دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

تاثیر جهانی شدن در کسب و کارهای کوچک بخش دوم

تاثیر جهانی شدن در کسب و کارهای کوچک بخش دوم

در بخش اول مقاله گفتیم:

در زیر یک داستان کلاسیک که اغلب سوسیالیست ها برای برجسته کردن «شرارت های یک جامعه سرمایه داری» میگویند آورده ایم – یک مغاره دار کوچک در شهر توسط شعبه جدید والمارت ورشکست شده است. این مغازه دار کوچک ممکن است مشتری و روابط دوستانه در جامعه ایجاد کند، اما نمی تواند با قیمت های پایین والمارت منطبق باشد. والمارت، به عنوان یک شرکت زنجیره ای بزرگ، دارای منابع جهانی گسترده است و مایل است تا هزینه های اضافه را برای رقیبان محلی قربانی کند.  در نهایت، وفاداری مشتری چیزی نیست و مغازه دار بعد از سالها تلاش در یک شب ورشکسته می شود. . این یک داستان مشهور است که به تاثیر جهانی شدن در کسب و کارهای کوچک اشاره دارد. هنگامی که یک کسب و کار جدید را راه اندازی می کنید، به یک اقیانوس پر از چند ماهی کوچکتر که با شما برای غذا رقابت می کنند، و بسیاری از افراد بزرگتر که مشتاق خوردن شما هستند، غوطه ور می شوید. ماهی های بزرگ در دریا تمایل دارند که ارتباط خوبی داشته باشند، چند ملیتی ها به طور کامل از مزایای جهانی شدن  از قبیل برون سپاری، نرخ های نابرابر نرخ ارز و مدل های فروش با حجم کم، که تقریبا در رقابت غیرممکن است بهره مند شوند.

 جهانی شدن در صاحب کسب و کار کوچک چه تاثیری دارد و چگونه می توانید از خود در این مسیر مراقبت کنید؟

در ادامه به توضیح بیشتر میپردازیم:

 

نرخ ارز و برون سپاری

چندین دهه پیش، "Made in the U.S.A." به معنای محصولات باکیفیتی بود که شما می توانستید با اطمینان بخرید. امروزه "Made in U.S.A." معمولا به معنی پرداخت هزینه های بالای نیروی کار، برخورد با اتحادیه های کارگری و به دست آوردن سود کم بر محصول است. به این دلیل بود که برونسپاری - و یا تغییر پایگاه تولید خود به کشور. دیگری - جذاب شد. کمترین هزینه مواد و هزینه در یک کشور با پول کم ارزش تر، سود را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد

کسب و کارهای کوچک معمولا این مزیت برای ایجاد مشارکت برون سپاری با کارخانه های خارجی ندارند و در قیمت گذاری بالاتر هستند. شرکت های چندملیتی مانند وال مارت تمایل دارند تا این مدل کسب و کار را به طور کامل سوق دهند و کالاهای بسیار ارزان قیمت را در چین ایجاد کنند و تنها یک سود کم برای هر محصول کسب کنند. هدف این مدل کسب و کار، استفاده از حجم فروش بالا برای جبران سود کم در هر محصول است. هدف نزدیک تر این است که رقبای محلی قادر به مطابقت با این قیمت های پایین با توجه به عدم زیرساخت های برون سپاری نیستند و در یک جنگ قیمت گذاری از بین میروند.

به عنوان یک کسب و کار کوچک ، تقریبا غیرممکن است که دراین نوع از حمله از خود محافظت کنید. اگر می خواهید زمین خود را حفظ کنید و مبارزه کنید، بهترین استراتژی این است که خودتان را با دیگر مشاغل محلی هماهنگ کنید و منابع خود را بسنجید در حالی که نمی توانید تخفیف در همه محصولات خود ارائه کنید، ارائه فروش چرخشی در محصولات می تواند مشتریان را جذب کند. در یک جنگ تمام عیار علیه افراد بزرگ، دشمن دشمن شما بهترین دوست شما است.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :