دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

بازاریابان نحوه تأثیر بر رفتار مصرف کننده را آشکار می سازند بخش دوم

بازاریابان نحوه تأثیر بر رفتار مصرف کننده را آشکار می سازند بخش دوم

بازاریابان Legally Blonde به تلاشی که یک مارک برای تأثیرگذاری بر رفتار مصرف کننده می کند ، اشاره داشتند. با این حال ، این شرکت زود شکست خورد چون نتوانست با مخاطبان هدف خود هم تراز شود. طبق گفته Salesforce 76٪ از مصرف کنندگان انتظار دارند فروشگاه ها نیازها و انتظارات آن ها را درک کنند. به عبارت دیگر ، مشتریان آنلاین می خواهند شرکت ها رفتارشان را بفهمند. به همین دلیل درک و تأثیرگذاری بر رفتار مصرف کننده برای یک بازاریاب ضروری است. اجازه دهید تئوری رفتار مصرف کننده را مورد بحث قرار دهیم ، سپس برخی از استراتژی های متخصصان را برای درک و تأثیرگذاری بر مشتریان بررسی خواهیم کرد.

 

 

 

حال چگونه می توانید بر روی رفتار مشتری در فعالیتبازاریابی خود تأثیر بگذارید؟ بیایید با کارشناسان مشورت کنیم. کارشناسان بازاریابی ، استراتژی های رفتار مشتری آنلاین را آشکار می کنند. در این بخش ، ما برخی از استراتژی های رفتار مصرف کننده را از بازاریاب های متخصص در صنایع مختلف جمع آوری کرده ایم. برای بهبود تأثیر فعالیت بازاریابی بعدی خود ، به نکات آنها توجه کنید.

 

1. دیو چری - مشاور Cherry

استراتژی بازاریابی: پیش بینی رفتار مصرف کننده

چری مشاور استراتژی اجرایی درCherry Advisory  ، Cherry درباره پیش بینی رفتار مصرف کننده صحبت می کند. او می گوید: "دیدگاه هایی از دانستن آنچه مشتری می خواهد انجام دهد ارزشمندتر از دانستن کاری است که قبلا انجام داده است (داده های معاملاتی) یا پروفایل های جمعیتی آنها. "با این حساب ، اگر بازاریابان بتوانند رفتار مصرف کننده را به طور دقیق پیش بینی کنند ، در مبارزات بازاریابی خود موفقیت بزرگی را به دست خواهند آورد. برای خرده فروشان ، رفتار مصرف کننده می تواند به آسانی پیش بینی شود که مثلا تعطیلات بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارد. Cherry می گوید ، "با استفاده از داده های Prosper Insights ، NRF غالبا چشم انداز خود را درمورد کل هزینه ها منتشر می کند (به عنوان مثال انتظار می رود مخارج روز مادر در سال جاری x% افزایش یابد) و همچنین دسته بندی هزینه ها ، (به عنوان مثال پیش بینی می شود گلها تا y% و شیرینی تا z% افزایش داشته باشند). بسیاری از خرده فروشان می توانند مقوله ، بخش و بعضی اوقات سطح فروش را به طور دقیق پیش بینی کنند. "در حالی که همه صنایع نمی توانند از تعطیلات به عنوان پیش بینی کننده استفاده کنند ، به خصوص شرکت های B2B ، فصلی می تواند بیشتر صنایع را تحت تأثیر قرار دهد. در مورد زمانی که شرکت ها بیشترین پول را خرج می کنند فکر کنید. آیا سه ماهه اول است یا سه ماهه چهارم؟ چه زمانی مردم سرمایه گذاری می کنند؟ این سؤالات می تواند به پیش بینی رفتار مصرف کننده برای شرکت های B2B کمک کند که لزوما نمی توانند به همان پیش بینی کننده های شرکت های B2C اعتماد کنند. پیش بینی رفتار مصرف کننده در اصل به معنای داشتن فروش آنلاین کالای مناسب با قیمت مناسب در زمان مناسب است. Cherry می گوید: "زمان مناسب نه تنها به داشتن موجودی اشاره دارد ، بلکه برقراری این ارتباط با مشتریان در بستر مناسب نیز انجام می شود. این چالشی است که بسیاری هنوز در تلاشند تا آن را حل کنند."

 

2. الکس بیرکت - مشاور HubSpot

استراتژی بازاریابی: جمع آوری رفتار مصرف کننده

بیرکت به عنوان مدیر ارشد بازاریابی در HubSpot ، روی دستیابی به رشد متمرکز است. او می گوید ، "بهترین راه برای درک رفتار مصرف کننده تعریف استراتژی تحلیلی خود ، نقشه برداری از وقایع مهم رفتاری مشتری ، تعریف اهداف و معیارهای مهم اقتصادی شما و یافتن راهی برای ردیابی ابزار برای همه این موارد است. شما می توانید با آزمایش ، تقسیم بندی و تجزیه و تحلیل گروهی ، اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چه عواملی بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد و تأثیر یک تجربه چیست ، بیاموزید. از طرف دیگر ، بدترین راه برای پیش بینی رفتار مصرف کننده این است که مستقیما از مصرف کنندگان بپرسید که چه کاری انجام می دهند یا چه فکری می کنند ؛ اولویت های آشکار شده معمولا متفاوت از ترجیحات اعلام شده است و مصرف کنندگان معمولا در بیان آنچه در واقع هستند کاملا گمراه کننده هستند. داده های کیفی می تواند برای ایده های آزمایش و کشف نقاط نیاز بسیار مفید باشند ، اما برای تشخیص ، علت یا گفتن چگونگی رفع آن نقطه بسیار بد است." با توجه به این نکته ، بهترین راه برای یادگیری عوامل مؤثر بر رفتار مصرف کننده با انجام آزمایشات قابل اعتماد کنترل خواهد شد.

 

3. داین توپکین - مشاور HubSpot

استراتژی بازاریابی: درک رفتار مصرف کننده

به عنوان مدیر بازاریابی درHubSpot  ، Topkin بر تجربه کاربر (UX) و درک رفتار کاربر تمرکز دارد. وی می گوید: "راه های مختلفی وجود دارد که می توانید درگیر انگیزه مشتریان برای تعامل با نام تجاری خود شوید و بسیاری از آنها به ساختار فکری و رفتاری شما و اینکه مخاطبان شما چقدر درگیر برند شرکت تان هستند ، بستگی دارد." می توانید نظرسنجی ، شبکه های اجتماعی یا مصاحبه با مشتری را در نظر بگیرید. تعامل با مشتریان می تواند به شما در درک تصمیمات آنها کمک کند. توپکین می افزاید: "شما از اینکه کاربران حاضر هستند با شما چت کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند خوشحال باشید. این جلسات فقط بین 15-20 دقیقه به طول می انجامد و شما باید آماده پرسیدن سؤالات مشخص باشید. ما روی این مصاحبه های کاربر زوم می کنیم. من از همین جلسات دیدگاه هایی بدست آورده ام. علاوه بر این ، می توانید ایمیلی را در اختیار داشته باشید که از یک کاربر دعوت می کند تا در مورد تجربه خود با کسی که در شرکت شما است صحبت کند. سؤالات آماده شده برای آن جلسه هم در دسترس داشته باشید. علاوه بر این ، شما باید در مورد مقیاس پذیری نیز فکر کنید. بسیاری از سازمان ها با این مسئله مبارزه می کنند ، زیرا روش های آنها بسیار طولانی است و در دراز مدت مقیاس پذیر نیستند. به همان اندازه می توانید نظرسنجی ها ، ایجاد زمینه ها ، گردش کار و غیره را اتوماتیک کنید."

 

4. تیم فرایزر - معلم بازاریابی

استراتژی بازاریابی: مطالعه رفتار مصرف کننده

به عنوان یک معلم بازاریابی ، فرایزر دوره ها و آموزش های بازاریابی آنلاین را طراحی می کند. وی برای مطالعه رفتار مصرف کننده می گوید شما باید ارزش و رضایت مشتری را فراهم کنید و همچنین به طور مؤثر مشتریان خود را هدف قرار دهید. علاوه بر این ، شما می خواهید درک کنید که مشتریان چگونه محصول شما را در مقابل رقبای تان مشاهده می کنند. مزیت رقابتی شما چیست؟ چگونه می توانید محصولات و خدمات خود را بهبود بخشید؟ اگر این موارد را در نظر داشته باشید ، باید درک کنید که چگونه محصول یا خدمات خود را به مشتریان تان عرضه کنید.

 

5. لارس پرنر - USC مارشال

استراتژی بازاریابی: اعمال رفتار مصرف کننده

به عنوان یک معلم بازاریابی ، Perner استادیار بازاریابی بالینی در USC است. وی می گوید: "بارزترین کاربرد رفتار مصرف کننده در استراتژی بازاریابی است. یعنی برای ساختن فعالیت های بازاریابی بهتر کاربرد دارد. به عنوان مثال ، با درک اینکه مصرف کنندگان بیشتر در زمان گرسنگی ، پذیرای تبلیغات غذایی هستند ، می آموزیم که برنامه های تبلیغاتی میان وعده ای را در اواخر روز برنامه ریزی کنیم." علاوه بر این ، می توانید دانش خود را در مورد رفتار مصرف کننده در بازاریابی اجتماعی به کار گیرید. بازاریابی اجتماعی به معنای رساندن ایده به مصرف کنندگان است و نه فروش چیزی. این امر به عامل اجتماعی خرید چیزی مربوط می شود. مصرف کنندگان هنجارهای فرهنگی را در نظر می گیرند و در مورد دیدگاه سایر افراد فکر می کنند. درک رفتار مصرف کننده کار ساده ای نیست. با این حال ، شما می توانید از این تئوری های رفتار مصرف کننده آنلاین برای استراتژیک کردن فعالیت بازاریابی بعدی استفاده کنید.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :