دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

مزیت پنهان بازگشت به نرم افزار متن باز

۲۰ فروردین ۱۳۹۸
4.5
مزیت پنهان بازگشت به نرم افزار متن باز

نرم افزار متن باز ، نرم افزاری است که کد آن می تواند توسط هر کسی استفاده و اصلاح شود. به عنوان بخشی از ویژگی متن باز ، انتظار می رود که افراد یا فروشگاه های آنلاینی که از کد متن باز استفاده می کنند به جامعه در فرم بهبود کد بازگردد. و این یک معضل جالب برای شرکت هایی است که به شدت به منبع باز متکی هستند. آیا آنها می توانند کارمندان را در زمان شرکت به روزرسانی و ویرایش نرم افزار برای استفاده از جامعه که می توانند توسط رقبا مورد استفاده قرار بگیرند ، اجازه می دهند؟ تحقیق جدید پروفسور فرانک ناگل ، یکی از اعضای واحد استراتژی در مدرسه بازرگانی هاروارد ، نشان می دهد که پرداخت کارکنان برای کمک به چنین نرم افزاری باعث افزایش بهره وری شرکت از استفاده از نرم افزار تا ، در مقایسه با رقبای آزاد ، 100 درصد می شود. 

 

شرکت هایی که شیوه استفاده بهتر را از نرم افزار متن باز در محیط خود یاد می گیرند.

ناگل می گوید ، دلیل این که مزیت در تجربه و دانش نهفته است این است که کارکنان آن را از طریق مشارکت بدست می آورند. مطالعات او نشان می دهد که کمک به کالاهای عمومی دیجیتالی و یا حتی فیزیکی که به نفع سایر بنگاه ها یا صنایع می باشد ، می تواند شرکت ها را به دست آوردن بینش ارزشمند و به طور موثر رقابت کند. نیل می گوید: "آنچه در این مطالعه روشن می شود ، این است که شرکت هایی که مشارکت و پشت سر گذاشته یاد می گیرند که چگونه بهتر از نرم افزار متن باز در محیط خودشان استفاده کنند." "بسیاری از تحقیقات من به این سوال نگاه می کند ، آیا می تواند فروشگاه بهتر شود ، بلکه جهان را بهتر می کند؟"

برای مطالعه اخیر خود ، یادگیری با مشارکت: به دست آوردن مزیت رقابتی از طریق کمک به کالاهای عمومی ، منتشر شده در سازمان مجله علمی ، Nagle مصاحبه با متخصصان فن آوری و بررسی داده ها از بنیاد لینوکس در مشارکت فردی به هسته لینوکس ، عامل سیستم. با اشاره به یک پایگاه داده با استفاده از فناوری بزرگ با پسوند دامنه در ایمیل های شرکت کنندگان ، او توانست با شرکت های مشابه مقایسه کند - همه آنها شرکت های متوسط و بزرگ دولتی ، عمدتا در بخش فناوری ، برای اندازه گیری تاثیر بر بهره وری زمانی که شرکت ها کارکنان را به مشارکت در لینوکس در کار پرداخت می کردند. نگل توضیح می دهد: "لزوما این نیست که شرکت هایی که مشارکت می کنند در تمام تولیدات بالاتری داشته باشند ، این است که آنها از نظر تولید بهره وری از سیستم عامل لینوکس بیشتر از شرکت هایی هستند که بدون استفاده از لینوکس استفاده می کنند.

 

یادگیری از طریق مشارکت

هنگامی که یک برنامه نویس یا مهندس به یک مشکل یا یک فرصت برای بهبود کد هسته لینوکس می پردازد ، به طور کلی پیشنهاد یک تغییر به یک «نگهدارنده» لینوکس - کاربر را تجربه می کند که بازخورد و راهنمایی هایی را در مورد بهبود پیشنهادی ارائه می دهد. از طریق این فرایند مشارکتی ، متخصص کم تجربه تر درک عمیق تر از ساختار و عملکرد سیستم می یابد. نگل بر این باور است که یادگیری با کمک ، یک منبع قدرتمند برای مزایای رقابتی برای شرکت ها در شرایط خاص است. اولا باید فرصتی برای یادگیری وجود داشته باشد. برای مثال ، شرکتی که از فروشنده ثالث برای بسته بندی نسخه ی خود از لینوکس استفاده می کند ، مشکلی در جذب ارزش از مشارکت کارکنان ندارد. به همین ترتیب ، کمپانی هایی که تکنولوژی کمتری دارند ، احتمال کمتری دارند. برای مثال ، اگر شما یک شرکت کوچک تمیز هستید ، من فکر نمیکنم که به شما در راه رفتن و شروع به منبع باز کمک زیادی شود. "در صنعت فناوری ، استفاده و مشارکت در نرم افزار متن باز به طور گسترده ای به عنوان شهروندی سازمانی خوب و بخشی از مسئولیت اجتماعی شرکت می باشد. بنابراین ، علاوه بر به دست آوردن مزیت رقابتی ، شرکت هایی که کارکنان را برای کمک به منبع باز پرداخت می کنند ، تصویر خود را بهبود می بخشد و به طور بالقوه توانایی آنها برای استخدام استعدادهای برتر را بهبود می بخشد.

نگ می گوید: "به عنوان دنیای فنی به طور فزاینده ای از منبع باز و همه می توانند از همان تکنولوژی استفاده کنند ، بدست آوردن این نوع لبه ها و افزایش مزیت رقابتی بسیار مهم است." نمونه هایی از دیگر کالاهای عمومی موجود در دنیای دیجیتال عبارتند از زبان های برنامه نویسی مانند پایتون و R، سیستم های توسعه وب مانند دروپال و منابع آنلاین از جمله ویکی پدیا. همه اینها نمونه هایی از "ماده تاریک دیجیتال" هستند - کالاهای دیجیتال و خدماتی که غیرممکن است (رایگان) و به طور مؤثر بی فایده ورود به تولید است. یافته های ناگل نشان می دهد که وقتی این نوع دارایی ها برای کسب و کار اصلی شرکت تعیین می شود ، این شرکت می تواند در دستیابی به اهداف شرکت خود ، از مزایای رقابتی برخوردار باشد. در جهان فیزیکی ، ناگل بر روی نمونه ای از شهر قدیمی که در آن کشاورزان گله های خود را بر روی چمن های مشترک گاو می کشد ، ترسیم می کند. تلاش برای ایجاد سیستم های نظارتی و برنامه های آموزشی نیروی کار نیز ممکن است به عنوان کالاهای عمومی مشاهده شود. نگ می گوید: "آنچه که این مطالعه و دیگران که در حال پیشرفت هستند اکنون در حال نشان دادن است این است که در نتیجه تکنولوژی مرزهای شرکت ضعیف می شوند." "خارج از شرکت و مواردی که شرکت با بیرون از مرزهای خود ارتباط برقرار می کند ، چه نرم افزاری متن باز و چه جامعه یا محیط زیست ، می تواند پیامدهای بزرگی برای مزیت رقابتی و موفقیت شرکت ایجاد کند."

 

آیا نرم افزار های متن باز ، مزیت مقیاس را دارند؟

در تحقیقات آینده ، ناگل قصد دارد تا اثرات یادگیری را با کمک شرکت های کوچک و تازه کارها مطالعه کند. او می گوید: "می توان تصور کرد که این امر ممکن است برای شرکت های کوچکتر به طور بالقوه بزرگتر باشد ، به خصوص در بخش تکنولوژی و یا برای شرکت های دیگری که به تکنولوژی هایشان در DNA متکی هستند." ناگل قصد دارد به اطلاعات فردی عمیق بکشد ، در تلاش برای تشخیص اینکه آیا مشارکت در پروژه های منبع باز کمک می کند تا کارکنان خاص در برنامه نویسی تولید شوند. او همچنین امیدوار است که بررسی کند که آیا افزودن متخصصان متن باز بسیار مهارتمند به یک تیم تأثیر قابل توجهی بر بهره وری در سطح تیم دارد.

در نهایت ، Nagle قصد دارد مدیران را به اطلاعات بیشتری هدایت کند تا تصمیم گیری در راستای افزایش رفاه اجتماعی در مناطقی که برای شرکت و در محیط اکوسیستم جدید مراکز خرید آنلاین مبتنی بر تکنولوژی محسوب می شود ، اهمیت دارد. "بیشتر و بیشتر ، شرکت ها نیاز به تعامل با محصولات یا افراد یا قابلیت های خارج از کنترل مستقیم خود دارند و این چیزی است که چند مدیر در این مرحله کاملا درک می کنند" ناگل می گوید. "بسیاری از آنها در حال تحقق آن هستند ، اما من فکر می کنم که این یکی از شیوه های بزرگتری است که مدیریت سنتی از آن به عنوان انقلاب دیجیتالی پیاده می شود."

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :