دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

رژیم شناس در برابر متخصص تغذیه

۱۴ بهمن ۱۳۹۷
5
رژیم شناس در برابر متخصص تغذیه

تمایز اهمیت بین یک رژیم شناس و متخصص تغذیه آسان نیست. هر دو اشاره به متخصصان سلامت دارند که در شیوه تاثیر گذاری رژیم غذایی و تغذیه بر زندگی ما تخصص دارند ، با این حال تفاوت آن ها در چیست؟ این  مقاله جزییاتی را در خصوص درک تفاوت بین رژیم شناس و متخصص تغذیه ارایه می کند.

 

 

 

 

رژیم شناس

رژيم شناسان متخصصين بهداشتي با مدرک کارشناسی يا مدرک کارشناسی ارشد تغذيه و رژيم غذايي هستند. علاوه بر این ، قبل از صدور گواهینامه ، نیازهای آموزشی عملی مورد نیاز است و نیازهای آموزش حرفه ای در حال انجام برای حفظ گواهینامه آنها مورد نیاز است. با استفاده از عنوان رژیم شناس توسط بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده و کانادا محافظت می شود و به همین ترتیب هر فردی که تحت نام آن عمل می کند ، گواهینامه ای دارد که در وضعیت خوبی قرار دارد. رژیم شناسان با دانش و تجربه گسترده خود می توانند رهنمودهای بهداشتی گسترده در رژیم غذایی و تغذیه ارائه دهند و همچنین تصمیمات و نیازهای پزشکی را به راهنمایی آنها ترجمه کنند.

بسیاری از بیماری ها را می توان به طور موثر از طریق درمان رژیم های توصیه شده توسط رژیم شناس مدیریت کرد. چون رژیم شناسان بایستی دارای گواهینامه بوده و عضوی از یک نهاد حرفه ای باشند ، نیاز به قابلیت اطمینان از حیث رفتار و مراقبت حرفه ای است. رژیم شناسان دریافتند که مجوزهای حرفه ای خود را کنار می گذارند ، مجوز و توانایی خود را برای تمرین از دست می دهند ، بنابراین آنها انگیزه زیادی برای ارائه خدمات با کیفیت دارند.

 

متخصص تغذیه

متخصص تغذیه همچنین می تواند بسیاری از مزایای ارائه شده توسط رژیم شناسان را فراهم کند ، اما با برخی از تفاوت های عمده. عنوان متخصص تغذیه تحت هیچ شرایطی تنظیم یا محافظت نمی شود. بعضی از کشورها نیاز به متخصص تغذیه دارند که مجوز دارند ، اما همه آنها انجام نمی شود ، و الزامات صدور مجوز می تواند تا حد زیادی متفاوت باشد. به این ترتیب دامنه وسیعی از خدمات وجود دارد که متنوع است و ممکن است متخصص تغذیه از طرف دولت تحت پوشش قرار گیرد.

توصیه می شود قبل از تعامل متخصص تغذیه ، راهنمایی های خود را در کشور خود بررسی کنید تا مشخص کنید که دقیقا همان صفت چیست. در حالت های غیر قابل تنظیم هر کسی می تواند تحت عنوان متخصص تغذیه بدون توجه به تجربه خود عمل کند. اگر در وضعیت غیرمتعارف هستید ، ممکن است بخواهید با متخصص تغذیه در رابطه با تحصیلات و تجربه کاری خود ، پیگیری کنید. در حالی که این ممکن است به نظر یک مسئله جدی باشد که همیشه اینطور نیست. در کشورهایی که متخصص تغذیه مجبور به انجام این کسب و کار هستند و نیازهای گواهینامه را برآورده می کنند ، متخصص تغذیه می تواند به عنوان یک رژیم شناس آموزش دیده و دارای تجربه کاری مشابه باشد.

 

بنابراین در اصل هر رژیم شناس میتواند به عنوان متخصص تغذیه نیز در نظر گرفته شود و در معرض گستره و دانش باشد. با این حال ، تنها برخی از متخصص تغذیه رژیم شناسان هستند ، زیرا شرایط تحصیلی بیشتری وجود دارد. هنگام انتخاب راه حل مناسب برای شما اطمینان حاصل کنید که می دانید شرایط مورد نیاز در ایالت شما چیست و همچنین ایده خوبی از تجربه کاری و پیشینه متخصصین بهداشتی شما است. کمی تحقیق و درخواست پاسخ به برخی از سوالات می تواند اطمینان حاصل شود که شما به مراقبت نیاز دارید.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :