دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

رابطه مدیریت فروش با فروش آنلاین بخش اول

رابطه مدیریت فروش با فروش آنلاین بخش اول

تجارت الکترونیک در همه بخشهای جهان به سرعت در حال رشد است، هر چند سرعت رشد در جاهای مختلف متفاوت است.

به همین دلیل است که کسب و کارها  به سرعت با فروش آنلاین سازگار میشوند چون به آنها فرصت رشد و سود آوری بیشتری می دهد. با این حال، این فرصت ها مجموعه ای از چالش ها را فراهم می آورد که تنها با کمک یک تیم اختصاصی و مدیریت مناسب فروش امکان پذیر می شود.

مدیریت فروش مناسب می تواند به راحتی به کانال های تجارت الکترونیک و مدیریت خرده فروشی کمک کند، در نتیجه به شما در پیشبرد بازی تجارت الکترونیک کمک می کند. اما قبل از اینکه مزایای مدیریت فروش برای فروشگاه آنلاینتان را شروع کنید، بیایید بر اصول اولیه تمرکز کنید.

 

مدیریت فروش دقیقا چیست؟

به عبارت ساده، هماهنگ سازی منابع و مردم برای تولید نتایج مطلوب است. این نتایج طیف گسترده ای دارند، اما سه نوع اصلی آن عبارتند از: رشد بلند مدت، افزایش سود و افزایش حجم فروش.

برای اطمینان از این که نتایج ذکر شده در بالا به دست می آید، و تمام اهداف برآورده می شوند، مدیران فروش دارای طیف وسیعی از مسئولیت ها هستند. این شامل اختصاص دادن منابع، استخدام، بودجه بندی، آموزش، ارزیابی عملکرد فروش و مدیریت افرادی است که مسئول فروش هستند.

 

چرا مدیریت فروش برای فروش آنلاین ضروری است؟

 تجارت الکترونیک مبتنی بر فروش آنلاین کالاها و خدمات است. مدیریت فروش ساده می تواند به سیستم عامل های فروشگاه آنلاین کمک کند تا فروش آنلاین بیشتری داشته باشند. با این حال، حیطه کاری مدیران فروش بسته به ماهیت کسب و کار متفاوت است.

 

بعضی از مدیران فروش با تیم بازاریابی سرو کار دارند در حالی که دیگران با انبار و مدیریت عرضه ارتباط دارند. با این وجود، هرچیزی که محدوده کاری آنهاست، تاثیرش به رشد ترافیک فروش آنلاین و نرخ تبدیل بستگی دارد .

 

چگونه یک تیم مدیریت فروش می تواند استراتژی فروش آنلاین شما را تغییر دهد؟

1. برنامه ریزی یک استراتژی فروش موثر

برای فروش آنلاین بیشتر یک تیم مدیریت فروش به این سوال پاسخ خواهد داد و یک طرح عملی را ارائه می دهد. آیا کسب و کار تجارت الکترونیک شما نیاز به یک برنامه تبلیغاتی جدید و یا کمپین تخفیف، فروش CRM و یا افزایش قرار گرفتن در معرض بازار؛ یک استراتژی فروش موثر از این الزامات پیروی می کند و یک طرح ایجاد می کند.

شاخص های کلی یک استراتژی فروش موفق عبارتند از:

• چگونه کسب و کار فروشگاه آنلاین آماده برای خدمات به مشتریان است؟

• آیا مراحلی برای فروش کالا انجام می شود؟

• آیا طرحی برای پس از فروش وجود دارد؟

هنگامی که تیم مدیریت فروش با اصطلاحات و روند بازاریابی دیجیتال آشنا است در فروشگاه انلاین از فناوری و داده ها برای کسب نتایج استفاده می کند.
 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :