دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

راه های تبدیل مشتری به عوامل موثر

راه های تبدیل مشتری به عوامل موثر

بازاریابی اینفلوئنسرها برای رسیدن به مصرف کنندگان به دلیل اعتباری که این افراد دارند به شیوه ای بسیار موثر تبدیل شده است.

آنها به عنوان متخصص در صنعتشان دیده میشوند، بنابراین اگر آنها یک محصول را دوست داشته باشند، به احتمال بیشتری مصرف کنندگان آن را میخرند.

با این حال، یک راه برای بهتر هم وجود دارد و این راه اینست که مشتری خود را به یک اینفلوئنسر تبدیل کنید. در اینجا سه راه برای انجام این کار وجود دارد:

 

 

1- ارائه یک پلت فرم به مشتریان برای به اشتراک گذاشتن نظرات خود

برای اینکه مشتریان به عنوان یک اینفلوئنسر عمل کنند، باید فرصت به آنها بدهید. اگر یک مشتری محصول شما را دوست داشته باشد، به طور طبیعی می خواهد درباره آن صحبت کند و ارائه یک پلت فرم برای انجام این کار، راهی عالی برای دسترسی آسان به این اطلاعات است.

یک راه برای انجام این کار، ایجاد خط تماس پس از خرید است تا مشتریان بتوانند تجربه خود را درباره محصول را به اشتراک بگذارند. با نشان دادن اینکه بازخورد آنها اهمیت دارد و توسط شرکت مورد استفاده قرار می گیرد، به آنها انگیزه می دهید تا وقت خود را برای اینکار صرف کنند. همچنین یک ایده خوب، به اشتراک گذاشتن نظرات مشتری در وب سایت خود یا صفحات اجتماعی است. این نه تنها آنها را به رسمیت می شناسد و نشان می دهد که شما به آنها گوش می دهید، بلکه یک روش آسان برای نشان دادن آنچه که مشتریان واقعا در مورد محصول شما فکر می کنند است.

 

2- یکپارچه سازی پیام های اینفلوئنسرها در ارتباطات موجود

اگر به صورت منظم با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید، شروع به استفاده از روش های ارتباطی مانند ایمیل های مناسبتی و یا فرم های پاپ آپ کنید تا به آنها بگوید که چگونه می توانند یک اینفلوئنسر برای نام تجاری شما باشند.

از آنجا که شما از سیستم های موجود در حال حاضر استفاده می کنید، این روشی آسان و مقرون به صرفه برای رسیدن به اینفلوئنسرهای بالقوه است.

اگر می خواهید مشتریان شما از شما حمایت کنند، مسلما نمی خواهید هرکسی به عنوان چهره معرف نام تجاری شما عمل کند، بنابراین رشد روابط شخصی با مشتریان شما بسیار مهم است. این به شما این امکان را می دهد که علاقه آنها را به محصول خود ارزیابی کنید و بفهمید که آیا آنها به عنوان اینفلوئنسر خوب برای نام تجاری شما عمل می کنند یا نه.

 

 

3- پیشنهادهای جذاب به مشتریان

گرچه این تمایل طبیعی برای مشتریان در مورد محصولاتی که دوست دارند صحبت می کند، هنوز می تواند کمی برای مشتریان به منظور به اشتراک گذاشتن افکار آنها باشد. در حقیقت، 83 درصد از مشتریان مایل به ارزیابی یک شرکت یا محصول هستند، اما تنها 29 درصد از آنها مایل به معرفی شما به دیگران هستند.

این جایی است که انگیزه ها به کار می آیند. هنگامی که کسی شما را به دوستانش معرفی میکند پاداشی به او داده میشود. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، مثل ایجاد یک برنامه برای مشتریان وفادار.

این به شما اجازه می دهد که پیگیری کنید که کدام افراد ارجاع دهنده های برتر شما هستند و از یک برنامه انگیزشی چند سطحی استفاده کنید. مشتریان بر اساس تعداد افرادی که به شما مراجعه می کنند، پاداش می گیرند و آنها را تشویق می کنند تا به مراحل بالاتر برسند.

 

ارتباط نزدیک با مشتریان شما باعث می شود که آنها احساس ارزشمندی کنند و بیشتر مایل به کمک شما و تبلیغ برند شما باشند.

راه های زیادی وجود دارد که می توانید مشتریان خود را تشویق کنید، اما تخفیف ها، پاداش ها و محصولات رایگان یکی از بهترین راه های انجام این کار هستند. مشتریان شما در حال حاضر محصولات شما را دوست دارند، پس راهی که راحت تر و بیشتر بتوانند از آن استفاده کنید، راهی عالی برای جبران تلاش های آنها است.

این کار همچنین یک چرخه از مشتریان شما را به عنوان اینفلوئنسر ایجاد می کند، نه تنها یک معامله ساده با یک اینفلوئنسر شناخته شده.

مشتریان شما می توانند بهترین اینفلوئنسر و طرفداران نام تجاری شما باشند. آنها از محصولات شما لذت می برند و زمان و پول خود را در شرکت خود سرمایه گذاری کرده اند پس آنها را یک منبع معتبر برای تبلیغ برند خود بدانید.

علاوه بر این، مشتری های اینچنینی معمولا گزینه  ارزان تری از شکل اینفلوئنسر سنتی هستند و اگرچه ممکن است به اندازه کافی به افراد  زیادی دسترسی نداشته باشند اما احتمال بیشتری برای خرید خواهند داشت.

اکثر مشتریان در حال حاضر مایل به معرفی یک نام تجاری یا محصول هستند، آنها فقط باید راه را برای انجام آن بدانند، پس اینکار را برایشان آسان کنید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :