دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

راهنمای تبلیغات در google بخش اول

راهنمای تبلیغات در google بخش اول

اگر برای رسیدن به مخاطب مورد نظر خود حاضرید هر مقدار پول برای تبلیغات هزینه کنید ، پس بهتر است آن را در جای مناسب خرج کنید. یعنی در جایی با بیش از 246 میلیون بازدیدکننده منحصر به فرد ، 3.5 میلیارد فعل و انفعالات روزانه و تخمین 700 درصد بازده سرمایه گذاری. در جایی مانند Google Ads.

 

 

 

 

 

Google Ads فقط دو سال پس از محبوب ترین وب سایت در جهان یعنی Google.com راه اندازی شد. این بستر تبلیغاتی در اکتبر سال 2000 به عنوان گوگل ادوردز به صحنه آمد ، اما پس از تغییر علامت تجاری گوگل مجدد در سال 2018 ، به Google Ads تغییر نام داد. با توجه به وسعت گسترده Google ، حتما یک تبلیغ Google دیده اید (و احتمالا روی آن کلیک کرده اید) و مشتریان بالقوه خود را نیز مشاهده کرده اید. در این راهنما متوجه خواهید شد که Google Ads چیست و برای شروع تبلیغات در Google باید چه چیزی بدانید. ما ویژگی های خاص این پلتفرم را پوشش خواهیم داد و به شما یاد می‌ دهیم چگونه فعالیت‌ های تبلیغاتی خود را بهینه کنید تا به بهترین نتایج برسید.

 

تبلیغات Google چیست؟

این روزها ، هر چه فعالیت های پرداختی شما قوی تر و متمرکز تر باشد ، کلیک های بیشتری به وجود می آورید که منجر به احتمال جذب بیشتر مشتریان آنلاین جدید می شود. به همین دلیل Google Ads به طور فزاینده ای در بین مشاغل همه صنایع مشهور شده است. Google Ads یک بستر تبلیغاتی پولی است که تحت یک کانال بازاریابی معروف به نام pay-per-click (PPC) قرار دارد ، جایی که شما (تبلیغ کننده) برای هر کلیک (CPM) در تبلیغ باید هزینه ای پرداخت کنید. Google Ads یک راه موثر برای هدایت ترافیک عالی یا مشتریان مناسب ، به کسب‌ و کار شما است در حالی که آن ها به دنبال محصولات و خدماتی همانند آن ‌هایی که شما پیشنهاد می ‌کنید ، هستند. با تبلیغ گوگل ، شما می‌ توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش داده ، تماس‌ های تلفنی بیشتری دریافت کنید و بازدیدهای فروشگاه آنلاین را افزایش دهید. Google Ads به شما اجازه می دهد تبلیغات ساعتی (از طریق تلفن همراه و دسک تاپ) را بین مخاطبان مورد نظر خود ایجاد کرده و به اشتراک بگذارید. این بدان معنی است که در لحظه ای که مشتریان ایده آل شما به دنبال محصولات و خدماتی مانند شما از طریق جستجوی Google یا Google Maps هستند ، کسب و کار شما در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر می شود. به این ترتیب وقتی مخاطب هدف به تبلیغ شما برسد ، شما هم به مشتری خود می رسید. با گذشت زمان ، Google Ads به شما کمک می کند تا آن تبلیغات را تجزیه و تحلیل کنید و به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید تا تبلیغ تان بتواند به همه اهداف کسب و کار آنلاین شما برسد. علاوه بر این ، بدون توجه به وسعت شغل و منابع موجود ، می توانید تبلیغات خود را متناسب با بودجه خود تنظیم کنید. ابزار Google Ads این امکان را به شما می دهد که همان هزینه ماهیانه خود را تکرار کنید و حتی در انجام آن وقفه بیندازید یا هزینه تبلیغات خود را در هر لحظه متوقف کنید. اکنون این سوال مهم است: آیا Google Ads واقعا مؤثر است؟

 

آیا Google Ads موثر است؟

برای پاسخ به این سوال ، بگذارید چند آمار را در نظر بگیریم. تبلیغات Google تقریبا 8 درصد نرخ کلیک را دارد. تبلیغات 180 میلیون نمایش در هر ماه ارائه می دهد. برای کاربرانی که آماده خرید هستند ، تبلیغات نمایش داده شده درGoogle  ، 65% کلیک می شود و به نتیجه می رسد. در مقایسه با آن 43٪ از مشتریان چیزی را که در یک تبلیغ YouTube دیده اند خریداری می کنند. بنابراین ، بله ، Google Ads کار می کند. با یک کار تبلیغاتی بهینه و هدایت مشتری ، می توانید یک تیلیغ بازاریابی با ROI بالا ایجاد کنید.

 

چرا در گوگل تبلیغ کنیم؟

گوگل پر استفاده ترین موتور جستجو است و روزانه 3.5 میلیارد جستجو دریافت می کند. ناگفته نماند ، پلتفرم Google Ads نزدیک به دو دهه است که در زمینه تبلیغات پولی فعالیت می کند. Google منبعی است که توسط مردم سراسر جهان برای پرسیدن سؤالاتی استفاده می شود که با ترکیبی از تبلیغات پرداختی و نتایج ارگانیک به آنها پاسخ می دهد و براساس گوگل ، تبلیغ کنندگان برای هر 1 دلار که در Google Ads خرج می کنند 8 دلار درآمد دارند. بنابراین ، چند دلیل وجود دارد که بخواهید تبلیغات را در Google در نظر بگیرید. به دلیل دیگری نیاز دارید؟ رقبای شما از Google Ads استفاده می کنند (و حتی ممکن است با درنظر گرفتن شرایط برند تجاری شما پیشنهاد قیمت دهند). هزاران شرکت از Google Ads برای ارتقاء کسب و کار آنلاین خود استفاده می کنند ، به این معنی که حتی اگر شما برای یک واژه جستجوی ارگانیک رتبه بندی شوید ، نتایج شما در صفحه پایین تر از رقبایتان قرار می گیرد. اگر از PPC برای تبلیغ محصول یا خدمات خود استفاده می کنید ، Google Ads باید بخشی از استراتژی پرداختی شما باشد. هیچ را دیگری وجود ندارد (به جز تبلیغات Facebook ، اما این مقوله دیگری است).

 

چرا Google Ads شما موثر نیست

اگر در تبلیغ Google ناموفق بودید ، تسلیم نشوید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود تبلیغات Google شما اثر نداشته باشد. بگذارید برخی از دلایل متداول را بررسی کنیم.

1. کلید واژه گسترده. شما واقعا باید هنگام انتخاب کلمات کلیدی دقت کنید ، به همین دلیل تست و افزایش سرعت باید جزئی از استراتژی شما باشد. اگر کلمات کلیدی شما بسیار گسترده باشد ، Google تبلیغ شما را در معرض نمایش برای مخاطب اشتباه قرار می دهد و این یعنی کلیک موثر کمتر و هزینه تبلیغ بیشتر. یک سری کارها را بررسی کنید (یعنی کدام کلمات کلیدی باعث ایجاد کلیک می شوند) و آنها را تنظیم کنید تا تبلیغات شما به بهترین شکل با مخاطبان مورد نظرتان مطابقت داشته باشد. به احتمال زیاد اولین بار این ترکیب را دریافت نخواهید کرد ، اما باید تا زمان انجام این کار ، کلمات کلیدی را ویرایش کنید ، اضافه و کم کنید ، حذف کنید و تغییر دهید.  

2. تبلیغات بی ربط. اگر تبلیغ شما با هدف جستجوگر مطابقت نداشته باشد ، وب سایت شما به اندازه کافی کلیک نمی شود تا هزینه تبلیغ خود را توجیه کنید. عنوان و نسخه تبلیغ شما باید با کلمات کلیدی مورد نظرتان مطابقت داشته باشد و راه تبلیغ شما برای بازاریابی این است که باید هر مشکلی که جستجوگر دارد را حل کند. این ترکیبی است که نتایج مورد نظر شما را به ارمغان می آورد و ممکن است فقط چند ترفند ساده از آن دور باشید. شما می توانید چندین تبلیغ را همزمان ایجاد کنید. از این ویژگی برای تقسیم آزمایشی استفاده کنید تا متوجه شوید کدام تبلیغ بهترین است.

3. امتیاز کیفیت کم. امتیاز کیفیت شما (QS) نحوه تعیین رتبه تبلیغات شما است. هرچه رتبه شما بالاتر باشد ، جایگاه شما بهتر می شود. اگر نمره کیفیت شما پایین است ، در تبلیغات خود مشاهده کمتر خواهید داشت و احتمال تبدیل آن به مشتری نیز کمتر است. Google امتیاز کیفیت تان را به شما می گوید ، اما بهبود آن به شما بستگی دارد.

4. صفحه فرود ضعیف. تلاشهای شما نباید بعد از تبلیغات متوقف شود. تجربه کاربر پس از یک کلیک به همان اندازه تبلیغات ، مهم است. کاربر پس از کلیک روی تبلیغ شما چه می بیند؟ آیا صفحه فرود شما برای هدایت مشتری به سمت خرید بهینه شده است ، یعنی از همان کلمات کلیدی استفاده می کند؟ آیا این صفحه مشکل کاربران را حل می کند یا به سوال آنها پاسخ می دهد؟ کاربر شما باید یک انتقال یکپارچه را تجربه کند.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش سوم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش چهارم مقاله را در اینجا بخوانید

بخش پنجم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :