دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

جلوگیری از بسته شدن ناخواسته گوگل کروم google chrome

۱۹ مهر ۱۳۹۶
4.3
جلوگیری از بسته شدن ناخواسته گوگل کروم google chrome

یکی از دردناک ترین اتفاقاتی که در وب گردی ممکن است برای شما پیش بیاید این است که وقتی بر روی x یکی از پنجره ها کلیک می کنید، کلیک شما خطا می رود و اشتباهی گوگل کروم را که ده ها تب مهم و سنگین دارد می بندید. این مشکل، همچنان یکی از ناراحت کننده ترین مشکلات اینترنت است که امروز خوشبختانه راه حل خوبی برای آن وجود دارد.

استفاده از اکستنشن های گوگل کروم منسوخ شده است!
در بسیاری مقاله های آنلاین، برای حل این مشکل، تعدادی extension های گوگل کروم را معرفی می کنند (مانند Windows Close Protector) که زمانی بر روی Google Chrome جواب می دادند ولی در آپدیت های اخیر کروم، از کار افتاده اند و مشکل قدیمی پا برجاست. بخاطر همین ممکن است وقت خود را با امتحان کردن اکستنشن های بیهوده تلف کنید.

چرا گوگل مشکل خروج ناگهانی و اشتباهی کروم را حل نمی کند؟!
یکی از سوالات بی پاسخ ما این بود که چرا گوگل این مشکل بسته شدن تصادفی کروم را حل نمی کند. توی فروم ها و گروه های گوگل، این موضوع صد ها بار مطرح شده و به دلایل نا معلومی، گوگل راه های دور زدنی را بجای حل کردن این معضل پیشنهاد می کند. از روز اولی که معضل بسته شدن اشتباهی تب ها و پنجره گوگل کروم مطرح شد، تا کنون این موضوع بطور صحیح از سوی گوگل پاسخ داده نشده است که نشان می دهد گوگل یا نمی تواند یا نمی خواهد که این مشکل را حل کند. و پاسخی که می دهند خیلی خنده دار است. می گویند چون سیاست گوگل در مزاحم نشدن کاربران است، ما نمی خواهیم سوالات مزاحم از کاربر بپرسیم.

پاسخ نهایی گوگل به مشکل بسته شدن تصادفی پنجره و تب ها
گوگل پاسخ می دهد:

استفاده از CTRL+SHIT+T

این روشی احمقانه برای مشکل فوق است. شما وقتی کروم را اجرا می کنید، با زدن کنترل، شیفت و T می توانید همه تب های اخیر را یکجا باز کنید. اما این کجا و آن کجا! این راه حل، مانند این است که اجازه بدهیم فردی به یک بیماری دردناک مبتلا شود و خیالمان راحت باشد چون پادزهر را داریم!
مشکل اینجاست که وقتی شما بازیابی می کنید، باید حتما به اینترنت وصل باشید، و اگر اینترنت قطع شده باشد، دیگر نخواهید توانست آن صفحات را ببینید، و همچنین هر چه توی فرم ها و Field های متنی نوشته بودید از بین خواهد رفت و همچنین Session ها و Cookie ها و کارهای ذخیره نشده از بین خواهند رفت.

گزینه Continue where you left off

این گزینه هم مانند روش فوق است که همانند روش فوق کارآیی اش مناسب نیست:

جلوگیری از بسته شدن ناخواسته گوگل کروم google chrome
فکرش را بکنید هر بار که شما گوگل کروم را باز می کنید، جستجو ها و صفحات وب روز گذشته را به شما نشان دهد، چون گزینه ی Continue where you left off را انتخاب کرده اید. و همچنان معضل از دست رفتن کار های ذخیره نشده در اثر بستن گوگل کروم وجود دارد.

راه حل بسته شدن تب ها در فایرفاکس Firefox
برای فایرفاکس، راه حل کاملاً قانونی و حساب شده ای وجود دارد. در آدرس بار فایر فاکس تایپ کنید: about:config
و اینتر را بزنید. پیام خواهد داد که مراقب باشید. گزینه I’ll be careful را انتخاب کنید.
سپس در خط جستجو، گزینه های زیر را (به نوبت) جستجو کنید:

browser.warnOnQuit

browser.warnOnRestart

browser.showQuitWarning

browser.tabs.warnOnClose

مقادیر همه موارد فوق را True بگذارید.
سپس به Firefox/Tools > Options > General > Startup رفته و در قسمت When Firefox Starts گزینه ی Show my home page را انتخاب کنید.
وقتی این تغییرات را انجام دادید، فایر فاکس از آن پس وقتی چند TAB را باز کرده باشید، هنگام خروج به شما هشدار خواهد داد که این تب ها باز هستند. و دیگر بطور اشتباهی و ناخواسته فایرفاکس بسته نخواهد شد.

جلوگیری از بسته شدن ناخواسته گوگل کروم google chrome

راه حل بسته شدن تب ها بطور ناخواسته برای گوگل کروم
تنها راه حلی که برای این مساله پیدا شده است، استفاده از یک نرم افزار بنام NoCLose است. این نرم افزار خارج از حیطه گوگل کروم کار می کند، بنابراین امکان اینکه گوگل آنرا غیر فعال کند وجود ندارد! کافی است شما از این وب سایت فایل exe نوکلوز را دانلود کنید که حجمش ۴۲۰ کیلوبایت است و رایگان بوده و بدون نصب کار می کند. وقتی آنرا اجرا می کنید، به System Tray رفته و شما می توانید با راست کلیک و انتخاب Settings، انتخاب کنید که با چه شرتکاتی گزینه X پنجره ها غیر فعال شود.

جلوگیری از بسته شدن ناخواسته گوگل کروم google chrome
همانطور که در شکل فوق می بینید، با زدن Shit+Ctrl+Z وقتی که گوگل کروم اکتیو است و پنجره اش انتخاب شده است، گزینه خروج گوگل کروم غیر فعال می شود و شما دیگر نمی توانید اشتباهی آنرا ببندید.

اما اگر خواستید عمدا گوگل کروم را ببندید، کافی است یکبار دیگر این شرتکات را بزنید تا فعال شود.
جلوگیری از بسته شدن ناخواسته گوگل کروم google chrome
اکنون کافی است که این نرم افزار (NoClose) را در استارت آپ ویندوز وارد کنید تا با بالا آمدن ویندوز اجرا شود.
به آدرس زیر بروید:

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :