دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

شرکت غیر انتفاعی چیست؟

۱۵ دی ۱۳۹۷
4.1
شرکت غیر انتفاعی چیست؟

هر فردی که تجارتی را اداره می کند توانایی ادغام کسب و کار آنلاین خود را به گونه ای که بهترین مزایای مالیاتی را بپذیرد دارد. هر نوع شرکت دارای مجموعه ای متفاوت از مزایا و مفاد قانونی است ، بنابراین برای هر فرد یک ساختار که بهترین شرایط را برای کسب و کارش فراهم میکند مناسب است. صاحبان فروشگاه اینترنتی باید عواملی مانند تعداد افراد شرکت ، وضعیت مالیات کار خود و آنچه که در معرض خطر ریسک یا ضرر و زیان است در نظر بگیرند. یک فرد یا یک گروه که یک سازمان غیر انتفاعی یا خیریه است که برای مشاغل مذهبی ، آموزشی ، مدنی یا هر عللی دیگری که در منافع عمومی فعالیت می کند نیز شامل این موضوعند. بسیاری ترجیح می دهند که یک شرکت غیر انتفاعی معمولا توسط داوطلبان و برای مقاصد غیر تجاری تشکیل شود . از نوازندگان و هنرمندان یا افراد یا گروه هایی که در زمینه بهداشت ، آموزش و خدمات اجتماعی شرکت می کنند ، هر کس می تواند از یک شرکت غیر انتفاعی سود ببرد. وضعیت غیر انتفاعی یک کسب و کار یک الزام اساسی برای واجد شرایط بودن برای دریافت وجوه از سوی سازمان های دولتی و موسسات خصوصی است. به جز دریافت کمک های مالی، مزایای دیگری برای شرکت های غیر انتفاعی وجود دارد.

 

مزایای آن

یکی از مزایای معروف شرکت های غیر انتفاعی ، وضعیت مالیاتی آنهاست. یک شرکت غیرانتفاعی می تواند از مالیات های مختلف فدرال و ایالتی و قانون درآمد داخلی معاف باشد. این نوع بازپرداخت مالیات نه تنها درآمد حاصل از شرکت را پوشش می دهد ، بلکه شامل تمام کمک های مالی است که دریافت می کند. بنابراین ، سود هم برای شرکت و هم اهداکنندگان آن است که معافیت مالیاتی برای مشارکت خود دریافت می کنند.

اصطلاح "غیر انتفاعی" به این معنی نیست که یک شرکت با این وضعیت نمیتواند درآمد کسب کند. با این حال، تعدادی محدودیت در مورد نحوه استفاده از این شرکت برای درآمد وجود دارد. پارامترهای خاصی وجود دارد  که سازمان باید دنبال کند تا به عنوان یک شرکت غیرانتفاعی واجد شرایط شود. یکی از پارامترهای اصلی این است که سود را نمی توان در میان مدیران و افرادی که مسئول مدیریت امور سازمان هستند توزیع کند. در حالی که سهامداران شرکت های سودآور حق دارند سهام خود را در مقابل سرمایه گذاری های سرمایه خود دریافت کنند و از این طریق درآمد خود را از طریق سرمایه گذاری به دست می آورند. این سازمان می تواند از سود مالیات آزاد خود برای پوشش هزینه های عملیاتی، مانند پرداخت حقوق ، استفاده کند. با توجه به وضعیت معافیت آن ، اگر درآمد ناخالص سالیانه شرکت زیر 25،000 دلار باقی بماند ، ممکن است مالیات بر درآمد منظم لازم نباشد. دریافت کالا اهدایی با ارزش بیش از 5000 دلار و دفع کالاهای اهدایی با ارزش بیش از 2500 دلار نیاز به تسویه حساب های مالیاتی ویژه ای دارد.

تمام دارایی های یک شرکت غیر انتفاعی که به هدف معاف شدن از مالیات تشکیل شده است باید وقف  باشند. این بدان معنی است که در صورت انحلال آن شرکت ، دارایی ها باید به سایر سازمان های معاف از مالیات توزیع شود. عدم پیروی از این الزامات می تواند منجر به از دست رفتن موقعیت مالی معاف از مالیات شود. تمام فعالیت های شرکت باید به اهداف غیر انتفاعی مرتبط باشد. سازمان هایی که تحت معافیت مالیاتی قرار می گیرند عبارتند از سازمان های کارگری ، لیگ های کسب و کار ، املاک و مستقلات.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :