دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

دلایلی که موجب از دست دادن مشتری میشود؟ بخش دوم

دلایلی که موجب از دست دادن مشتری میشود؟ بخش دوم

در بخش اول مقاله گفتیم: باور کنید یا نه، کار شما همواره در حال از دست دادن مشتریان است. تحقیقات اخیر McKinsey & Company نشان داد که تنها 13 درصد از مشتریان مورد بررسی گفته اند که به یک نام تجاری وفادار هستند. این تحقیق نشان می دهد که 87 درصد از مشتریان می گویند که از برندهای مختلفی خرید می کنند و 58 درصد از یک برند جدید استفاده می کنند.

چرا مردم از برندهای مختلفی خرید میکنند؟ چه انگیزه ای باعث رها کردن برندهای شناخته شده برای آنها و خرید محصولات یا خدمات از رقبا میشود ؟ وقت آن است که نگاه دقیقتری به این نکته داشته باشید که چرا کسب و کار شما مشتریانش را از دست می دهد  و آنچه شما می توانید برای حل آن انجام دهید.

و چند دلیل رایج برای اینکه مشتریان برندهای کوچک را ترک می کنند و نکات موثری که می توانید برای حل آن استفاده کنید آورده ایم در این مقاله موارد دیگری را نام میبریم:

 

4- کسب و کار شما ثبات ندارد

در کسب و کار و در زندگی، ثبات، اعتماد به نفس را افزایش می دهد چون می توانید بر آن تکیه کنید. و نباید نگران چیزهایی باشید که می توانید بر آن متکی باشید. نام تجاری ناهماهنگ، در سایت خود و در شبکه های اجتماعی، به علاوه کیفیت نامطلوب یا سرویس بد، به طور بالقوه می تواند مشتریان شما را ناامید کند.

 

هواپیماهای یونایتد این درس را  زمانی یاد گرفتند که به زنان جوان پوشیدن که جوراب نازکی داشتند اجازه پرواز ندادند، مگر اینکه لباسشان را عوض کنند. در حالی هر مسافر بسیاری از زنان را در فرودگاه با جوراب های این چنینی دیده است.و هیچ قانونی پیش از آن وجود نداشت که دیگران در پرواز از این لباس استفاده نکنند. به همین دلیل است که این تصمیم خاص، یک سر و صدای رسانه های اجتماعی ایجاد کرد و بسیار گیج کننده بود.

 

آنچه شما می توانید انجام دهید:

تجربه ای به مشتریان هدیه دهید که بتوان به آن تکیه کرد. این تجربه با شما و کارکنان شما آغاز می شود.

همه کارکنان خود را در مورد اینکه تجربه خوب مشتری باید چگونه باشد، آموزش دهید.

یک راهنمای برند برای ایجاد یک دستورالعمل یکنواخت ایجاد کنید و آن را با تیم خود به اشتراک بگذارید.

کارکنان خود را برای ارائه یک تجربه مثبت با مشتری تضمین کنید.

سیاست های تعامل با مشتری ایجاد کنید. هر سیاستی که دارید، اطمینان حاصل کنید که قبل از اجرای آنها، به مشتریان خود به خوبی خدمت رسانی می کنید. سپس سیاست هایتان را حفظ کنید!

 

5- تاکتیک های فروش خود را به روز کنید

تکنیک های فروش تهاجمی بیشتر احتمال دارد که مشتریان را دور کند تا به نتایج مثبت برسید. روش های فروش قدیمی که از طریق ایجاد یک چشم انداز در فرآیند فروش و اجبار آنها به خرید بود تنها به این دلیل که هیچ راهی بهتر برای خریداران وجود نداشت جواب میداد.

 

اگر تکنیک های فروش شما روی فریب یا تحریم فروش تمرکز کنند، کسب و کار آنلاین شما به طور فعال مشتریان را پس می زند.

آنچه شما می توانید انجام دهید:

از تکنیک های فروش مبتنی بر ارزش استفاده کنید. وقتی را برای یادگیری آنچه که مشتری شما واقعا نیاز دارد بگذارید. سپس راه حل های مبتنی بر ارزش محصول را ارائه دهید که به نیازهای آنها پاسخ می دهد. نشان دهید که چگونه محصول شما به نفع مشتری است و به آنها اجازه بدهید تصمیم بگیرند که آیا این محصول برای آنها مناسب است یا خیر.

رابطه خوبی با مشتریان خود داشته باشید. اگر در هر مکالمه ای با مشتری فقط به فکر فروختن محصولید کاری کاملا اشتباه است. در عوض، بر ایجاد اعتماد با مشتریان تمرکز کنید.

 

تعاملات صادقانه و محتوای مفید و سرگرم کننده در رسانه های اجتماعی برند خود داشته باشید. سپس، هنگامی که یک مشتری نیاز به محصول یا خدمات شما دارد،  به شما  به عنوان یک منبع مورد اعتماد رجوع خواهد کرد.

کلید رشد یک کسب و کار آنلاین ، حفظ مشتریان فعلی و همزمان تلاش برای جذب دیگران است. بنابراین، مشتریان خود را از دست ندهید.

 

بخش اول مقاله را در این قسمت بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :