دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

ظهور هوش مصنوعی در رابط کاربری محاوره ای بخش چهارم

ظهور هوش مصنوعی در رابط کاربری محاوره ای بخش چهارم

در بخش قبلی مقاله گفتیم که :

رابط  کاربری محاوره ای یک مفهوم جدید نیست. فن آوری هایی مانند پردازش زبان طبیعی برای یک مکالمه بسیار عالی هستند و ما در نهایت داریم به نقطه ای می رسیم که همه می توانند بدون در نظر گرفتن سطح مهارت از آن استفاده کنند.

 

برای مدت زمان طولانی، ما از نظر بصری در حال تغییر بودیم: دکمه ها، لیست های کشویی، اسلایدر و ... اما در حال حاضر ما به یک آینده که نه تنها از رابط های بصری، بلکه از موارد محاوره ای نیز تشکیل شده است، فکر می کنیم. مایکروسافت به تنهایی گزارش داده که سه هزار ربات جدید هر هفته در چارچوب رباتش ساخته می شوند.

مهمترین پیشرفت در رابط کاربری محاوره ای، پردازش زبان طبیعی (NLP) بوده است. این زمینه نه با رمزگشایی دقیق کلمات یک کاربر، بلکه با درک درستی از هدف واقعی آنهاست. اگر ربات رابط است، NLP مغز است.

 

 

طراحی ربات هنوز سخت است

داشتن یک ربات هوشمند تنها نصف نبرد است. ما هنوز باید برای هر یک از اقداماتی که سیستم ممکن است در معرض آن قرار بگیرد حساب کنیم و این می تواند منجر به بسیاری از مسیرهای منطقی مختلف شود که باعث می شود کد اشتباهی ایجاد شود.

مکالمات نیز در مراحل مختلف اتفاق می افتد، بنابراین ربات باید بتواند هوشمندانه کاربران را در مسیر درست بدون آنکه آنها را عصبانی کند و یا قادر به بازیابی در زمانی که چیزی اشتباه است، هدایت کند. باید زمانی که مکالمه در اوج تمام و سپس دوباره شروع می شود، بازیابی شود.

رابط کاربری عالی تنها با عالی بودن میسر است

نکته نهایی: همانطور که از مثال AT & T دیدیم، یک رابط واقعا هوشمند، با تشخیص گفتار عالی، پردازش زبان طبیعی، انواع مختلف رابط کاربر برای مکالمه (گفتار و متن) و حتی یک رابط بصری را شامل میشود. رابطهای UI های بزرگ از تمام فن آوری های موجود برای ارائه بهترین تجربه ممکن کاربر استفاده میکنند.

 

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :