دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

بازاریابان استراتژی شرکت را تعریف خواهند کرد

بازاریابان استراتژی شرکت را تعریف خواهند کرد

ما در دنیای بازاریابی و مشتری مداری زندگی می کنیم. اگر هنوز این تغییر را برای خود تجربه نکرده اید ، مطمئن باشید که برایتان اتفاق می افتد. در طی چند هفته اخیر ، من مقاله ظهور بازاریاب را در واحد اطلاعات اقتصادی در مارکتو مطالعه کردم. هفته گذشته ما در حال تغییر نگرش نسبت به مشارکت مشتریان بودیم. این هفته می خواهم یکی دیگر از یافته های تحقیق را بررسی کنم "چگونه بازاریابان نقش مهمی در استراتژی شرکت بازی می کنند". این یک پیشرفت بزرگ و تغییر چشمگیر در بسیاری از سازمان ها از اینکه چگونه از بازاریابی خواسته شد تا در گذشته کمک کند.

 

 

بازاریابان موقعیتی را در خط شروع کسب خواهند کرد

در نظرسنجی ما ، وقتی پرسیدیم آیا بازاریابی استراتژی های شرکت را در سه تا پنج سال آینده شکل می دهد ، تقریبا 80 درصد از پاسخ دهندگان موافق بودند یا شدیدا موافق بودند. همانطور که در مکالمه قبلی ما با سات گودین ، خواننده ایم ، بازاریابان به لحاظ تاریخی مانند پایانی در مسابقه رله ، دونده بوده اند. ما یک محصول فروشگاه یا خدمات را انتخاب می کنیم و نحوه کمک به مخاطبان مورد نظر را به دست می آوریم. اما این رویکرد تغییر خواهد کرد. در حقیقت ، نژاد به طور کامل طراحی شده و دیگر رله نخواهد بود. به جای استفاده از باتوم ، بازاریابان از ابتدا در مسابقات شرکت خواهند کرد و نقش بیشتری خواهند داشت و تاثیر بیشتری در تعیین استراتژی برای تعیین محصول ، خدمات و یا بازار یک شرکت باید داشته باشد.

چرا این اتفاق می افتد؟ از آنجا که روند خرید برای همیشه تغییر کرده است. خریداران به اطلاعات بیشتری از نوک انگشتان خود دسترسی دارند و از آموزش خود استفاده می کنند. آنها در چرخه تصمیم گیری خود به شرکت ها می رسند. به عنوان یک نتیجه ، اگر یک شرکت امیدوار باشد که این خریدار را درگیر و تحت تاثیر قرار دهد ، باید آن را قبلا انجام دهد. این دنیای دیجیتال ، شبکه های اجتماعی و تلفن همراه ، دامنه بازاریاب است. این بدان معنی است که بازاریابی تنها عملکردی است که فرصتی برای نفوذ به خریداران قبل از همه دارد ، اما تصمیمات خود را گرفته است و بازاریاب را در صندلی راننده یا در خط اول شروع می کند ، یعنی اولین بازاریابی است.

بازاریابان در همه جا باید در مورد این هیجان زده شوند. در سرتاسر هیئت مدیره ، بازاریابی فرصتی را برای نقش بیشتر در استراتژی شرکت ایفا می کند. اعتبار این واقعیت ، در نظرسنجی ما ، "استراتژی و برنامه ریزی" تقریبا به لحاظ مهارت هایی که بازاریابان احساس می کردند مورد نیاز برای توسعه در سازمان هایشان بود ، تقریبا گره خورده بود. هنگامی که به اطلاعات بیشتری نگاه می کنید می توانید این تغییر را حتی بیشتر مشاهده کنید. تیم های بازاریابی به مراتب بیشتر کار انجام می دهند و انتظار دارند که در آینده به گسترش خود دست یابند. در اینجا نتیجه نظرسنجی ما این است:

• 75٪ از بازاریابان بر این باورند که آنها مسئولیت تعامل و مالکیت تمام شده در طول عمر مشتری را ، نه تنها بازاریابی ، بلکه حمایت و همکاری مداوم خود خواهند داشت.

• بیش از 80 درصد از بازاریابان با این بیانیه موافق هستند: "ما باید ساختار و طراحی سازمان بازاریابی را برای رفع نیازهای کسب و کار طی سه تا پنج سال آینده تغییر دهیم".

هنگامی که خواسته شد که کدام بخش های کسب و کار تیم های بازاریابی در سه تا پنج سال آینده رانندگی کنند، پاسخ ها نیز جذاب بود: تمرکز بر تبلیغات آنلاین و نام تجاری در مقایسه با امروز کاهش می یابد. بیش از 70 درصد از پاسخ دهندگان نشان دادند که بازاریابان در حال حاضر در این زمینه متمرکز هستند. هنگامی که از آنها سوال شد که آیا تمرکز آنها در آینده باقی خواهد ماند ، فقط حدود 40 درصد معتقد بودند که حتی یک فرد متمرکز وجود دارد. در عوض ، بازاریابان انرژی ، زمان و تلاش بیشتری را در زمینه هایی مانند استراتژی ، دیجیتال و درگیر شدن در چرخه زندگی مشتری قرار می دهند.

 

از مشارکت به رهبری

در بسیاری از موارد ، این در حال حاضر اتفاق می افتد. بازاریابان سالها در بسیاری از سازمانها راهبردی پیشرو هستند و این در سال های اخیر شتاب بیشتری پیدا کرده است ، زیرا بازاریابان به طور فزاینده ای مسئول روابط مشتری شده اند و شاید مهمتر از همه ، به طور فزاینده ای مسئول منبع داده های مربوط به مشارکت مشتری هستند. بازاریاب مشتری را بهتر از هر کس دیگری در این دنیای دیجیتال می شناسد. آنها نگهبانان اطلاعات مشتری هستند ، به این معنی که آنها می توانند این روند را قبل از هر چیز دیگر در روند رفتار ، نیازها و منافع مشتریان نشان دهند. این عوامل اصلی یک استراتژی تجاری موفق است.

• بازاریابان مشتریان اینترنتی خود را می شناسند: بازاریابان با مشتریان خود یک روحیه عمیق دارند که به آسانی با هر کار تجاری دیگری در یک شرکت سازگار نیست. ما درک می کنیم که کدام کانال ها از مشتریان استفاده می کنند ، از کجا آمده اند و چگونه زمینه های منحصر به فرد آنها به رفتار منحصر به فرد آنها کمک می کند. این توانایی برای رضایت با مشتریان کاملا برای رشد کسب و کار بسیار مهم است.

• بازاریابان می دانند چگونه از تکنولوژی استفاده کنند: جهان اول ، دیجیتال است و فرمان قوی تر از تکنولوژی ، پیش بینی تفکر است. ما می دانیم و از ابزار مورد نیاز برای درک بهتر مخاطبان ، استفاده می کنیم و به طور موثرتری به آنها دسترسی پیدا می کنیم.

• بازاریابان درآمد درایو: با استفاده از تکنولوژی و ابزار بهتر ، بازاریابان می توانند به طور موثر توانایی ما را برای راندن درآمد برای شرکت ها نشان دهند. با اطلاعاتی که نشان می دهد ابتکارات ما ریسک را به دست آورده اند ، در صندلی هیئت مدیره یک صندلی کسب کرده ایم.

اگر شما مؤسس مشتری هستید و درآمد کسب می کنید ، احتمالا باید یک دست قوی در استراتژی شرکت پیشرو داشته باشید. آیا فکر نمی کنید؟ من هیجان زده ام ببینم چگونه این بازاریابی در جهان اول توسعه می یابد. این جنبش در نسل بعدی بازاریابی در سازمان شما چطور است؟ آیا خلاقیت یا تجارب بینش یا تجارب شخصی برای افزودن دارید؟ اگر چنین است ، لطفا در نظرات نظر دهید . من دوست دارم آنچه شما فکر می کنید را بشنوم.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :