دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

شخصی سازی در بازاریابی ایمیلی بخش دوم

شخصی سازی در بازاریابی ایمیلی بخش دوم

در بخش اول مقاله گفتیم که:

در تجارت الکترونیک ، داشتن لیست ایمیلی از افرادی که به طور داوطلبانه آن را به شما داده اند، بسیار ارزشمند است.

نه تنها با این اهرم صدها یا حتی هزاران نفر از مطالب شما را می خوانند، اما هر زمان که بخواهید، می توانید درآمد کسب کنید و آنها را به وب سایت خود هدایت کنید. اما کلید آن این است که چطور از آن استفاده می کنید.

مشتریان نمی خواهند که یک شرکت بزرگ در مورد آخرین محصولات 24 ساعته ایمیل ارسال کند؛ آنچه که آنها می خواهند یک نام تجاری است که به آنها توجه و کمک می کند.

برای انجام این کار، باید شخصی سازی ایمیل خود را شروع کنید. اما به جای اینکه یک به یک به هزاران اسم ارسال کنید،با نرم افزار اتومات و تکرار تکنیک های بازاریابی ، می تواند این روند را انجام دهید.

 

و یک مورد از روش شخصی سازی را نام برده و توضیح دادیم در ادامه به توضیح بقیه ی روش شخصی سازی میپردازیم:

ایجاد محتوای پویا

لیست جداگانی برای کسب و کار آنلاین شما بسیار مهم است زیرا افراد را به دسته های مختلف بر اساس مکان های جغرافیایی، منافع، نقطه تماس و چندین معیار دیگر قرار می دهد.

شخصی سازی ایمیل های خود بر اساس این عوامل مختلف می تواند به ارائه محتوایی که نیازهای خاص دارند، کمک کند. در حالی که ساخت چندین قالب مختلف ایمیل برای هر بخش منحصر به فرد می تواند بسیار سنگین باشد، بسیاری از سرویس های ایمیل به شما اجازه می دهد یک قالب واحد ایجاد کنید و بلوک های مختلف آن را در هر قسمت ای که به آن آدرس میدهید، خلق کنید.

 

استفاده از ایمیل های حساس به زمان

هر زمان که یک کاربر برای لیست ایمیل شما ثبت نام کند، یک سیستم اتوماسیون راه اندازی کنید که به آنها  ارتباط با شما در نقاط مختلف زمانی، مانند سالگرد ثبت نام خود و یا دو هفته از آخرین زمان بازدید آنها از سایت شما، یادآوری کنند.

این کار نه تنها از دیدگاه وفاداری مهم است، بلکه می تواند با یادآوری در مورد محصولات یا تبلیغات خود به فروش کمک کند.

 

دیگر محصولات را توصیه کنید

هنگامی که فرد در واقع خریدی کرده است، چند روز یا چند هفته بعد یک ایمیل پیگیری، که محصولاتی را ارائه می دهد یا به آنها توصیه ای می دهد، ارسال کنید.

اطمینان حاصل کنید که به شکل اسپم مانند "مشتریانی که این را خریداری کرده اند این محصولات را نیز خریده اند" یا "مشتریان ما این محصولات راا نیز دوست داشتند" نباشد. اگر مشتریان شما عمدتا با محتوای شما ارتباط برقرار کرده اند، ایمیل هایی حاوی پیشنهادات دیگر بفرستید.

 بازاریابی ایمیل یک صعود بی پایان است. به طور مداوم راهنمایی ها، ترفندها و تاکتیک های جدیدی وجود خواهد داشت که شرکت ها باید به طور مرتب مدنظر داشته باشند تا در بالای قله قرار گیرند. با این حال، هر کسب و کار اینترنتی متفاوت است و باید ببینید که چه چیزی برای شما کار می کند .

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :