دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

تاثیر رکود اقتصادی نشان می دهد که چرا دولت مهم است؟ بخش اول

۶ فروردین ۱۳۹۸
5
تاثیر رکود اقتصادی نشان می دهد که چرا دولت مهم است؟ بخش اول

از آن جا که ایالات متحده بزرگ ترین رکود تاریخ خود را تجربه می کند ، آمریکایی ها بدون دولت در حال چشیدن مزه زندگی هستند. نبود برخی خدمات کاملا مشهود است نظیر  تجمع آشغال و زباله در پارک های ملی و یا خطوط طولانی در ایست بازرسی ها و گیت های امنیتی فرودگاه. سایرین خدمات به خصوص خدمات تجاری چشمگیر نیستند ولی مهم می باشند نظیر ناتوانی در گرفتن وام های کسب و کار کوچک یا خدمات محدود از IRS، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و سایر آژانس های کلیدی. در مجموع آنها نشان می دهد که دولت مهم است. اما هنگامی که تعطیلات پایان می یابد و خاطراتی از درد و ناراحتی که باعث ایجاد آن می شود ، آمریكایی هایی كه یادآوری امكان پذیرش این پیام را دارند ممكن است از بین بروند. به عنوان محققان کسب و کار و سیاست ، ما معتقدیم که ضروری است که آمریکایی ها فراموش نکنند. در حقیقت ، خاموش شدن فرصت خوبی برای بازتاب نقش حیاتی دولت در بازار آزاد و یافتن تعادل بهتر بین تنظیم و تجارت است.

 

چگونه رکود اقتصادی بر کسب و کار ها اثر می گذارد

خاموش شدن جزئی ، در هفته پنجم خود ، حدود 800،000 کارمند دولتی را ترک کرده یا بدون پرداخت هزینه کار کرده است و بیش از 10 سازمان را تحت تاثیر قرار داده است. این به کاهش و یا متوقف کردن فعالیت های زیادی انجامید ، از جمله بازرسی های ایمنی مواد غذایی ، پیشنهادات عمومی اولیه در بازار سهام و تصویب آبجو های جدید صنایع دستی. و این هزینه ها توسط شهروندان احساس می شود ، زیرا خطرات به مواد غذایی ، محیط زیست و دیگر چیزها افزایش می یابد. اقتصاددانان هشدار می دهند که تاثیرات بلند مدت نیز ممکن است اعتماد به نفس را تضعیف کند ، زیرا کسب و کار ، مصرف کننده و سرمایه گذاران ، اعتماد به توانایی رهبران سیاسی در ایجاد سیاست های سازنده دارند.

اقتصاددانان خود کاخ سفید تخمین می زنند که هر هفته تعطیلی ، رشد را با 0.13 درصد کاهش می دهد ، به این معنی که اقتصاد تاکنون نصف درصد کاهش یافته است. اگر هفته دیگر ادامه پیدا کند ، هزینه های کل می تواند بیش از 6 میلیارد دلار باشد که بیشتر از آنچه رییس جمهور برای دیوار مرزیش خواستار است. و در عین حال آمریکایی ها حتی اثر واقعی را نمی دانند ، زیرا بسیاری از کارگران دولتی که شغلی برای جمع آوری و اندازه گیری فعالیت اقتصادی دارند به خانه فرستاده شده اند.

 

 هامیلتون و کالاهای دولتی(عمومی)

 اگرچه تعطیلی نشان می دهد که  بحث هایی در خصوص نقش مناسب در کسب و کار وجود دارد که قدمت آن به اندازه جمهوری آمریکا است. به عنوان مثال ، الکساندر هامیلتون ، نخست وزیر وزارت خزانه داری ایالات متحده ، در مورد نیاز به دخالت دولت در بازارهای آنلاین ، به ویژه از طریق ایجاد یک بانک ملی ، فورا نوشت. او این را یک نهاد عمومی کلیدی نامید که "تجارت تجارت بین افراد را تسهیل و گسترش می دهد. صنعت افزایش می یابد ، کالاها زیاد می شوند ، کشاورزی و تولید کنندگان شکوفا می شوند: و در اینجا شامل ثروت و رفاه واقعی یک دولت است. "

فراتر از یک بانک مرکزی "کالاهای عمومی" اغلب نیاز به حفاظت از مجموعه ای از قوانین دارند. نمونه هایی از جمله محیط زیست ، دفاع ملی ، پارک های ملی ، حفاظت از مصرف کنندگان و تحقیقات پیشرفته است که به اختراع بذر و ایجاد صنایع آینده ما کمک می کند. نویسنده مایکل لوئیس در کتاب «ریسمان پنجم» جزئیات بسیاری از توابع بسیار مهم و کمی را که سازمان های دولتی بهتر از صنعت خصوصی اداره می کنند، نظیر حفاظت از ایمنی مواد غذایی یا نظارت بر منابع هسته ای صرف شده است. علاوه بر این، او نشان می دهد که چگونه یک اقتصاد عملکردی به کارمندان دولت بستگی دارد و از بهترین داده ها و علایق موجود برای ارائه خدمات حیاتی برای همه آمریکایی ها استفاده می کند.

برای نشان دادن یک نمونه از نقش مثبت دولت فدرال در ارتقاء نوآوری ، ایجاد آن در آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع در سال 1957 به ما اینترنت ، GPS، هواپیماهای بدون سرنشین و شمار زیادی از فن آوری های دیگر که در بخش های غیر دفاعی امروز استفاده می شود ، ارائه می شود. از طرف دیگر ، عدم وجود مقررات مناسب می تواند منجر به آسیب جدی اقتصادی و شخصی شود ، همانطور که در دهه های گذشته شاهد بحران مالی جهانی بودیم. و تنها دولت - از طریق مؤسسات نظارتی و قوانین هوشمندانه طراحی شده - در موقعیتی است که مانع بحران دیگری شود. در واقع ، ترس ها در حال افزایش است که یکی دیگر از آنها ممکن است در اثر افسردگی ناشی از غلبه بر وال استریت یا حباب های مالی در مسکن یا بدهی باشد. نکته این است که در همه این موارد ، این مسئله در مورد "بدون حکومت" نیست ، بلکه در مورد چقدر ، چه نوع و چه سطح (ایالتی یا فدرال) است.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :