهم در زنجیره است. این جایی است که شما معامله را امضا کرده و پولی را که کسب و کار آنلاین تان به آن وابسته باشد تأمین می کنید.

• فاکتور با توضیحات کافی. مشتریان را با شرایط نامشخص و یا تردید در مورد هزینه های حمل و نقل و یا هزینه های اضافی از دست ندهید. اطمینان حاصل کنید که به تمام سوالات آنها پاسخ داده شده است.

 

صفحات مرحله بعد از فروش:

• سؤالات متداول. به مشتریان در توضیح تنظیمات، الزامات نگهداری و پاسخ دادن به سوالات متداول دیگر کمک کنید تا از محصول شما حداکثر استفاده را ببرند.

• تماس بگیرید. با برقراری تماس با مشتریان ، به آنها اطمینان دهید. این شانس شما برای ایجاد شهرت عالی با مراقبت از مشتری است که ارزش صحبت کردن در مورد آن را دارد!

 

در هر مرحله از راه با مشتری همگام باشید

یک وب سایت خوب به سؤالات مشتریان پاسخ می دهد. اطلاعات مورد نیاز را در هر مرحله از مسیر خرید آنلاین به بازدید کنندگان خود ارائه دهید ، اینگونه فروش بسیار آسان تر خواهد بود!

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :