دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

بهترین راهنمای تبلیغات گوگل برای سال 2019 بخش دوم

۱۵ تیر ۱۳۹۸
4.1
بهترین راهنمای تبلیغات گوگل برای سال 2019 بخش دوم

اگر در نظر دارید هر مقداری پول را در تبلیغ برای رسیدن به مخاطب هدف خود خرج کنید ، بهتر است آن را در مکان مناسب خرج کنید. یعنی جایی با بیش از ۲۴۶ میلیون بازدیدکننده منحصربه‌ فرد ، ۳.۵ میلیارد تعاملات روزانه و حدود ۷۰۰ % بازگشت سرمایه.

 

 

 

 

شناخت تبلیغات گوگل

مناقصه- نوع کمپین- نرخ کلیک- Cpc -cpm- نرخ تبدیل- شبکه نمایش- ضمیمه‌ ها- واژه‌ های کلیدی- PPC- امتیاز کیفیت
این اصطلاحات رایج به شما کمک می‌ کند تا تبلیغات گوگل را راه‌ اندازی و مدیریت کنید. برخی از آن‌ ها مختص تبلیغات گوگل هستند ، در حالی که برخی دیگر مربوط به تبلیغات گوگل می‌ باشند. در هر صورت ، شما باید آن‌ ها را برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی موثر بدانید.

 

AdRank

موقعیت آگهی شما تعیین جایگاه تبلیغ شما را مشخص می‌ کند. هرچه ارزش بالاتر باشد ، بهتر است ، چشم بیشتری روی آگهی شما می‌ افتد و احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران روی آگهی شما کلیک کنند. AdRank با حداکثر قیمت پیشنهادی شما تعیین می‌ شود که در امتیاز کیفی تان ضرب می‌ شود.

 

Bidding

تبلیغ گوگل بر پایه یک سیستم مناقصه است ، که در آن شما به عنوان آگهی گذار یک مقدار حداکثر قیمت را انتخاب می‌ کنید که مایل به پرداخت کلیک روی آگهی خود هستید. هر چه قیمت شما بالاتر باشد ، موقعیت شما بهتر خواهد بود. شما سه گزینه برای پیشنهاد دارید : CPC ، CPM ، یا CPE

CPC ، یا هزینه هر کلیک ، مبلغی است که شما برای هر کلیک روی آگهی خود هزینه می‌ کنید.

CPM ، یا هزینه برای هر mille ، مبلغی است که شما برای یک هزار نمایش آگهی می‌ دهید ، این زمانی است که تبلیغ شما به هزار نفر نشان داده می‌ شود.

CPE ، یا هزینه برای هر تعهد ، مبلغی است که وقتی کسی یک کار از پیش تعیین‌ شده را با تبلیغ شما انجام می‌ دهد ، آن را پرداخت می‌ کند.

 

نوع کمپین

قبل از شروع یک فعالیت پرداختی در تبلیغ گوگل ، شما بین یکی از سه نوع کمپین انتخاب خواهید شد: جستجو ، نمایش ، یا ویدیو. آگهی‌ های جستجو تبلیغات متنی هستند که در بین نتایج جستجو در صفحه نتایج گوگل نمایش داده می‌ شوند. تبلیغات نمایش معمولا مبتنی بر عکس هستند و در صفحات وب در شبکه نمایش گوگل نمایش داده می‌ شوند.

 

کلیک با نرخ ( CTR )

میزان کلیک شما بر روی آگهی شما به عنوان بخشی از تعداد افرادی است که تبلیغ شما دریافت می‌ کند. A بالاتر در CTR نشان‌ دهنده یک تبلیغ با کیفیت است که با هدف جستجو مطابقت دارد و کلیدواژه ‌های مرتبط را هدف قرار می‌ دهد.

 

نرخ تبدیل ( cvr )

cvr یک معیار از مواد ارسالی به عنوان بخشی از کل ملاقات‌ ها به صفحه فرود شماست. به طور کلی ، cvr بالا به این معنی است که صفحه فرود یک تجربه کاربر را نشان می‌ دهد که منطبق با وعده‌ های آگهی است.

 

نمایش شبکه

تبلیغات گوگل را می ‌توان در صفحات نتایج جستجو و یا صفحه وب در شبکه نمایش گوگل نمایش داد (GDN).  GDNشبکه‌ ای از وب سایت‌ هایی است که صفحات وب را برای گوگل تبلیغ می‌ کنند. این آگهی‌ ها می‌ توانند تبلیغات متنی یا تصویری باشند و در کنار محتوای مرتبط با کلمات کلیدی هدف شما نمایش داده شوند. محبوب‌ ترین گزینه‌ های نمایندگی مجاز (Ad) تبلیغات و برنامه‌ های کاربردی گوگل هستند.

 

ضمیمه‌ها

ضمیمه‌ های آگهی به شما این امکان را می‌ دهد که تبلیغ خود را با اطلاعات اضافی بدون هیچ هزینه اضافی تکمیل کنید. این پسوندها تحت یکی از پنج دسته زیر قرار می‌ گیرند: لینک سایت ، تماس ، مکان ، پیشنهاد یا اپلیکیشن؛ ما هر یک از این ضمیمه‌ ها را در زیر پوشش خواهیم داد.

 

کلمات کلیدی

زمانی که یک کاربر گوگل پرس و جو را در حوزه جستجو جستجو می‌ کند ، گوگل طیفی از نتایجی را که با هدف جستجوگر مطابقت دارد باز می‌ گرداند. کلمات کلیدی کلمات یا عباراتی هستند که با آنچه یک فرد جستجوگر می‌ خواهد همخوانی دارد و پرس و جوهای آن‌ ها را برآورده می‌ کند. شما کلمات کلیدی را انتخاب می‌ کنید که براساس آن شما می‌ خواهید آگهی خود را در کنار آن نمایش دهید. برای مثال ، یک جستجوگر تایپ می کند "چطور چسب روی کفشمان را تمیز کنیم" نتایجی را برای تبلیغ کنندگان می‌ بیند که کلمات کلیدی مانند "چسب بر کفش" و "کفش‌های تمیز" را هدف قرار می‌ دهند. کلمات کلیدی منفی فهرستی از واژه‌ های کلیدی هستند که نمی‌ خواهید برای آن‌ ها رتبه‌ بندی درنظر بگیرید. گوگل شما را از این کلمات کلیدی بیرون می‌ کشد. به طور معمول ، این موارد به شرایط جستجوی مورد نظر شما مربوط هستند ، اما خارج از حیطه کاری که ارائه می‌ کنید و یا می‌ خواهید به دنبالش باشند ، قرار می‌ گیرند.

 

PPC

PPC نوعی تبلیغ است که به ازای هر کلیک روی یک آگهی پرداخت می شود. PPC مختص تبلیغ گوگل نیست ، اما معمول‌ ترین نوع تبلیغات است. مهم است که قبل از راه‌ اندازی اولین تبلیغات گوگل خود منابع و ins را بشناسید.

 

امتیاز کیفی ( QS )

امتیاز کیفی شما کیفیت تبلیغ شما را با استفاده از نرخ کلیک (CTR) ، ارتباط کلمات کلیدی شما ، کیفیت صفحه ورود شما و عملکرد گذشته تان در SERP اندازه‌گیری می‌ کند. QS عامل تعیین‌ کننده در AdRank است.

 

گوگل چگونه کار می‌کند؟

تبلیغات گوگل تبلیغ شما را به مشتریان اینترنتی احتمالی یا مشتریانی که به محصول یا سرویس شما علاقمند هستند نشان می‌ دهد. تبلیغ کنندگان براساس شرایط جستجو یا کلمات کلیدی تقسیم بندی شده و برندگان مزایده ، بسته به نوع تبلیغات انتخابی ، در صدر صفحات نتایج جستجو قرار می‌ گیرند. عوامل زیادی بر توانایی شما در ایجاد تبلیغات گوگل موثر و کارآمد تاثیر می‌ گذارند.

 

AdRank و امتیاز کیفی

AdRank موقعیت آگهی شما را تعیین می‌ کند و نمره کیفی یکی از دو عامل (مقدار پیشنهاد قیمت دیگری) است که AdRank شما را تعیین می‌ کند. به یاد داشته باشید ، نمره کیفی شما براساس کیفیت و ارتباط آگهی شما است و گوگل می‌ گوید که با چه تعداد افراد روی آگهی شما کلیک می‌ کنند ، یعنی CTRCTR بستگی به این دارد که تبلیغ شما با نیت searcher مطابقت داشته باشد ، که می‌ توانید از سه حوزه نتیجه بگیرید:

۱. ارتباط کلمات کلیدی شما

۲. اگر نسخه تبلیغ شما و CTA همان چیزی را که جستجوگر انتظارش آن را دارد ، تحویل دهند.

۳. تجربه کاربر صفحه ورود شما

زمانی که شما برای اولین بار تبلیغات گوگل تبلیغ خود را راه‌ اندازی می‌ کنید ، حتی قبل از این که مبلغ پیشنهادی خود را افزایش دهید ، QS شما در همان جایی است که باید بیشتر توجه خود را معطوف کنید. هرچه QS شما بالاتر باشد ، هزینه‌ های آگهی کم‌ تر خواهد بود و جای بهتری برایتان ایجاد خواهد شد.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :