دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

خلاقیت در بازاریابی امروزه ، چگونه است؟ بخش اول

خلاقیت در بازاریابی امروزه ، چگونه است؟ بخش اول

چه چیزی باعث می شود تا بازاریابی خلاق باشد؟ آیا این بیشتر شبیه یک توهم است یا نوآوری؟ آیا بازاریاب خلاق ، یک نوع هنرمند است یا کارافرین؟ از دیدگاه تاریخی ، اصطلاح خلاق از نظر بازاریابی ، مربوط به کلمات و تصاویری مربوط به تبلیغات بوده است. با این حال ، بازاریابی ، همانند سایر کارکرد های شرکتی ، پیچیده تر و سخت تر شده است. بازاریابان نیازمند کسب مهارت در زمینه تحلیل داده ها ، تجربه مشتری و طراحی سیستم هستند. آیا این نقش های در حال تغییر ، نیازمند شیوه جدیدی از تفکر و نگرش در مورد خلاقیت در بازاریابی هستند؟ به منظور بررسی این سوال ، ما با مدیران ارشد بازاریابی در ده ها برند مصاحبه کردیم. ما از آن ها در مورد خلاقیت در بازاریابی که فراتر از کمپین های تبلیغاتی است و ارزش ملموس را به کسب و کار می دهد پرسیدیم. داستان های آن ها و پنج روند گسترده ای که آن ها منعکس می کنند ، به تشریح معنی بازاریاب خلاق امروزی کمک می کند.

 

1. خلاقیت با مشتری نه برای مشتری

همه افراد دوست دارند تا در مورد مشتری مدار بودن صحبت کنند. با این حال اغلب اوقات ، این به معنی اتخاذ هدف بهتر با کمپین های هدفمند است. مشتریان امروزه ، دیگر مصرف کننده نیستند. آن ها خالق یا تولید کننده ، توسعه دهنده محتوا و ایده می باشند و با چالش هایی همانند شما روبرو هستند. خلاقیت در بازاریابی مستلزم همکاری با مشتریان از ابتدا برای کسب تجربه آن ها در راستای افزایش وسعت و مقیاس شرکت است. برای مثال تیم بازاریابی اینتویت ، زمانی را با افراد خود اشتغال در خانه ها و دفاتر خود برای مشارکت در دنیای مشتریان صرف می کند. از طریق این تحقیق ، آن ها به بررسی مسیر یابی خودرو بر اساس میزان مصرف سوخت پرداختند. بر اساس این دیدگاه های بازاریابی ، این فروشگاه اینترنتی یک ویژگی جدید را در چارچوب برنامه های خود توسعه داده است که ترکیبی از داده های لوکیشن ، نقشه گوگل و تقویم کاربران برای پایش خودکار مسافت و تسهیل برنامه ریزی مالیات در پایان سال است.

بروکید ، که یک عرضه کننده راه حل های داده و شبکه ، یک برنامه موسوم به " اول مشتری" را با شناسایی 200 مشتری برتر ایجاد کرده است که 80 درصد فروش را شامل می شود. آن ها با این مشتریان برای درک منبع رضایت و شناسایی نقاط قوت و ضعف کار می کنند. بروکید با تیم های فروش برای ایجاد بسته های سفارشی کار کرده است. بعدها ، بروکید از این مشتریان برای گزارش پیشرفت اهداف استفاده کرده است. نتیجه؟ امتیاز پروموترنت بروکید از 50 به 62 در 18 ماه تغییر یافت.

 

2. سرمایه گذاری در تجربه انتها به انتها

هر بازاریاب بر این باور است که تجربه مشتری مهم است. با این حال ، بیشتر بازاریابان تنها بر بخش هایی از تجربه تحت کنترل مستقیم متمرکز هستند. بازاریابان خلاق ، دیدگاه گسترده تری را داشته و به کل تجربه مشتری از انتها به انتها توجه می کنند.این شامل محصول ، فرایند خرید ، توانایی ارایه پشتیبانی و روابط مشتری به مرور زمان است. این نیازمند زمان و منابع است و نیازمند استفاده از تفکر خلاقانه برای مسائل غیر آشنا است.

کیسر بر این باور است که که با مشتری محور شدن مراقبت های درمانی ، تجربه دیجیتال به یک عامل متمایز کننده کلیدی تبدیل می شود. تیم بازاریابی ، برنامه ای را برای کمک به بهبود تجربه برای اعضای برنامه جدید ارایه کرده است. اعضا در خصوص شیوه ثبت پرتال عضو آنلاین راهنمایی می شوند که امکان دسترسی به ایمیل دکتر ، پر کردن نسخه ، قرار گذاشتن را می دهد. برنامه نیازمند هماهنگی با زمینه های کسب و کار بسیار است. به دلیل این برنامه ، حدود 60 درصد اعضای جدید در شش ماه اول ثبت می شوند. تقریبا مانند بسیاری از خرده فروشان ، به طور سنتی 85٪ بودجه بازاریابی خود را در فروش رانندگی صرف کرده است. هر ارتباطات خروجی به صورت جداگانه برای ROI سریع اندازه گیری می شود. با این حال ، اخیرا آنها شروع به رویکرد جامع تری ، با تمرکز بر ارزش عمر و بخش سودآورانه خود ، "شگفت انگیز کردند". این گروه در سراسر کسب و کار به دنبال جمع آوری اطلاعات پشت صحنه در باند ، جدیدترین خطوط لباس و محتوا الهام بخش. معیارها نیز تغییر کرد. متی شروع به ارزیابی تعامل در هر مشتری در طول زمان و پلت فرم به جای هر پیام بازاریابی در روز است. نتایج؟ در سال گذشته ، مشتریان در بخش دلیلی بالا ، میزان فعالیت دیجیتالی را 15٪ افزایش دادند ، خرید متقابل 11٪ و فروش 8٪ افزایش یافت.

 

3. تبدیل افراد به یک حامی

در چشم انداز اجتماعی و رسانه های قطعه بندی شده ، بازاریابان دیگر به اهداف خود برای آگاهی و اعتبار از طریق رسانه های پولی و PR نمی رسند. افراد ، کانال های جدید هستند. شیوه تقویت این اثر ، بهبود خلاقیت در سایرین است. هر فرد را به صورت دنباله ای از یک تیم بازاریابی در نظر بگیرید: کارکنان ، شرکا و حتی مشتریان. پلوم ارگانیکس ، کارت های کسب کار یا تجاری را همراه با کوپن به کارکنان می دهد. هنگام خرید ، همه کارکنان ، تشویق به مشاهده خرید مصرف کنندگان می شود. در صورت لزوم ، آن ها سوالات کمی در خصوص ترجیحات غذای کودک خریداران و اشتراک کارت های کسب و کار با کوپن ها برای محصولات رایگان دارند.

برای اکوینکس (Equinix) ، تحقیقات نشان می دهد که یک سوم کارکنان ، قادر به توضیح داستان شرکت نبودند. شرکت ، تولید یک برنامه سفارت داخلی برای 6000 کارمند کرده است. این برنامه ابزاری را به همه کارکنان برای آموزش آن ها در زمینه شرکت ، فرهنگ ، محصولات و خدمات و شیوه حل نیازهای مشتری ارایه می کند/ بیش از 20 درصد کارکنان ، دوره آموزشی آنلاین یا کارگاه هایی را در چند ماه اول اختیار می کنند. شرکت اولد نیوی ، بودجه رسانه ای خود را به تلویزیون تخصیص داده است. با این حال در طی چند سال گذشته ، آن ها بر محتوای دیجیتال برای مشارکت کودکان در تجربه های زندگی تاکید کرده اند. از طریق این رویکرد ، 3200 کودک گروه های دوستان خود را برای برنده شدن به اشتراک می گذارند. به علاوه ، این برنامه منجر به ثبت کمک های زیادی از طرف شرکا شده است.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :