دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

اصول بازاریابی برای کارآفرین مبتدی بخش اول

اصول بازاریابی برای کارآفرین مبتدی بخش اول

برای یک کارآفرین مبتدی ، بازاریابی یک محصول اینترنتی تمام شده (نهایی) می تواند یک کابوس باشد. نیروی انسانی و سرمایه مورد نیاز برای بازاریابی موفق یک محصول می تواند برای یک استارت آپ یا شرکت نوپای کوچک ، یک مانع بزرگ باشد. چگونه ، کارآفرین مبتدی قادر به جمع آوری منابع لازم برای بازاریابی موفق یک محصول است؟

 

 

 

 مراحل اولیه

 سه هدف اصلی بازاریابی و مشتری مداری بایستی برای کارآفرین مشخص و مبرهن باشد:

  •  ایجاد و افزایش پایگاه مشتری
  •  افزایش فروش محصول به ازای مشتری
  •  افزایش فروش محصولات با حاشیه سود بالاتر و گران قیمت تر به ازای هر مشتری

 

 توسعه یک طرح بازاریابی

 شرکت های بزرگ معمولا از طریق کمپین های تبلیغاتی پر هزینه و گران قیمت ، از اولین مانع عبور می کنند. با این حال فرض کنید که شما میلیون ها دلار برای راه اندازی تبلیغات تلویزیونی ، چاپ و یا تبلیغات رسانه های آنلاین ندارید. ما باید چیزهای کوچک با یک طرح بازاریابی پایه را شروع کنیم. کمپین بازاریابی خوب بایستی متشکل از موارد زیر باشد:

  •  جمعیت شناسی هدف
  •  تقاضای فصلی
  •  مزیت ها نسبت به رقبا
  •  تعیین قیمت محصول و حاشیه سود
  •  پیام ساده تحویل شده از طریق یک راهبرد تبلیغاتی موثر

در صورتی که در تعریف و تهیه پیش نویس یک طرح بازاریابی منسجم ، مشکل دارید ، می توانید نظرسنجی های عمومی را برای سنجش واکنش عمومی به محصولات یا خدمات اینترنتی انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که نظر سنجی در میان گروه متنوعی از افراد از نظر نژاد ، جنسیت ، سن ، سطح تحصیلات و درآمد برای رسیدن به بهترین نمونه انجام شود. این موارد به دو گروه کیفی و کمی تفکیک می شود. آیا کیفیت را به کمیت ترجیح می دهید؟ یا برعکس؟ ولی هر دو مزیت را دارید:

  • نظر سنجی های کمی ، پرسش نامه های ثابت هستند که به صورت چهره به چهره و حضوری ، از طریق ایمیل و یا تلفنی انجام می شوند. سعی کنید تعداد زیادی پرسش نامه را برای سنجش پاسخ مشتری استفاده کنید. نظر سنجی های کمی برای تعیین گراف و برآوردها لازم است.
  • نظر سنجی های کیفی بر تعداد کوچکی از افراد بدون سوالات ثابت تاکید دارند. آن ها به صورت مصاحبه ها ، گفت و گوها و گروه های متمرکز هستند که در آن شرکت کننده ها در بحث های آزاد در خصوص موضوع مشارکت می کنند. نظرسنجی های کیفی به شما در دست یابی به پاسخ دقیق تر و بهتر در خصوص  محصول آنلاین شما کمک می کند ، با این حال این می تواند به شدت زمان بر باشد

 بیشتر کسب و کارهای موفق اینترنتی از ترکیبی از هر دو برای رسیدن به بهترین نتایج استفاده می کنند. ولی اگر شما زمان کمی دارید تحقیق کمی مطلوب است و نتایج مشابه را با  نیروی انسانی و زمان کم تر ارایه می کند.

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :