دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

برنامه های اجتماعی می توانند به جذب بزرگسالان به محیط آنلاین کمک کنند بخش دوم

برنامه های اجتماعی می توانند به جذب بزرگسالان به محیط آنلاین کمک کنند بخش دوم

در استرالیا ، استفاده از اینترنت تقریبا همگانی است. حداقل 86 درصد جمعیت دارای ارتباط دیجیتال هستند. علی رغم این کلیشه مستمر که بسیاری از افراد مسن تمایل زیادی به استفاده از فناوری ندارند و یا چیزهای جدید را یاد نمی گیرند ، در 2015 ، 79 درصد افراد مسن بالای 65 سال از اینترنت درمقایسه با 6 درصد در 2001 استفاده کرده اند. به طور روز افزونی ، خدمات دولتی نظیر myGov و myagedcare به افراد دارای دسترسی به کامپیوتر و اینترنت و دانش شیوه استفاده از آن ها متکی هستند. افراد بزرگسال که فاقد این مهارت ها هستند ممکن است خدمات و پشتیبانی مورد نیاز خود را از دست بدهند. خدمات آنلاین به افرادی که قبلا آنلاین نبوده اند کمک نمی کند. با  این حال جوامع اجتماعی کوچک برنامه هایی را اجرا می کنند که به مدیران ارشد امکان یادگیری مشترک را داده  به خودی خود موثر بوده است.

 

 

برای کسانی که مسن تر هستند که این نوع حمایت را ندارند و با آموزش شخصی به بهترین نحو یاد می گیرند ، تعدادی از برنامه های آموزش چهره به چهره در همه این سازمان ها ارائه می شود. در بسیاری از موارد این برنامه ها در کتابخانه های محلی نگهداری می شوند که نقش مهمی را در برگزاری میزبانی رویدادهای یادگیری ، به ویژه در مناطق روستایی و منطقه ای ایفا می کنند. همچنین شرکت های مختلف اجتماعی وجود دارند که با هدف حمایت از افراد سالخورده برای پرداخت هزینه مانند سازمان پر جنب و جوش هستند. این برنامه ها می توانند برای کسانی که ترجیح می دهند به خانه کمک کنند ، عالی باشد. اما در مقابله با تقسیم دیجیتال برای افراد مسن با درآمد کم نیز مشکلی دارند ، که یکی از بزرگترین موانع دسترسی آنلاین است. یک نیاز واقعی برای توسعه برنامه هایی است که برای افراد سالخورده رایگان هستند تا به تقسیم مقرون به صرفه برسند.

به تازگی ، سازمان های مراقبت از خانه و جامعه به رسمیت شناخته شده مزایای تکنولوژی می تواند به مشتریان آنلاین خود ارائه دهد. یک ارائه دهنده برنامه خود تکنولوژی خود را برای کمک به برقراری ارتباط و کاهش انزوای اجتماعی برای گیرندگان مراقبت از خانه، جامعه و مراقبت های مسکونی خود برنامه ریزی کرده است. این برنامه شامل یک ابتکار بین نسلی است که تیم ها به ساکنان محلی با دانش آموزان دبیرستانی محلی آموزش می دهد که به آنها آموزش می دهد که چگونه از تکنولوژی استفاده کنند. جنبه های اجتماعی این برنامه برای دانش آموزان و ساکنان نشان داده شده است که به عنوان دانش مفید سودمند است.

 

جوامع عمل

ارایه کننده خدمات دیگر ، که مراقبت اجتماعی چند فرهنگی چتر می باشد یک کافه اینترنتی را سازمان دهی کرده است که در آن مهاجران مسن تر در مراکز اجتماعی محلی ، هفته ای یک یا دو بار برای یادگیری شیوه دسترسی به اینترنت مشارکت می کنند. شرکت کنندگان با استفاده از این فرصت برای خرید آنلاین ، پیوستن به خانواده ، مکان ها و دوستان خارج از کشور ، و همچنین برای پیوستن به فروشگاه های آنلاین و یا گوش دادن به موسیقی از میهن خود. برنامه هایی که با هدف افزایش سواد دیجیتالی مهاجران سالخورده می شود ، در شرایطی که در شرایط اجتماعی حمایت می شود ، موفق تر باشند. اینترنت کافه فرصت مهمی برای ساخت و نگهداری شبکه های اجتماعی را در فاصله ای فراهم می کند.

یکی دیگر از نمونه های اخیر این روش موفقیت آمیز ، می تواند در iPad Seniors Group در WA دیده شود. این توسط یک داوطلب اجتماعی آغاز شد که اپل را برنده کرد و نمی دانست چگونه از آن استفاده کند. او یک گروه خودپنداره را برای تدریس به خود و دیگران ، که اکنون برای شش سال در حال اجرا است ، ایجاد می کند. آنچه که این برنامه ها به طور مشترک دارند ، تمایل به پشتیبانی از افراد مسن است تا بتوانند با استفاده از اینترنت در محیط اجتماعی خود با سرعت خودشان از یکدیگر استفاده کنند. با گسترش بودجه و آگاهی برای این نوع برنامه ها ، بهترین فرصت برای ایجاد پلی بین شکاف دیجیتال است.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :