دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

تفاوت لیزینگ و اجاره بخش دوم

تفاوت لیزینگ و اجاره بخش دوم

در بخش قبلی مقاله گفتیم:

وقتی خرید چیزی ممکن نیست گزینه بسیاری از افراد و شرکت ها اجاره یا لیزینگ است. در حالی که  انواع اجاره شباهت دارند، دسترسی به یک دارایی برای یک دوره محدود را ممکن میکنند، اختلاف قابل توجهی نیز وجود دارد.

این مقاله به شما در درک این تفاوت ها زمانی که تصمیم به اجاره دارید کمک میکند.

 

 

اجاره

اجاره به طور معمول شامل یک دوره زمانی کوتاه، اغلب 1 سال حداکثر، با گزینه تمدید پس از این مدت با اختیارات هر دو طرف است. اجاره برای استفاده موقت دارایی ها (زمین، ساختمان ها یا ماشین آلات) مناسب تر است در حالی که انتظار می رود که در بلند مدت نیازی به آن نباشد. قراردادهای اجاره معمولا عمیق تر از قراردادهای لیزینگ هستند چون یک توافق رسمی با بسیاری از شرایط انجام می شود.

 

به صورت متناوب، اگر هزینه اجاره / لیزینگ دارایی بالا باشد، می توان آن را برای مدت کوتاهی اجاره کرد، فقط زمانی که کاملا مورد نیازاست و پس از آن پس داد. اغلب این اتفاق در کار ساخت و ساز، که در آن یک قطعه گران قیمت (به عنوان مثال یک جرثقیل) برای مدت زمان نسبتا کوتاه لازم است و نیازی به خرید دارایی و یا حتی اجاره آن را برای چندین سال نیست، بنابراین یک دوره اجاره کوتاه مناسب است.

 

اجاره یا لیزینگ؟

تصمیم واقعا بستگی به آنچه شما نیاز دارید. اگر دارایی برای کسب و کار شماست و شما همیشه به آن نیاز دارید، لیزینگ بهترین گزینه است. امنیت و تضمین ارائه شده توسط اجاره نامه مهم است. برای دوره های کوتاه مدت اجاره به احتمال زیاد یک گزینه بهتر است. اجاره ممکن است بیش از آن دوره کوتاه مدت هزینه داشته باشد، اما هزینه کل شما کمتر است چون برای سال های زیادی دارایی را نخواهید داشت.

جاهای دیگری که اجاره جواب میدهد، در صنایعی هستند که به سرعت در حال پیشرفت تکنولوژی هستند. در برخی از صنایع، دارایی ها در عرض 1 یا 2 سال منسوخ می شوند و لیزینگ می تواند شما را برای مدت 5 یا 10 سال در با دارایی های منسوخ شده بگذارد. در نهایت تصمیم به اجاره یا لیزینگ بستگی به نیازهای شما و صنعت شما دارد.

 

 

بخش اول مقاله را اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :