دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

تفاوت تبلیغات و بازاریابی

۲۹ شهریور ۱۳۹۷
4.1
تفاوت تبلیغات و بازاریابی

تبلیغات و بازاریابی مفاهیمی است که هر دو یک چیز را توصیف می کنند و برای فروش یک محصول یا خدمات به بازار هستند.

با این حال، مفاهیم متمایزی هستند و درک تفاوت ها مهم است.

این مقاله به توضیح دو مفهوم کمک می کند تا بتوانید به طور واضح تبلیغات و بازاریابی را برای کسب و کارتان درک کنید.

 

 

بازاریابی

بازاریابی به استراتژی هایی که برای فروش و شناسایی مشتریان هدف برای محصول خود انجام می دهید، اشاره دارد. بازاریابی فرآیند پیشروی درازمدت است که به این بستگی دارد که چگونه می خواهید محصول خود را بسته بندی، برند سازی و طراحی کنید تا به بازار هدف مورد نظرتان برسید.

 

بازاریابی موفق شامل زمینه های قابل توجهی از مطالعه بازار هدف شما است. نیازهای مشتریان شما چیست؟ چطور آنها را توصیف میکنید؟ از لحاظ چگونگی تاکید شما برای جنبه های مختلف محصول یا خدمات شما چه اهمیتی دارد؟ نیازها و انگیزه ها برای افراد  20  ساله به شدت با افراد 50 ساله متفاوت است، بنابراین ارزیابی بازار هدف خود به طور جامع مهم است. نام تجاری و پیام مورد نیاز برای رسیدن به گروه های مختلف متفاوت خواهد بود و برای اطمینان از کمپین تبلیغاتی موفقیت آمیز شما باید اطمینان حاصل شود که به طور موثر با این گروه ها ارتباط برقرار کنید.

 

تبلیغات

تبلیغات به فرایند تبلیغ محصول و یا خدمات خود در بازار می پردازد. اطمینان ازینکه به طور موثر محصول به مشتریان هدف خود شناخته شده و تأکید بر مزایای آنها دارید. بنابراین، بازاریابی شامل کار بر روی نام تجاری و تحقیق در مورد نیازهای بازار هدف شما، تبلیغات، فرایندی است که در واقع با بازار هدف خود ارتباط برقرار می کنید.

 

کمپین های تبلیغاتی می توانند از طریق مکان های مختلف، تلویزیون، رادیو و یا آنلاین ، ارتباط برقرار کنند و بخشی از تحقیقات بازاریابی شما، شناسایی مکان های موثر برای مخاطبان مورد نظر شما خواهد بود. یک محصول می تواند یک کمپین آنلاین فوق العاده داشته باشد. برای بسیاری از مشتریان هدف، رسانه های اجتماعی در حال تبدیل شدن به تمرکز بیشتر برکمپین تبلیغاتی هستند، زیرا  می تواند راه بسیار ارزان برای دسترسی به بسیاری از کاربران مختلف باشد.

 

کمپین های تبلیغاتی به دلایل مختلف در طول زمان تکامل پیدا می کنند. هنگامی که محصولات و خدمات شما در بازار قرار دارد، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد و قادر خواهید بود که بازار هدف خود را اصلاح کنید. علاوه بر این اگر محصول شما موفق به دیده شدن در مکان های مختلف مانند تلویزیون، که در ابتدا می تواند بیش از حد هزینه بر باشد، بازخورد بیشتر است. چگونگی موثر تبلیغات محصولات یا خدمات شما چیزی است که باید به طور مداوم ارزیابی شود.

 

تبلیغات در مقابل بازاریابی

با توجه به تبلیغات و بازاریابی، مهم است که وقت خود را برای حل هر دو جنبه از فروش محصول خود به طور جامع بگذارید. تحقیق بازار می تواند به طور جامع انجام شود، اما اگر تبلیغات انجام نشود، بازار هدف هرگز در مورد محصول یا خدمات شما نمی داند. برعکس، یک کمپین تبلیغاتی درخشان می تواند راه اندازی شود، اما اگر هدف بازار نادرست  باشد، ممکن است محصول یا سرویس شما به فروش نرسد. تبلیغات و بازاریابی و به دنبال آن تحقیقات بازار به تبلیغات خود، به طور موثر در فروش و کسب و کار و موفقیت نقش دارد.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :