دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

روندهای بازاریابی دیجیتال که موجب تغییر شیوه بازاریابی مصرف کنندگان می شوند بخش اول

روندهای بازاریابی دیجیتال که موجب تغییر شیوه بازاریابی مصرف کنندگان می شوند بخش اول

دنیا در حال تغییر است و فناوری روز به روز پیشرفت می کند. امروزه ، همه چیز دیجیتالی شده است - سرگرمی ، سلامت ، املاک ، بانکداری و حتی پول. با این حال این موضوع قابل درک است. در امریکای شمالی ، 89 درصد  جمعیت ، آنلاین است. با همه چیز که به دیجیتال تبدیل می شود ، به این معنی است که شرکت ها نیز در حال پریدن به بازار اینترنتی برای کسب و کار خود هستند. برای برطرف کردن چالش های بازاریابی دیجیتال ، مارک ها باید با آخرین روند رو به رو شوند. موفق به رسیدن به مخاطبان هدف دیگر فقط تبلیغ تلویزیون و چاپ نیست.

 

 

 

امروزه رسانه های اجتماعی عرصه جدید بازاریابان دیجیتال هستند ، به طوری که 3.3 میلیارد کاربر فعال رسانه های اجتماعی هستند. به طور مشخص ، با توجه به داده های ژانویه 2018 (اشتراک مورد نیاز) ، 24 درصد از 5،700 بازاریاب جهانی که مورد بررسی قرار گرفت ، نشان داد که رسانه های اجتماعی بخش مهمی از بازاریابی خود را در پنج سال گذشته بوده است. کارشناسان بازاریابی دیجیتال باید با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت کنند. شرکت های بازاریابی رسانه های اجتماعی مثل ما کار خستگی ناپذیری را برای تحقیق در مورد مصرف کنندگان انجام می دهند و آنچه را که آنها را با مارک ها درگیر می سازد ، می کند. ما سعی می کنیم بهترین راه حل های آنلاین را پیدا کنیم که به ساده ترین و ارزان ترین راه ممکن برای پرسش های مشتریان مشتریان ما ارائه می شود - یعنی با توسعه تکنولوژی جدید یا سازگاری با روند. پس از تحقیقات زیادی ، در اینجا روند پیشرو در بازار بازاریابی دیجیتال است که در سال 2018 راه می یابد.

 

1. Chatbots تعاملی

Chatbots در حال حاضر در اطراف بوده است. تکنولوژی که ترکیبی از استفاده از متن ، صدا و پیام رسانی برای برقراری ارتباط مستقیم با مصرف کنندگان است ، بیش از واقعیت مجازی استفاده شده است. اما این سال ، آن را در نظر گرفتن توجه داشته باشید. براساس یک گزارش 2017 از سوی نمایندگی Grand View، بازار جهانی چت با نرخ رشد سالیانه 24.3 درصد همراه است و پیش بینی می شود تا سال 2025 به 1.25 میلیارد دلار برسد. در سال 2017 ، LivePerson یک نظرسنجی را از 5000 مشتری در شش کشور انجام داد و متوجه شدیم که 67٪ از کسانی که مورد بررسی قرار می گیرند از chatbots برای پشتیبانی از مشتری استفاده می کنند.

علاوه بر این ، 38٪ بازخورد مثبت داشتند و تنها 11٪ پاسخهای منفی به فناوری را ثبت کردند. برنامه های پیام رسانی مانند فیس بوک Messenger و WhatsApp نیز از ربات های پیام رسانی استفاده می کنند که برای تولید محصولات و خدمات مناسب است. آنها این کار را نه تنها با ترویج علامت های تجاری ، بلکه همچنین به کاربر بالقوه تجربه شخصی خدمات مشتری ارائه می دهند. دلیل اصلی اینکه این تکنولوژی بسیار موفق است احتمال دارد که آن را به سرعت و با دقت مورد نیاز مصرف کنندگان برای اطلاعات پاسخ دهد. Chatbots همچنین می تواند اطلاعات مربوط به کاربران خود را جمع آوری کند که به بهبود تعامل با آنها کمک می کند. البته ، بسیار شبیه به هر تکنولوژی دیگر ، چند چیز برای یادآوری قبل از اتخاذ آن وجود دارد. بازاریابان باید در جایی که از chatbots استفاده می کنند. به عنوان مثال ، کسب و کارهای اینترنتی که دارای فیس بوک بیشتری هستند ممکن است بخواهند یک chatbot در Messenger فیس بوک خود داشته باشند؛ کسانی که ترافیک وب سایت بیشتری دارند ممکن است از chatbots وب سایت بیشتر بهره مند شوند. با این وجود ، تکنولوژی نه تنها یک راهکار کارآمد و واضحی برای مقابله با مشتریان فراهم می کند؛ این نیز هزینه بر تر از استخدام کارمندان روابط مشتری است.

 

2. جستجوی صوتی

همانطور که بیشتر مردم در حال حرکت هستند ، استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی افزایش می یابد. دستیارهای صوتی توانستند کاربران تلفن همراه را برای دسترسی به اطلاعات به صورت آنلاین و انجام کارهای خاص مانند هرگز قبل از. در ایالات متحده تنها در سال 2018 ، استفاده از دستیارهای صوتی ، در مقایسه با سال 2017 ، رشد خواهد داشت. این در مجموع 35.6 میلیون آمریکایی است که حداقل یک بار در ماه از خدمات استفاده می کنند. در حالی که رشد مثبت است ، این یک چالش بزرگ برای کسب و کارهاست. بر خلاف جستجوهای معمول آنلاین با صفحات بر روی صفحات نتایج ، جستجوهای صوتی تنها پاسخ بالا و بیشتر مربوط به یک پرسوجو را ارائه می دهند. کسب و کارها می خواهند همان نتیجه ای باشند که با پرس و جو صوتی کاربر منطبق باشد. این برای بازاریابان دیجیتال چه معنایی دارد؟ این به معنی بهینه سازی محتوا است که مطابق با الزامات جستجوی صوتی باشد. انتشار محتوایی که پاسخهای مشتریان را پاسخ میدهد. همچنین استفاده از زبان طبیعی مکالمه و همچنین عبارات طولانی و جملات کامل به عنوان کلمات کلیدی مهم است. این نه تنها به کاربر نهایی کمک می کند ، بلکه باعث می شود که محتوای صوتی مورد جستجو را نیز داشته باشد.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :