دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

جمعه سیاه چیست؟

جمعه سیاه چیست؟

جمعه سیاهBlack Friday) ) در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری است که عملاً آخرین جمعه ماه نوامبر می‌شود و آغاز سُنت خرید برای کریسمس محسوب می‌شود.

 

اما تفاوت این آخرین جمعه ماه نوامبر با سایر روزها چیست؟ در Black Friday اجناس فروشگاه ها تخفیف های عمده ای می خورند. خریدار تنها از صبح تا قبل از شب فرصت خرید داشته و این فرصت محدود به وی القا می کند که حتما باید خریدی را انجام داده در غیر اینصورت ضرر می کند. شاید اگر به جای Black Friday یک هفته این اتفاق می افتاد صف های فروشگاه ها و خرید افراد اینقدر زیاد نمی شد.

 

 

در واقع جمعهٔ سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکتها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را به خریدهای ویژهٔ این روز بپردازند. سالها است که این روز، شلوغترین روز برای فروشنده‌ها است. این روز به قدری اهمیت دارد که فروشگاه‌ها قبل از ساعت ۴ صبح باز می‌کنند و مردم از همان زمان برای خرید به فروشگاه هجوم می‌آورند و باید تا قبل از آغاز شب خرید کرده باشند.

 

 

این رسم که از آمریکای شمالی آغاز شده همینک در بسیاری از بخش های دنیا وجود داشته و کاربران چه به صورت فیزیکی و یا چه صورت مجازی می توانند خریدهای خود را با تخفیف انجام دهند. اما تا به حال چنین رسمی در ایران نبوده و عموما روز مشخصی جهت عرضه با تخفیف کالاها در نظر گرفته نشده است. شاید بد نباشد که فروشگاه های مجازی ایرانی سرآغاز این حرکت بوده و این بار آخرین جمعه بهمن ماه را به فروش محصولات خود با تخفیف عمده بپردازند. بدین ترتیب این فرصت را خواهند داشت تا بعد از خرید تمامی محصولات را قبل از شروع تعطیلات عید به دست مشتریان خود برسانند.

 

 

آیا اگر این روز در ایران وجود داشت شما به خرید وسایل مورد علاقه خود می پرداختید؟ نظر شما چیست؟


بهرحال بعلت مرسوم نبودن این تخفیف در آخرین جمعه بهمن ماه در ایران ̨ دیمارکت همگام با فروشندگان تمامی جهان ̨ در آخرین جمعه ماه نوامبر محصولاتی با عمده ترین تخفیفها درنظر گرفته است. حضورتان را ارج می نهیم

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :