دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

بازاریابی تجارت الکترونیک در فروشگاه های اینترنتی

بازاریابی تجارت الکترونیک در فروشگاه های اینترنتی

بازاریابی تجارت الکترونیک چیست؟

تعریف: بازاریابی تجارت الکترونیک فرآیند افزایش فروش با آگاهی بخشی درمورد نام تجاری و عرضه ی محصولات فروشگاه به شکل آنلاین است. بازاریابی دیجیتال برای تجارت الکترونیک ، اصول بازاریابی سنتی را به یک محیط چند کاناله ، براساس داده هدایت می کند.

بازاریابی تجارت الکترونیک را می توان به دو اقدام کلی تقسیم کرد: بالا بردن ترافیک وب سایت و بهینه سازی تجربه کاربر برای تبدیل ، که هر دو بخش مهمی برای رشد یک کسب و کار آنلاین هستند و شکست در یکی از این ها مطمئنا هرگونه موفقیت در دیگری را تضعیف می کند. بازاریابان باتجربه می توانند در یک چشم انداز دیجیتال رشد کنند و از یک پایه محکم از شرایط مشترک استفاده کنند.

 

کانال های بازاریابی تجارت الکترونیک

• تبلیغات پرداخت برای هر کلیک (PPC): تبلیغات موثر PPC باعث می شود کاربران با قصد خرید ، آن را کارآمد تر از بسیاری از پلت فرم های تبلیغاتی سنتی کنند. کسب و کارها برای نمایش وب سایت خود در بالای لیست نتایج موتور جستجو ، به روش پرداخت به ازای هر کلیک با هم رقابت شدیدی دارند. تاثیرگذاری این روش براساس معیارهای مثل پرسش نامه هایی درباره جستجو کاربران ، با این استراتژی که کدام کلمات کلیدی قابلیت بالاتری در برگشت سرمایه دارند(ROI).

• بازاریابی موتور جستجو (SEM): گاهی اوقات مترادف PPC است که به کمپین های تبلیغاتی پرداخت شده اشاره دارد. SEM اغلب برای توصیف در پلتفرم های کلمات تبلیغاتی گوگل (AdWords) و دیگر پلت فرم های پرداخت شده در سایر موتورهای جستجو مانند Bing استفاده می شود. این اصطلاح چند منظوره توسط بسیاری از بازاریابان برای همه تلاش ها چه پرداخت شده و چه به شکل طبیعی مورد استفاده قرار میگیرد.

• بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO): بر خلاف فرصت های تبلیغاتی پرداختنی رسانه ها که در بالا توضیح داده شده ، ترافیک جستجوگرها از نتایج غیرقابل پرداخت  و اصطلاحا "ارگانیک" در موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو می آید.

SEO موفق مستلزم پیروی از بهترین روشها در سطح صفحه محصول در کنار ایجاد محتوا ، لینکهای ورودی ، مشارکت رسانه های اجتماعی و بسیاری از عوامل دیگر است که الگوریتمهای موتور جستجو در نظر می گیرند.

• تبلیغات نمایشی:  که شامل بنرها ، ستون های فرعی و دیگر آگهی های عمدتا بصری است که در سایر وب سایت ها ظاهر می شود. تبلیغات نمایشی توسط شبکه های تبلیغاتی مانند Google Display Network تسهیل می شود.

بازاریابی وابسته: ارجاع از وب سایت های دیگر که صنعت یا محتوا محور محصول مانند بررسی ، مقایسه ، و توصیف آن دارند. وابستگی های موفقیت آمیز ، به همراه دنبال کنندگان وفادار و یا دریافت ترافیک از برخی از روش های بالا هستند. این وب سایت ها معمولا مبلغی از فروش هر محصول به صورت کمیسیون دریافت می کنند که در مورد هر محصول مقدار آن متفاوت است.

بازاریابی از طریق ایمیل: خبرنامه ها ، یادآورهای سبد خریدهای رها شده و بازاریابی همه از ایمیل برای هدف قرار دادن مشتریان گذشته و بالقوه استفاده می کنند.

 

اصطلاحات بازاریابی تجارت الکترونیک

Google AdWords: پلت فرم تبلیغاتی Google پیش گام مدل PPC و سرمایه گذاری اکثر سهام شرکت در بازار جستجو است.

• نتایج صفحه موتور جستجو (SERP): نتایج کلی از کاربران موتور جستجو که شامل فهرست انتخاب های طبیعی و پرداخت شده است. بودن وب سایت شما در صفحه اول SERPs برای دستیابی به مشتریان جدید حیاتی است.

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO): روند بهبود هر جنبه ای از یک وب سایت به طوری که بیشتر بازدید کنندگان را بتوان جذب کرد. زمان بارگیری سریعتر ، کلیک کمتر برای خرید و توصیفات/تصاویر بسیار جذاب تر ، ارزیابی محصولات را برای کاربر اسان تر کرده و از طریق متد پیروی می کند همه از رایج ترین متدها برای ارزیابی CRO است. در صورت استفاده از فروشگاه ساز دیمارکت ٬‌ و طراحی فروشگاه توسط میهن سرویس ٬ نرخ تبدیل در فروش شما به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

تبدیل قیفی شکل: مراحل انجام شده در یک چشم انداز برای تبدیل شدن به یک مشتری ، با آگاهی بخشی شروع و به خرید منتهی میشود. اقلام با قیمت بالا به طور کلی چرخه فروش طولانی تر دارند ، در حالی که اقلام کم هزینه می توانند در یک دوره بسیار کوتاه تر تبدیل شوند.

 

همراه شدن با روند تجاری بازاریابی تجارت الکترونیک

تمام صنایع تکامل می یابند ، اما بازاریابی آنلاین تمایل به بالغ شدن در سرعت بالاتری دارد. موتورهای جستجو و سیستم عامل های تبلیغاتی دائما در حال تغییر الزامات ، قوانین و الگوریتم هایی هستند که نتایج را تعیین می کنند. به این ترتیب ، بسیار مهم است که همراه تغییرات عمده باشید. برای مثال برخی از تاکتیک های بسیار موفقیت آمیز SEO ممکن است یک شبه باعث مشکلات فراوان شود. همان طور که گوگل و دیگر موتورهای جستجو الگوریتم های خود را برای ارائه نتایج با کیفیت بالاتر بهبود می بخشند ، برای درک این پیشرفت ها اطمینان از اینکه فروشگاه شما سازگار با آن هاست بسیار مهم است.

از سوی دیگر ، بروز رسانی الگوریتم همچنین می تواند فرصت هایی جدید ارائه دهد. Hummingbird (یکی از الگوریتم های گوگل) اهمیت جستجوی معنا شناختی را افزایش داد ، به این معنا که موتور جستجو کمتر بر دقیق بودن کلمات کلیدی متکی باشند. متکی نبودن به دقت کلمات کلیدی منجر به خلاقیت بیشترند و نتایج محصولاتی با رتبه بالاتر ، تکیه بر دقت کلمات کلیدی درباره آن محصول ندارند. بروز رسانی های دیگر وب سایت هایی با محتوای اطلاعاتی با کیفیت را مورد توجه قرار داده اند و اهمیت و فرصت را برای استفاده از وبلاگ ها ، راهنماهای خرید و دیگر انواع محتوا افزایش داده اند.

همگام بودن با جامعه و آگاهی از آخرین نکات بازاریابی تجارت الکترونیک ، یک ایده عالی برای صاحبان کسب و کار آنلاین است که می خواهند تاکتیک های اثبات شده را بیابند و آنها را برای نتایج کوتاه مدت و بلند مدت پیاده سازی کنند.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :