دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

محافظه کار در برابر لیبرال بخش دوم

۲۵ بهمن ۱۳۹۷
5
محافظه کار در برابر لیبرال بخش دوم

محافظه کار و لیبرال دو کلمه ای هستند که مربوط به هر بحث سیاسی متمرکز بوده و یا معمولا قرین هم هستند. این دو دیدگاه اساسا بیانگر ستون های مختلف طیف سیاسی هستند. این مقاله به بررسی دیدگاه های کلیدی این دو پرداخته و به شما در درک تفاوت های موجود به خصوص زمانی که شما موارد محافظه کار یا لیبرال را می بینید کمک می کند.

 

 

 

لیبرال

سیاست و اقتصاد

• دیدگاه های لیبرال و یا وابستگی به سمت چپ طیف سیاسی منعکس می شود. دیدگاه های مشترک سیاسی مرتبط با این ، یک دولت بیشتر درگیر است که به طور فعال مانند مراقبت های بهداشتی و محیط زیست ، تنظیم مقررات و هدایت بیشتر ، و اغلب مالیات های بیشتر برای پرداخت این «دولت بزرگ» ، مدیریت می کند.

• دولت باید حمایت بیشتری از افرادی که کمتر خوش شانس هستند ، یعنی افراد کم درآمد و بیماران کند.

• سیاست های اقتصادی سوسیالیستی به طور کلی از لحاظ مسئولیت مشترک و مدیریت جنبه های اقتصادی که به همه خدمات (به عنوان مثال مراقبت های بهداشتی) می دهد ، پشتیبانی می شود.

• حمایت از قانونی بودن ازدواج همجنسگرایان و سقط جنین ، دو موضوع است که در نظر گرفته شده است به دیدگاه لیبرال.

• تنظیم مقررات مالکیت اسلحه همچنین به نظر لیبرال محسوب می شود.

 

مسائل اجتماعی

دیدگاه لیبرال به طور کلی به نظر می رسد که یک دیدگاه اجتماعی فعالانه و جمعی و نیاز به حکومت برای اطمینان از اینکه همه مراقبت از آن مراقبت می شود ، دیده می شود. دولت تنها برای اجرای قانون و نظم وجود ندارد ، بلکه برای حمایت از مردم و کمک به کسانی که به آن نیاز دارند.

 

نقطه پایانی

یکی از چیزهایی که همیشه باید در نظر گرفت این است که برچسب گذاری چیزی به عنوان محافظه کار یا لیبرال آسان است اما لزوما منعکس کننده تفاوت های ظریف یک سیاست دولتی ، یک فروشگاه یا یک فرد نیست. در حالی که برای رسانه ها چیزی شبیه چیزی است یا کسی به عنوان محافظه کار و یا لیبرال معمول است ، اغلب دو ترکیب وجود دارد. یک لایحه دولتی می تواند تصویب شود که مقررات را افزایش می دهد (لیبرال) اما از طریق فرایند مالیات کاهش می یابد (محافظه کارانه). به طور مشابه ، فرد میتواند از حکومت کوچک (محافظه کار) حمایت کند ، بلکه معتقد است که ازدواج همجنسگرایان و سقط جنین باید قانونی باشد (لیبرال). هنگام استفاده از برچسب لیبرال و محافظه کارانه ، همیشه شک و تردید را مطرح کنید و نکات بالا را در نظر بگیرید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :