دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

سیاست حفظ حریم خصوصی تجارت الکترونیک چیست؟

سیاست حفظ حریم خصوصی تجارت الکترونیک چیست؟

سیاست حفظ حریم خصوصی عبارتی است که توضیح می‌دهد یک شرکت چگونه جمع آوری می‌کند ، رسیدگی می‌کند ، ذخیره می‌کند ، به اشتراک می ‌گذارد و مسائل شخصی مشتری‌ها و اطلاعات حساسی که از طریق تعامل آن‌ها با سایت جمع آوری شده را محافظت می‌کند. برای یک فروشگاه تجارت الکترونیک نه تنها دیده شدن به عنوان یک نماد اعتبار و اعتماد حیاتی ست بلکه باید به صاحبان وب سایت اطمینان دهد اگر از تعهدات قانونی آن‌ها پیروی کنند ، در برابر مشتریان خود محافظت شده هستند. در ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، انگلستان ، استرالیا و نیوزلند سیاست حفظ حریم خصوصی در هر وب سایتی که از کاربران خود اطلاعات جمع‌آوری می‌کند طبق قانون الزامی است.

 

چرا شما به سیاست حفظ حریم خصوصی تجارت الکترونیک نیاز دارید؟

صاحبان فروشگاه تجارت الکترونیک باید خطراتی که آن‌ها را تحدید میکند را محدود کنند و همچنین انتظارات مشتریان خود را برای جلوگیری از هر گونه سوءتفاهم مدیریت کنند. بعنوان فروشگاه تجارت الکترونیک شما بدون شک اطلاعات شخصی مثل اسم ، سن ، آدرس ، ایمیل و جزئیات کارت اعتباری مشتری‌ها و بازدیدکنندگان سایتتان را جمع آوری می‌کنید. بخاطر دلایلی واضح و مشخص خیلی از افراد می‌خواهند بدانند که آیا این اطلاعات در دستان امن است یا خیر. بنابراین یک سیاست حفظ حریم خصوصی ، تعهد شما را در برابر امنیت نشان می‌دهد و در عین حال به ایجاد اعتماد به نفس در سایتتان و تجارتتان کمک می‌کند. یک سیاست حفظ حریم خصوصی همچنین از اقدامات احتمالی مشتریان و همچنین تجارت‌های دیگر محافظت می‌کند. اگر از سایت تجارت الکترونیک شما استفاده شود ، می‌توانید نشان دهید که یک سیاست حفظ حریم خصوصی عمومی دارید که به وضوح کاری که شما برای جمع اطلاعات حساس انجام می‌دهید را اعلام می‌کند. همچنین اگر فروشگاه شما دروازه پرداخت داشته باشد ، احتمالاً نیاز است که قبل از تأیید یک سیاست حفظ امنیت داشته باشید.

 

سیاست حفظ حریم خصوصی باید شامل چه چیزهایی شود؟  

یک سیاست حفظ حریم خصوصی باید به یک زبان ساده نوشته شود تا فهمیدن آن آسان باشد و در القا حس اعتماد کمک کند. سیاستی که پیچیده و مملو از اصطلاحات فنی است ممکن است بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی شما را بترساند. عبارات خود را به آسانی بیان کنید تا به ساختن اعتماد کمک کند.

اطمینان دهید که سیاست شما به هر سوالی که مصرف کنندگان دربارۀ انجام تجارت دارند پاسخ می‌دهد و همچنین هرگونه مسئله‌ای را که می‌تواند به عنوان یک قاعده کلی مطرح شود را انتقال می‌دهد.

یک سیاست حفظ حریم خصوصی معمولی در سایت تجارت الکترونیک شامل موارد زیر می‌شود:

*   نوع اطلاعاتی که از مصرف کننده/بازدیدکننده جمع آوری می‌شود و علت اینکه اطلاعاتی مثل آدرس ایمیل برای برقراری رابطه ضرروری است.

* چگونگی گردآوری اطلاعات بازدیدکننده/مصرف کننده و ذخیرۀ ایمن.

* اگر داده هایی مثل کوکی در در کامپیوتر یک کابر باقی‌ماند (که اغلب برای پیگیری عادت‌های بازدیدکنندگان استفاده می‌شوند ، بازگشت مشتریان را به گزارش عملکرد آسان تر می‌کند و یادآوری می‌کند که چه محصولاتی به سبد خرید اضافه شده است). اگر شما گزینه‌ی اجتناب از کوکی را انتخاب کنید ویژگی‌های وب سایت را به آن‌ها اطلاع می‌دهید که در نتیجه برای آن‌ها در دسترس نخواهد بود.

* کاری که شما  با اطلاعات جمع آوری شده انجام می‌دهید و و شرایطی که آن ها را آزاد می‌کنید.

* اگر هر یک از اطلاعات جمع آوری شده به اشتراک گذاشته شوند و یا حتی فروخته شوند چطور. باید یک گزینۀ اختیاری برای کسانی داشته باشند که نمی‌خواهند اطلاعات آن‌ها برای شخص سومی افشا شود.

* چگونه مشتری‌ها می‌توانند اطلاعاتی که یک وب سایت از آن‌ها جمع آوری کرده است را بازدید کنند و چگونه می‌توانند آن اطلاعات را تغییر دهند و یا حذف کنند.

* برای چه مدت زمانی این اطلاعات نگه داشته می‌شوند و چه کسی به این داده‌های جمع آوری شده دسترسی دارد.

* داده‌های مهم سیاست و یک نسخه از تغییرات از آن پس چگونه ذخیره می‌شود.

 

چگونه می‌توان یک سیاست حفظ حریم خصوصی و امنیت برای تجارت الکترونیک تولید کرد؟

اگر شما پول داشته باشید ، می‌توانید یک کارشناس و یا یک وکیل استخدام کنید تا در نوشتن سیاست حفظ حریم خصوصی به شما کمک کند. افراد زیادی اغلب سایت‌های رقیبان خود را نگاه می‌کنند و سیاست را با توجه به تجارت خودشان مطابقت می‌دهند. برای کسانی که به ندرت وقت دارند و وقت‌های خود را فقط به امور مال اختصاص می‌دهند، چندین سایت وجود دارد که قالب‌های سیاست حفظ حریم خصوصی را ارئه می‌دهند که این قالب‌ها به صاحبان تجارت‌ها کمک می‌کند یکی را به سرعت و بدون هزینه تولید کنند.

یک سیاست حفظ حریم خصوصی باید دقیق ، واضح ، مختصر باشد و همچنین پیدا کردن آن‌ها در وب سایت آسان باشد. سیاست حفظ حریم خصوصی فقط بعنوان وسیلۀ حفاظت از تجارت اینترنتی شما از لحاظ پرداختن به سوء تفاهم و دعاوی احتمالی تلقی نمی‌شود بلکه بعنوان یک ابزار موثر برای شفافیت و اعتبار ، در دسترس نگه داشتن شما برای پاسخگویی به اطلاعات حساس و ایجاد اعتماد بین سایت شما و بازدیدکنندگان و مصرف کنندگان تلقی می ‌شود.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :