دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

تفاوت بین تبلیغات و بازاریابی چیست؟ بخش اول

تفاوت بین تبلیغات و بازاریابی چیست؟ بخش اول

تفاوت بین تبلیغات تجاری و بازاریابی در سطح کوچک این است که :

• تبلیغات: یک جای گیری در رسانه ها با صرف هزینه است تا کسب و کار شما را ارتقا دهد، مثل خرید یک آگهی. تبلیغات یک روش خاص و یک بخش از بازاریابی است.

بازاریابی در کسب و کار کوچک مجموعه ای وسیع تر از فعالیت ها برای تبلیغ محصول یا خدمات شما است.

تبلیغات ممکن است تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، یک آگهی مجله، یک روزنامه با موضوع خاص، یک بیلبورد یا آگهی تبلیغاتی اینترنتی باشد.

 

• بازاریابی: در کسب و کار کوچک شامل رسانه های اجتماعی، لیست های بیزینس رایگان، قیمت گذاری استراتژیک محصول، تبلیغات، بازاریابی ایمیل، بازاریابی محتوا، بهینه سازی موتور جستجو و غیره که همه اینها شامل تبلیغات نیز می شود.

در حالی که تبلیغات دارای شباهتی با برخی دیگر شیوه ها است، معمولا بیشتر در کنترل شماست. تبلیغات تجاری کوچک ممکن است نتایج مورد نیاز شما را بهتر کند. تبلیغات تجاری کوچک همچنین تاثیر انواع دیگر بازاریابی را تقویت می کند، با اطمینان از این که افراد بیشتری پیام های شما را مشاهده می کنند.

 

بازاریابی در کسب و کار کوچک

پنج سناریو فوق شامل بخش بازاریابی در کسب و کارهای کوچک است.

گاهی انتخاب بین تبلیغ یا بازاریابی نیست. در عوض ، می توانید نتایج بهتری را با ترکیب تبلیغات و سایر انواع بازاریابی بدست آورید.

نمونه ای از نحوه بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی در کنار تبلیغات که تاثیر بیشتری دارد اینست که یک پست وبلاگ عالی بنویسید و آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا دیده شود. اما متأسفانه ، فقط تعداد انگشت شماری به روز رسانی رسانه های اجتماعی یا پست وبلاگ شما را مشاهده می کنید. بنابراین تصمیم می گیرید که سطح خود در رسانه های اجتماعی خود را ارتقا دهید. به عنوان مثال، یک آگهی در شبکه ای اجتماعی قرار میدهید، پیامتان به طور گسترده ای توسط هزاران نفر مشاهده  میشود، بیشتر به اشتراک گذاشته میشود و فروش بیشتری خواهید داشت.

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :