دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

انقلاب 5g

۸ مرداد ۱۳۹۸
4.1
انقلاب 5g

چرا 5G فقط یک G دیگر نیست؟

G در 5G به معنای نسل جدید فناوری بی سیم است ، یعنی جایی که این شباهت به پایان می رسد. از نظر تجاری ، هر نسل جدید در درجه اول با افزایش سرعت انتقال داده ها تعریف می شود. اما از منظر نوآوری ، هر یک از جهش های مدرن در فناوری شبکه بی سیم تغییر متمایز به ارمغان آورده است: نسل دوم (2G) برای انتقال صدا مجاز است ، نسل سوم (3G) در را برای داده های تلفن همراه و محتوای غنی باز کرد و نسل چهارم (4G) افزایش سرعتی را که در برنامه و انقلاب موبایل پخش می کند به ارمغان آورد. 5G ، برای نسل پنجم، پایه ای برای ارتباطات و محاسبات فردا است که حداقل سه پیشرفت جدید را به ارمغان می آورد:

• سرعت بیشتر (برای انتقال حجم فزاینده داده هایی که تولید می کنیم)

• تأخیر پایین (برای پاسخگوتر بودن)

• امکان گسترش در فراتر از رایانه ها و تلفن ها برای در بر گرفتن ابر و کلیت دستگاه های جدید (برآورد شده در میلیارد ها) متصل به شبکه

از نظر عملی ، 5G یک روز به اندازه ای قدرتمند خواهد بود تا کارخانه های هوشمند و واقعیت مجازی را در زمان واقعی ارائه دهد ، و به اندازه کافی برای جایگزینی باند پهن خانگی عملی است. 5G برای رسیدن به محدودیت مصرف کنندگان تا پایان سال و گسترش گسترده تجاری در نیمه دوم سال 2019 هدف قرار گرفته است. اجرای وعده واقعی 5G احتمالا در چند سال اتفاق می افتد.

 

5G چه پتانسیلی را بالفعل خواهد کرد؟

مطمئنا افراد قادر خواهند بود سریعتر به محتوای آنلاین دسترسی پیدا کنند ، اما در بازی با 5G نیز پیچیدگی های بیشتری وجود دارد. شاید یکی از ساده ترین راه های فکر کردن در مورد 5G به عنوان یک زیرساخت های فعال باشد. به شکلی که جاده ها و شبکه های برق زیرساخت های صنعتی ما را تشکیل می دهند ، زیرساخت های 5G قادر به ایجاد سیستم عصبی مرکزی و کانونی برای ایجاد جامعه ای هوشمند و کاملا مرتبط است. امکان "تماشا و کلیک کردن" ، "مشاهده و خرید آنلاین" یا "صحبت و سفارش" در همان تجربه ، واقعی خواهد شد. این دستگاه به میلیاردها دستگاه متصل خواهد شد و باعث ایجاد هوش خواهد شد که به نوبه خود فرصت های شغلی و تجربیات جدیدی را در ایالات متحده و سراسر جهان ایجاد می کنند. پتانسیل 5G راه حل های جدید تحرک را باز خواهد کرد ، شهرهای هوشمند را واقعا هوشمند می کند و مشاغل و افراد را قادر می سازد تا وعده کامل اینترنت اشیاIoT) ) را تحقق بخشند.

 

5G چگونه کار می کند و چرا با سایر شبکه های اینترنتی متفاوت است؟

مانند سایر شبکه های سلولی ، شبکه های 5G از سیستم سایتهای سلولی برای ارسال اطلاعات از طریق امواج رادیویی استفاده می کنند. اما شبکه های 5G همچنین به شبکه های سلول های کوچک متکی هستند و داده ها را از مسافت های بسیار کوتاه تر انتقال می دهند. بسیاری از زیر ساخت های شبکه 5G برای گسترش ظرفیت است. خط پایین با 5G این است که می توانید داده های بیشتری را از داخل و از طریق شبکه دریافت کنید. به همین ترتیب ، شبکه های 5G باید بسیار باهوش تر از سیستم های قبلی باشند ، زیرا در این سلول های کوچکتر فن آوری های بیشتری را به کار می برند.

 

چرا تخصیص طیف برای موفقیت 5G اهمیت دارد؟

داشتن طیف کافی همیشه یکی از بزرگترین چالش های صنعت بی سیم بوده است. یک روش خوب برای فکر کردن در مورد طیف ، قیاس بزرگراه است: میزان طیف شما را تعیین می کند که چه تعداد خط در بزرگراه ارتباطات وجود دارد. با داده های بیشتر (مانند اتومبیل های موجود در بزرگراه) ، خطوط بیشتری (طیف) مورد نیاز است. در ژوئیه سال 2018 ، کمیسیون ارتباطات فدرالFCC) ) یک قدم اساسی برای پیشبرد 5G به پتانسیل کامل فنی و تجاری خود برداشت ، هنگامی که پیشنهادی را برای کشف مجدد بخشی از باند میانی - یاGoldilocks" " برای کسب و کار اینترنتی جدید ، روشن کرد. این مهم است زیرا طیف باند متوسط ​​، ظرفیت و سرعت بیشتری نسبت به طیف باند کم و مناطق دارای پوشش بزرگتر از طیف باند بالا ارائه می دهد. اینتل معتقد است برای حفظ رقابت ، بسیار مهم است که تنظیم کننده های ایالات متحده برش های بیشتری از طیف باند میانی (3.7 تا 4.2 گیگاهرتز) به 5G باز کنند. بدون دسترسی ، آمریکایی ها و اقتصاد آمریکا نمی توانند از مزایای کامل 5G استفاده کنند. با باز کردن طیف کلیدی به 5G ، طغیان توسعه برای طیف جدیدی از تجربیات و خدمات پهنای باند تلفن همراه -از بازی واقعیت مجازی و افزودنی گرفته تا فیلم سه بعدی موبایل و سایر موارد- باز خواهد شد.

 

چرا 5G برای رقابت جهانی حیاتی است؟

تخمین زده می شود تا سال 2035 ، زنجیره ارزش صنعت G ، 5 2.5تریلیون دلار ارزش داشته باشد. تا سال 2035 ، "اثر چند برابر" 5G 10 تریلیون دلار درآمد و 420 میلیارد دلار در سالانه GDP2 آمریكا تولید می كند. ایالات متحده به سیاستی نیاز دارد که به رشد 5G و تعادل مناسب حمایت از سیاستگذاران و نوآوری بخش خصوصی کمک کند تا فرصت 5G را به واقعیت تبدیل کند. دو موضوع اساسی وجود دارد:

1. طیف: طیف باند را به صورت موقت در دسترس قرار دهید

2. رفع موانع استقرار: گسترش 5G به سایت های سلولی مجهز به 5G اضافی نیاز دارد. دولت های محلی باید از منابع و دستورالعمل هایی برخوردار باشند تا نگرانی های مصرف کنندگان و برنامه ریزی شهری را با الزامات ساختاری زیرساختها برقرار کنند. تنظیم کننده های ایالات متحده همچنین باید اطمینان حاصل کنند که مقررات صدور گواهینامه تجهیزات ، تصویب استانداردها و فرآیندهای 5G به موقع منتشر می شوند. راهنمایی روشن یقین لازم برای جلوگیری از تأخیر و بهینه سازی عملکرد 5G را فراهم می کند.

 

نقش اینتل در تحقق وعده 5G چیست؟

استانداردها و راه حل های 5G در حال حاضر -نه در آزمایشگاه بلکه در میدان عمل- به عنوان بخشی از آزمایش های دنیای واقعی با شرکای سراسر جهان ، به ویژه شبکه های 5G اولیه در المپیک زمستانی کره است. این کارآزمایی ها با هدف ارائه راه حل های 5G به بازار ارائه می شود که فرصت های جدیدی را از کارخانه های متصل و اتصال ماشین به AR / VR به خانه های هوشمند و کاربردهای صنعتی امکان پذیر می کند. اینتل برای پشتیبانی از سیل داده های جدید بصورت منحصر به فرد در اختیار قرار دادن کل اکوسیستم 5G فناوری قرار گرفته است. مودم های 5G و Intel اینتل طیف وسیعی از دستگاه های 5G را فعال می کنند -از رایانه های شخصی و تلفن ها گرفته تا تجهیزات فرض مصرف کننده بی سیم ثابتCPE) ) و ایستگاه های خلیج ، آنتن های جدید در شهرها ، شبکه های انعطاف پذیر و مراکز داده ، متصل می کند.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :