دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

بازاریابان با پیاده سازی هوش مصنوعی به تعطیلات می روند بخش اول

بازاریابان با پیاده سازی هوش مصنوعی به تعطیلات می روند بخش اول

بسیاری از مشتریان در تعطیلات خرید می کنند. طبق گفته Deloitte ، تقریبا نیمی از خریدهای تعطیلاتی امسال بطور کامل یا جزئی برنامه ریزی و انجام نشده است و 20٪ از این خریداران تحت تأثیر خرده فروشان ، هم در فروشگاه و هم به صورت  فروش آنلاین ، باز هستند.

 

 

 

 

 

با وجود كل صنعت خرده فروشی در یک تقاطع ، با بسته شدن فروشگاه ها ، اصلاح مجدد CMO و رقابت از سوی خرده فروشان آمازون ، خرده فروشان فرصتی سودآور دارند كه بتوانند از طریق بازاریابی ، خود را متمایز كنند و از خریداران بی طرف و مردد استفاده كنند. متأسفانه ، این کار آسانی نیست. در حقیقت ، یکی از بزرگترین چالش هایی که تقریبا نیمی از خرده فروشان برای فصل تعطیلات سال بعد با آن روبرو هستند ، محاسبه برای دستیابی به مخاطبان هدف است. راه حل چیست؟

 

هوش مصنوعی (AI)

اگرچه برخی از خرده فروشان نسبت به سرمایه گذاری در تکنولوژی های نوظهور احتیاط نشان می دهند ، اما به قدرت هوش مصنوعی اعتقاد دارند: تقریبا 50٪ از بازاریابان فقط در سال 2019 هوش مصنوعی را پذیرفته و استفاده کرده اند. این بدان معناست که تجزیه و تحلیل داده ها ، بینش مخاطبان و پیشرفت های خلاق کشف شده توسط AI یکی از بزرگترین روندهای این فصل تعطیلات خواهد بود. بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که چرا اعمال نفوذ این فناوری به شما در ارائه استراتژی بازاریابی برنده در این فصل تعطیلات کمک خواهد کرد.

 

هوش مصنوعی مدیریت هزینه های بازاریابی را بر عهده دارد

یکی از بزرگترین موانع خرده فروشان در سال جاری ، مدیریت افزایش هزینه های تبلیغات است ، به طوری که 59٪ از خرده فروشان می گویند که این مهمترین چالش سال است. اما با داشتن هوش مصنوعی ، تبلیغ کنندگان می توانند بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه های بازاریابی های دیجیتالی را در حالی که بزرگترین نتایج را دارند ، کشف کنند.

 

چگونگی عملکرد

هوش مصنوعی هر روز میلیاردها نقطه از داده های مصرف کننده را تجزیه و تحلیل می کند تا دریابد که چه عناصر تبلیغاتی رفتار مصرف کننده را هدایت می کند و تعیین می کند که چگونه بازاریابان می توانند به طور مؤثر با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند. همچنین از طریق فعالیت های گذشته و فعلی یک سازمان برای کشف بزرگترین راه های صرفه جویی در هزینه ها و در عین حال افزایش نتایج ، تلاش می کند. با استفاده از این داده ها ، هوش مصنوعی با هشدار دادن به کاربران در مورد نحوه به روزرسانی آگهی ، تجزیه و تحلیل مخاطبان و مفاهیم خلاقانه ، حدس و گمان را از آگهی خارج می کند و کار را بر عهده می گیرد ، بنابراین می تواند هزینه ها را کاهش داده و نتایج را به حداکثر برساند. همچنین صدها ساعت تجزیه و تحلیل داده را ذخیره می کند و آن را در بینش های کوتاه و عملی در مورد چگونگی دستیابی به مشتریان آنلاین به بهترین وجه ، متراکم می کند.RumbleOn  را در نظر بگیرید. این خرده فروش وسایل نقلیه آنلاین با در نظر گرفتن اعمال بهینه سازی در زمان برای خلاقیت ، بودجه ، هدف قرار دادن مخاطبان و قرار دادن آگهی با هوش مصنوعی ، قادر به کاهش 70 درصدی هزینه (تبلیغات) در حالی است که صدها تغییر افزایشی دریافت کرده است.

 

هوش مصنوعی هیجان ایجاد می کند

با استفاده از هوش مصنوعی ، بازاریابان ایده بهتری راجع به اینکه چه محتوایی بالاترین بازده را دارد ، به دست می آورند. با تجزیه و تحلیل نقاط داده ، هوش مصنوعی می تواند به شما بگوید چه نوع عناصر تبلیغاتی باعث می شود مصرف کننده به سمت فعالیت های شما نیاز جذب شود: شعارهای تصویری ، محتوای ویدیویی ، ایموجی ها ، شخصیت ها و موارد دیگر. برای تبلیغ فروش در تعطیلات جدید ، تبلیغات شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرید. هوش مصنوعی می تواند به شما بگوید که کدام بهتر عمل می کنند. یا اگر می خواهید عکسی از افراد را به تصویر بکشید ، هوش مصنوعی می تواند مشخص کند که آیا مردم باید لبخند بزنند یا نه. با هماهنگ کردن عناصر خلاق مناسب برای محصولات خود ، به عنوان یک خرده فروش یا بازاریاب می توانید توجه خریداران بالقوه را جلب کرده و بالاترین تبدیل را در حالی که خود را از رقبا متمایز می کنید مدیریت کنید.

 

هوش مصنوعی باعث صرفه جویی در وقت می شود

همه استراتژی های بازاریابی نیاز به ترکیبی از تبلیغات چاپی ، دیجیتالی ، ورودی و داخلی دارند. اما بکارگیری بسیاری از جنبه های بازاریابی می تواند به زمان نیاز داشته باشد و شما را از سایر تلاشهای خلاقانه بازاریابی دور کند. با استفاده از هوش مصنوعی ، شما این توانایی را دارید که کلیه فعالیت های تبلیغاتی خلاق و داده محور را در عرض چند دقیقه راه اندازی کنید که می تواند در کمتر از 15 روز به طور متوسط بازده 21٪ تولید کند.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :