دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

مدل های بازاریابی مناسب فروشگاه اینترنتی

مدل های بازاریابی مناسب فروشگاه اینترنتی

کدام مدل بازاریابی وابسته مناسب کسب و کار شماست؟

بازاریابی وابسته یک صنعت بزرگ با برنامه ها و مدل های بسیاری است. یک مدل این است که به مؤسسات متخصص با تخصص خاص و مخاطبانی متکی باشید که به توصیه ها و توصیه های آنها اعتماد دارند. یادگیری Camtasia ، یک پلت فرم آموزشی ، نمونه ای از یک پروژکتور ویژه است. اگر شما در کنفرانس Affiliate Summit West در لاس وگاس در ماه ژانویه آینده حضور داشته باشید ، شما در میان 6000 نفر از بیش از 70 کشور حضور خواهید داشت. ممکن است از خودتان بپرسید «این افراد چه کسانی هستند؟» پاسخ این است که آنها همه بازاریابان دیجیتال اند که به دنبال شبکه سازی و پیدا کردن راه های جدید برای رشد در سال 2018 هستند. آنها در مورد جنبه های بازاریابی وابسته صحبت خواهند کرد که شما هرگز از آن خبر ندارید. در پایان روز ، شما خواهید فهمید که این صنعت چقدر بزرگ است و چند مدل از بازاریابی وابسته وجود دارد. کنفرانس هایی مانند این است که شما را به عقاید و استراتژی های مختلفی می رساند که به شما کمک می کند کسب و کار خود را بهبود بخشید.

در این مقاله ، من دو روش اصلی را برای تعریف وابستگی - هزینه هر فروش و هزینه هر اقدام - و جوامعی که در اطراف آنها وجود دارد ، توصیف می کنم. من همچنین به سه بخش مهم وابسته اشاره خواهم کرد: تشویق کنندگان مهم ، نفوذگران بزرگ و وابستگان آمازون(Amazon Associates)

 

هزینه هر فروش

تمرکز اصلی من در 12 سال گذشته بر روی هزینه هر فروش در صنعت بوده است. این چیزی است که من معمولا در مورد تجارت الكترونیكی و فروشگاه های اینترنتی می نویسم. سرویس های وابسته ای که من با آنها کار میکنم ، وبلاگ نویسان ، نفوذگران ، منتقدین ، کاربران اشتراک داده ، صاحبان کوپن تخفیف و سایت های عمومی هستند که رتبه خوبی در موتورهای جستجو با محتوای همیشه درخشان دارند.

بازرگانان هزینه هر فروش ، خرده فروشان آنلاین کوچک و بزرگ هستند که کانال های مختلفی در اختیار آنها قرار دارند. گاهی اوقات فروشگاه زنجیره ای و یا کاتالوگی که برای دهه ها در حال چاپ است. آنها به سرویس های وابسته بر اساس فروش نهایی محصول کمیسیون پرداخت می کنند. این به سلیقه سرویس های وابسته مربوط می شود تا تعیین کنند که چگونه کسب درآمد می کنند. بسیاری از آنها به مدل های مختلف متصل می شوند و در نهایت به روش موثرتری برای مخاطبان ، ابزار و استعدادهایشان می رسند. برخی  بدست آوردن پول را بلافاصله می خواهند و دیگران با درآمد منفعلانه هر ماه راضی هستند.

 

هزینه هر عمل

از سوی دیگر در صنعت هزینه برای هر اقدام - CPA - در حال حرکت سریع و بسیار رقابتی است. این ها کسانی هستند که ریسک می کنند و حاضرند خرج کنند تا پول بیشتری بدست آورند. یان فرناندو ، کهنه کار صنعت ، در مورد روزهایی میگوید که 8،000 دلار برای تبلیغات موتور جستجو پرداخت می کرد تا 9،500 دلار درآمد داشته باشد. او مجبو بود که در جریان آخرین گرایشات و تجزیه و تحلیل ها قرار گیرد ، زیرا در عرض چند ساعت افزایش هزینه هر کلیک ممکن است ضرر زیادی به همراه داشته باشد. هدف او در پایان روز ، داشتن ساعت های خوب بیشتر از بد بود.

فرناندو در حال حاضر به محصولات برچسب سفید روی آورده است. او محصولات را خریداری می کند و سرویس های وابسته را با مخاطبان مناسب برای ترویج اشتراک یا آزمایش آنها می یابد. او از قسمت وابسته به سمت بازرگانی و خرید و فروش تغییر کرد اما همچنان براساس هزینه هر عمل کار میکند. او در خارج از کشور زندگی می کند و مانند بسیاری از همکاران CPA خود برنامه هایی در سطح جهانی اجرا می کند.

هزاران کارآفرین مانند فرناندو و صدها شبکه و سازمان وجود دارد که در بازاریابی وابسته CPA تخصص دارند. این پیشنهادات به طور معمول شامل هزینه های پرداخت منظم برای فروش ، هدایت ، ثبت نام و یا نصب می شود.

 کریس ترجیلو ، مالک شرکت  CRM BlackBox ، یک سازمان بازاریابی استرالیایی ، می گوید: یکی از بازارهای داغ جاری ، فروش و آزمایش محصولات دارویی بر پایه ماریجوانا است. این محصولات معمولی که توسط بازرگانان هزینه هر فروش معرفی شوند نیستند ، اما این به معنی پول سریع برای سرویس های وابسته با ترافیک مناسب است.

ترجیلو در ادامه گفت که سرویس های وابسته به  ماریجوانا در جستجوی افراد بیماری که به دنبال کنترل دردند ، هستند. تا زمانی که دولت ها با قانونی کردن ماری جوانا به جلو حرکت کنند ، این بازار گرم احتمالا ادامه خواهد یافت.

بازارهای دیگر مانند سایت های همسریابی ، سفر و بازی موبایل به خوبی پیش میروند. ده سال پیش ، این بازار در اختیار بانک ها و دانلود آهنگ بود.

 

مشوقین گروه های پیشگام

زیرمجموعه دیگری از بازاریابان وابسته متخصص در ترویج محصولات خاص است. بهترین وابستگان این گروه ها جوامع ساخته شده بر اساس تخصص خود در زمینه های خاصی هستند. شبکه CJ Affiliate by Conversion دارای 120 پیشگام در زمینه کسب و کار ، از جمله میزبانی وب ، وام های تجاری و ثبت دامنه است. ShareASale ، یک شبکه بازاریابی وابسته مشابه ، دارای 129 برنامه لیست شده در این دسته است. سرویس های وابسته درست می توانند توصیه های قوی برای این محصولات و خدمات ارائه دهند و می توانند بر تصمیمات مصرف کننده تاثیر بگذارند. Lon Naylor ، از وب سایت یادگیری Camtasia ، نمونه ای از وابسته به توابع موفقیت است. وب سایت یادگیری Camtasia آموزش و ابزار برای نرم افزاری به همین نام را ارائه می کند. نایلر مربی بازاریابی ویدیویی است. او میگوید که 43 درصد درآمد خود را از طریق بازاریابی وابسته بدست می آورد. جامعه کوچک طرفدارش او را به عنوان یک متخصص می شناسند و هنگامی که محصولات جدید معرفی می کند ، به او اعتماد دارند. در برخی موارد ، هنگامی که مشتریان خود را به خدمات اشتراکی ماهانه تشویق می کند ، او نیز هر ماه تا پایان اشتراک مشتری از درصدی از پرداخت های جاری لذت می برد.

سرویس های وابسته مانند نیلور از شبکه هایی مانند JVZoo و ClickBank نیز استفاده می کنند که دسترسی آسان به نویسندگان و صاحبان کسب و کار را با کتاب های الکترونیک ، راهنماهای ویدئویی و مواد آموزشی در هزاران دسته مختلف ارائه می دهند. برای مثال مصرف کنندگان می توانند یاد بگیرند که چگونه یک دوربین دیجیتال جدید انتخاب کنند یا چگونه پیانو بنوازند.

 

تاثیرگذاران بزرگ

کسانی که به طور معمول دارای تخصص و روابط با رهبران متفکر ، مانند سخنرانان کنفرانس ها و نویسندگان پرفروش هستند. نفوذگران بزرگ می توانند صدها هزار فالور داشته باشند که از طریق خبرنامه های ایمیلی برای اطلاعات بیشتر ثبت نام می کنند. این ایمیل ها بعضی اوقات حاوی پیشنهاداتی از طرف دوستان این رهبران خوش فکر باشند که لیست های ایمیل را به طور مرتب مبادله می کنند و هر کدام درصدی کمیسیون فروش را به دیگری پرداخت می کنند. انجام یک معامله با یکی از این تاثیرگذاران می تواند کاملا بازی را به نفع شما عوض کند اما متاسفانه هیچوقت تضمینی وجود ندارد.

 

همکاری با آمازون( Amazon Associate )

اکثریت سرویس های وابسته بر روی برنامه همکاری آمازون ، که در ماه ژوئیه سال 1996 راه اندازی شد ، تمرکز می کنند. کمیسیون ها در مقایسه با سایر برنامه های هزینه در هر فروش محدود هستند ، اما از آن جایی که آمازون بیش از 60 میلیون عضو اصلی دارد و این افراد به میلیون ها محصول دسترسی دارند ، منجر شدن بازدید یک فرد به خرید معمولا بیشتر است. گاهی خریداری فقط قصد خرید دستمال کاغذی دارد ، اما غرق در گشت و گذار در آمازون هزینه های زیادی می کند. این از مزایای این سرویس است ، اما هنوز هم باید تجزیه و تحلیل کنید که چه چیزی برایتان بهتر است: درصد کمیسیون بیشتر با کمی کار بیشتر و یا درصد پایین با حداقل تلاش.

هنوز هم مدل های دیگری از بازاریابی وابسته وجود دارد. هنگام انتخاب گزینه ها ، از فرصت های مختلف و تبلیغات خلاق مطلع شوید. با شرکت در کنفرانس ها و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه  سرویس وابسته می تواند برای نام تجاریتان انجام دهد مناسب ترین نوع سرویس برای کسب و کارتان و یا فروشگاه اینترنتی تان را پیدا خواهید کرد.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :