دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

رابطه مدیریت فروش با فروش آنلاین بخش دوم

رابطه مدیریت فروش با فروش آنلاین بخش دوم

2. توانمند سازی نمایندگان فروش

برای اطمینان از اینکه نمایندگان فروش بازگشت سرمایه را به دنبال دارند، آنها را از طریق آموزش و راهنمایی مناسب توانمند می کنند. فروش نرم افزار روابط با مشتری یا CRM نیز در این زمینه مفید است. آنها بینشی را به نمایندگان فروش و مدیران ارائه می دهند تا بتوانند تصمیمی را بگیرند که فروش را بهبود بخشد.

CRM به پرسنل فروش کمک می کند تا داده ها را به صورت یکپارچه سازماندهی و تجسم کنند، به آنها اجازه می دهد که روند فروش خود را ساده تر و روابط بلندمدت را با مشتریان خود تقویت کنند.

تیم مدیریت فروش ابزارهایی برای بررسی عملکرد و پیگیری اهداف انجام شده ارائه میدهد. این اطلاعات نمایندگان فروش را قادر می سازد تا ارزیابی کنند که چگونه با اهداف فروش خود دست و پنجه نرم کنند.

CRM همچنین اطلاعات مربوط به تاریخ خرید مشتری، موجودی محصول، سابقه خرید مشتری و پیشینه پرداخت را برای کمک به نمایندگان خدمات مشتری ارائه می کنند.

این اطلاعات همچنین می تواند برای بالا بردن و فروش خدمات یا محصولات به مشتریان مورد استفاده قرار گیرد.

به طور خلاصه، نمایندگی فروش قدرتمند تر به فروش بهتر می انجامد.

 

3. بهبود توسعه محصول

یکی از وظایف اصلی یک تیم مدیریت فروش، برقراری ارتباط نزدیک با مشتریان و آگاهی کامل از رقابت است.

این به آنها کمک می کند که با اضافه کردن یا حذف ویژگی هایی که می توانند سود را به حداکثر برسانند، محصول و خدمات را بهتر کنند. به طور مشابه، پرسنل فروش همچنین  نظراتی را مرتب از مشتریان خود دریافت می کنند. این به آنها کمک می کند تا مشکلات را شناسایی کرده و راه حل های بهینه برای جذب حامیان مالی و تولید بازده بالا تولید کنند.

 

4. با بهینه سازی توزیع

یک برنامه مدیریت فروش مسئول ثابت نگه داشتن آنچه که بیشترین فروش را دارد، منبع اصلی فروش و میزان درآمد تولید شده است. هدف این برنامه آن است که روشهای توزیع فروش آنلاین را تجزیه و تحلیل کرده  تا از آنها بیشتر بهره ببریم.

به عنوان مثال، اگر فروش شما در مغازه بالا و فروش آنلاین کم است،  می تواند به این دلیل باشد که مشتریان شما را در بیلبورد ها و تلویزیون بیشتر از اینترنت مشاهده می کنند.

برای افزایش فروش آنلاین باید به دنبال یک استراتژی بهبود بخشی آنلاین، توزیع تبلیغاتی دیجیتال و سئو بهتر بود. تیم مدیریتی قابل اعتماد به شما کمک می کند مشکلات را دقیق  دیده و برنامه خود را تغییر دهید.

 

5. با تصمیم گیری های بهتر مالی

گزارش های جامع فروش ، اطلاعاتی را در مورد بیشترین و کمترین محصولات فروخته شده ارائه می دهد. به عنوان مثال، شما ممکن است در برخی از محصولات که  از نظرحجم  بیشترین فروش را دارند، کمترین سود را داشته باشید. محصولاتی مانند این حاشیه سود شما را کاهش می دهد و بر درآمد کلی تاثیر می گذارد.

از طریق گزارش فروش، می توانید هزینه های سربار و هزینه تولید و هزینه های فروش را بیابید. این به شما کمک خواهد کرد که بدانید کدام بخش درگیرتر است و به این ترتیب امور مالی خود را تنظیم کنید.

مدیریت فروش عملکرد قبل از تصمیم گیری های مهم مالی ، هزینه، سهم سود و نحوه تاثیر هر محصول بر روی کل عملیات را در نظر میگیرد.

 

حرف آخر

یک برنامه مدیریت به خوبی برنامه ریزی شده و سازماندهی شده می تواند برای تجارت الکترونیک شما در چندین راه  و نه فقط فروش سودمند باشد.

بنابراین، برای کسب نتایج قابل توجهی از فروشگاه آنلاین خود، باید به استراتژی مدیریت فروش خود دوباره نگاه کنید.

 

بخش اول مقاله را در این قسمت بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :