دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

خلاقیت در بازاریابی امروزه ، چگونه است؟ بخش دوم

خلاقیت در بازاریابی امروزه ، چگونه است؟ بخش دوم

چه چیزی باعث می شود تا بازاریابی خلاق باشد؟ آیا این بیشتر شبیه یک توهم است یا نوآوری؟ آیا بازاریاب خلاق ، یک نوع هنرمند است یا کارافرین؟ از دیدگاه تاریخی ، اصطلاح خلاق از نظر بازاریابی ، مربوط به کلمات و تصاویری مربوط به تبلیغات بوده است. با این حال ، بازاریابی ، همانند سایر کارکرد های شرکتی ، پیچیده تر و سخت تر شده است. بازاریابان نیازمند کسب مهارت در زمینه تحلیل داده ها ، تجربه مشتری و طراحی سیستم هستند. آیا این نقش های در حال تغییر ، نیازمند شیوه جدیدی از تفکر و نگرش در مورد خلاقیت در بازاریابی هستند؟ به منظور بررسی این سوال ، ما با مدیران ارشد بازاریابی در ده ها برند مصاحبه کردیم. ما از آن ها در مورد خلاقیت در بازاریابی که فراتر از کمپین های تبلیغاتی است و ارزش ملموس را به کسب و کار می دهد پرسیدیم. داستان های آن ها و پنج روند گسترده ای که آن ها منعکس می کنند ، به تشریح معنی بازاریاب خلاق امروزی کمک می کند.

 

4. ایجاد خلاقیت در اندازه گیری

قابلیت اندازه گیری مشارکت دیجیتال به این معنی است که ما می دانیم که چه چیزی خوب کار می کند و چه چیزی خوب کار نمی کند. این فرصتی را برای اندازه گیری و مدیریت فروشگاه به شیوه های جدید فراهم می کند. در گذشته ، بازاریابی موفقیت را بر اساس میزان بودجه و کسب مزیت خلاقیت اندازه گیری کرده است. امروزه ، توانایی اندازه گیری داده ها و تعدیل استراتژی ها در زمان واقعی ، امکان ارزش افزایی بازاریابی را در کسب و کار به شیوه های جدید میدهد. سیسکو ، دارای یک داشبورد آنلاین زمان واقعی است که در آن سازمان بازاریابی کل ، می تواند به بررسی عملکرد بپردازد. تیم رهبری می تواند یک ارزیابی هفتگی را انجام دهد تا مورد زیر را ارزیابی کند: آیا این همان چیزی است که روی آن کار می کنیم؟ این تحلیل را می توان در پروزه های دیجیتالی مختلف ، مکان های جغرافیایی ، کانال ها و یا حتی قطعات محتوایی انجام داد. نتیجه ، توانایی سازش سریع و تخصیص مجدد منابع است.

زسکالر ، که یک پلتفرم امنیتی مبتنی بر ابر برای کسب و کارها است ، یک دفتر مدیریت ارزش را ایجاد کرده است. این دفتر به کارکنان در تعریف ، سنجش و پایش اهداف کسب و کار منحصر به فرد مرتبط با اجرای زسکالر کمک می کند. زسکالر و مشتریان آن مسئول نتایج خاص ، قابل اندازه گیری و مبتنی بر زمان است. اوپن تیبل اخیرا ، برنامه ای همراه را برای رستوران ها برای استفاده بهتر از داده های جمع اوری شده از طرق سیستم رزرواسیون اجرا کرده است. رستوران داران اکنون قادر به مدیریت کسب و کار خود از تلفن هوشمند خود می باشند و این به آن ها امکان پاسخ آسان به سوالاتی را نظیر این می دهد: آخرین تغییرات انجام شده چگونه بوده است؟ این برنامه به آن ها نشان می دهد که آیا رزرو صورت گرفته است یا خیر و آن ها قادر به فعال سازی کمپین های بازاریابی برای افزایش رزرواسیون های روز هستند. بیش از 50 درصد مشتریان رستوران در سرویس های مبتنی بر ابر اوپن تیبل از این برنامه استفاده می کنند .

 

5. همانند یک شرکت نوپا فکر کنید

در گذشته ، بازاریابان بایستی مدیران کارامدی باشند و هدف گذاری قبلی را انجام داده و سپس از بودجه خود برای رسیدن به اهداف استفاده می کنند. امروزه ، بازایابان خلاق باید همانند کارافرینان عمل کنند و این موجب بهبود انطباق بازار و محصول می شود. سیستم استارت اپ چکر ، بیانگر روندی است که امروزه به فراوانی دیده می شود. بازاریابان ، از شیوه های کسب و کار کارافرینان نظیر استارت اپ ناب و توسعه چابک استفاده می کنند. برای راه حل بازرسی ، چکر یا ارزیاب ، نتایج را از تاکتیک های فروش و بازاریابی سنتی دریافت می کند. آن ها بایستی فراتر از ارزیابی کار کنند که موجب بهبود عملکرد محصول می شود. با پذیرش روش چابک تست مشتری اینترنتی و تکرار سریع آن ها با سیستم مهندسی برای نگرش مجدد در خصوص محصول و معرفی محصول به بازار برای این خریداران جدید کار می کنند. به دلیل این رویکرد چابک و یکپارچه ، شرکت به اهداف سود 2017 با نرخ تبدیلی می رسند که چهار برابر مورد مشاهده شده در صنعت است.

تغییرات رخ داده در رفتار مصرف کننده ، فناوری و رسانه ها ، موجب باز تعریف ماهیت خلاقیت در بازاریابی شده اند. شاخص اندازه گیری موفقیت بازاریابی یک ورودی نمی باشد بلکه یک مقدار خروجی است. بازاریابان گذشته ، امروزه همانند هنرمند ، مدیر و مبلغ عمل می کنند. بازاریابان امروزی نیازمند تفکر بیشتر همانند نواوران و کارافرینان است که موجب ایجاد ارزش شرکتی با مشارکت کل سازمان ، جست و جوی مشتری کامل با استفاده از داده های تصمیم گیری و اندازه گیری اثر بخشی بر اساس نتایج کسب و کار می شود.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :