دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

برنامه های اجتماعی می توانند به جذب بزرگسالان به محیط آنلاین کمک کنند بخش اول

برنامه های اجتماعی می توانند به جذب بزرگسالان به محیط آنلاین کمک کنند بخش اول

در استرالیا ، استفاده از اینترنت تقریبا همگانی است. حداقل 86 درصد جمعیت دارای ارتباط دیجیتال هستند. علی رغم این کلیشه مستمر که بسیاری از افراد مسن تمایل زیادی به استفاده از فناوری ندارند و یا چیزهای جدید را یاد نمی گیرند ، در 2015 ، 79 درصد افراد مسن بالای 65 سال از اینترنت در مقایسه با 6 درصد در 2001 استفاده کرده اند. به طور روز افزونی ، خدمات دولتی نظیر myGovو  myagedcareبه افراد دارای دسترسی به کامپیوتر و اینترنت و دانش شیوه استفاده از آن ها متکی هستند. افراد بزرگسال که فاقد این مهارت ها هستند ممکن است خدمات و پشتیبانی مورد نیاز خود را از دست بدهند. خدمات آنلاین به افرادی که قبلا آنلاین نبوده اند کمک نمی کند. با  این حال جوامع اجتماعی کوچک برنامه هایی را اجرا می کنند که به مدیران ارشد امکان یادگیری مشترک را داده به خودی خود موثر بوده است.

 

عوامل موثر بر توانایی افراد مسن برای آنلاین شدن

شاخص مشارکت دیجیتال استرالیا (ADII) این موضوع را اندازه گیری می کند که کدام گروه های اجتماعی از بیشترین ارتباطات دیجیتال بهره می برند و کدام گروه ها از ارتباطات دیجیتال بهره نمی برند. امتیاز بر اساس شاخص دسترسی ، مقرون به صرفگی و توانایی دیجیتال است. این نشان می دهد که ابعاد چگونه به مرور زمان بر طبق شرایط اقتصادی و اجتماعی و نیز موقعیت های جغرافیایی تغییر می کنند.

در سال 2017 ، نمره کلی استرالیا از سال قبل بهبود یافته است. اما شکاف سن به طور پیوسته رشد کرده است ، نشان می دهد که افراد مسن تر از افراد جوانتر در معرض دسترسی به اینترنت و استفاده از اینترنت هستند. افراد بالای 65 سال در میان گروه های کمترین دیجیتال در استرالیا ، به ویژه اگر زنان هستند ، درآمد کمتری داشته باشند یا در یک شهر بزرگ زندگی نکنند. کسی که در 60 سالگی اش بیشتر از سایرین در 70 سالگی ، 80 ساله یا بیشتر از اینترنت آشناست و از خدمات اینترنتی استفاده می کند. این به خاطر این است که جوامع جوانتر چنین فناوری را در زندگی کاری خود بکار گرفته اند.

البته ، بسیاری از متغیرهای دیگر وجود دارند که می تواند تا حد زیادی بر احتمال شانس بالاتری از توانایی دسترسی و استفاده از وب تاثیر بگذارد. این شامل جنسیت ، تحصیلات ، وضعیت اشتغال / نوع ، زمینه های اجتماعی و اقتصادی ، مهارت های زبان و سلامت و یا معلولیت فعلی است. در آن جا که استرالیایی های قدیمی زندگی می کنند ، می تواند عامل تعیین کننده ای نیز باشد ، زیرا بسیاری از مناطق منطقه ای ، روستایی یا از راه دور ، زیرساخت های دیجیتال را برای اطمینان از دسترسی به اینترنت برابر با مراکز شهری ندارند.

 

برنامه های موجود

علاقه و توانایی استفاده از فناوری های دیجیتال در محدود کردن یا ارتقای دسترسی و استفاده از آنها نقش مهمی دارد. برای کسانی که استرالیایی های قدیمی تر هستند که هنوز آنلاین نیستند، اما می خواهند بمانند ، اکنون تعدادی از برنامه های اجتماعی و آنلاین در دسترس هستند که می توانند به آنها کمک کنند که به تکنولوژی هوشمندانه دست پیدا کنند.

یکی از این برنامه ها نرم افزار Seniors نرم افزار Telstra است. برنامه آنلاین حاوی تعدادی از ماژول های یادگیری خود به خود و گشت و گذار و شامل فیلم های گام به گام و راهنماهای آموزش (در 11 زبان و همچنین انگلیسی) است که افراد مسن تر را با مهارت های اساسی برای استفاده از کامپیوتر ، اینترنت و تلفن های هوشمند ، ویدئو آموزشی Telstra: نحوه تغییر تنظیمات در یک دستگاه Android کمک می کند.

سایر ارائه دهندگان عبارتند از: برنامه Be Connected دولت فدرال که قصد دارد اطمینان حاصل کند "هر" استرالیایی آنلاین است. این همچنین ماژول های یادگیری آنلاین را فراهم می کند. بنابراین برنامه GoDigi، که از طریق همکاری بین استرالیا پست و Infoxchange و انجمن باشگاه های کامپیوتر سالمندان استرالیا ، سازمان هایی است که دسترسی به شمار زیادی از کلوب های کامپیوتری در اطراف استرالیا را برای حمایت از استرالیایی های قدیمی تر در استفاده از فناوری های کامپیوتری ، انجام می دهد. اجزای آنلاین همه این برنامه ها این فرض را مطرح می کنند که افراد مسن تر در حال حاضر دسترسی اولیه به اینترنت یا حداقل کسی برای کمک به آنها در راه اندازی اولیه و رفتن به اینترنت دارند.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :