دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

اسکریپت ها و ماکروها موجب تسهیل زندگی شما خواهد شد بخش اول

اسکریپت ها و ماکروها موجب تسهیل زندگی شما خواهد شد بخش اول

علاوه بر فضای ابری ، گوگل درایو به شما امکان دسترسی به یک مجموعه آفیس را می دهد که شامل ویرایشگر متن داکس و برنامه اکسل شیتس می باشد. اگرچه این برنامه های وب بر سرعت و سادگی تاکید می کنند ، شما می توانید دو نوع ابزار را به ویژگی های آن ها اضافه کنید: اسکریپت و ماکرو. اسکریپت ها افزونه های ساده می باشند که به زبان جاوا اسکریپت نوشته شده اند و ویژگی های اضافی را ارایه می کنند. برای مثال ، یک اسکریپت در اکسل به شما امکان می دهد تا به طور خودکار فاکتورها را ارسال کنید ، در حالی که با استفاده از داکس ، امکان تبدیل فوری فایل های ورد یا داکس به PDF وجود دارد. ما یک سری مثال های بیشتر را در این خصوص در ادامه آورده ایم. یک نوع خاصی از اسکریپت موسوم به ماکرو است: گروهی از اقداماتی که شما به صورت هم زمان با یک فشار کلید یا یک کلیک موس می توانید انجام دهید. یک مجموعه به شما امکان استفاده از فرمت یکسان را به متن بزرگ می دهد ، در حالی که مجموعه دیگر می تواند به طور خودکار ، ردیف های اکسل را تکرار کنند به طوری که شما مجور نیستید به طور دستی و یک به یک آن ها را کپی کنید.

 در این جا به بررسی شیوه کار اسکریپت ها و ماکرو می پردازیم و نشان می دهیم که چگونه می توان آن ها را برای بهبود بهره وری و بازدهی استفاده کرد.

 

افزودن اسکریپت ها

 در صورتی که قادر به کار با جاوا اسکریپت هستید ، شما می توانید برنامه های اصلی خود را رایت کنید. فقط سندنگار یا برگه ها را باز کنید و Tools> Script Editor را انتخاب کنید. از رابط ویرایشگر اسکریپت ، شما می توانید اسکریپت های جدید (که از منوی File انجام می دهید) را ذخیره کنید یا آنهایی که در حال اجرا هستند را اجرا کنید (از دکمه Play بر روی نوار ابزار استفاده کنید). با این حال ، حتی اگر شما هیچ تخصص برنامه نویسی ندارید ، می توانید با وارد کردن موارد ایجاد شده توسط افراد دیگر ، از اسکریپت ها استفاده کنید.

توسعه دهندگان افزونه هایی را برای طیف وسیعی از برنامه های Google نوشته اند ، از جمله Gmail. شما این را در سراسر اینترنت خواهید یافت؛ بعضی از آنها شامل دستورالعمل کامل نصب است ، در حالی که دیگران از شما می خواهند چند خط کد را در ویرایشگر اسکریپت کپی و جای گذاری کنید. ما چند اسکریپت دستی را در زیر جمع آوری کرده ایم.

• فرستادن ایمیل از پیام های خودکار جیمیل جلوگیری می کند. لیستی از آدرس های ایمیل و متون پیام را به Google Sheets رها کنید و این اسکریپت بقیه را انجام می دهد. کد پیوند را در یک پروژه جدید در ویرایشگر اسکریپت کپی کنید و سپس آن را با فایل ذخیره کنید.

• مانیتورینگ فروشگاه Uptime Monitor یک پیغام از زمان آپدیت و خرابی یک URL مشخص را ایجاد می کند که به شما امکان می دهد زمان بارگذاری وب سایت خود را پیگیری کنید و بلافاصله در صورت کاهش آن اطلاع دهید. در این مورد ، اسکریپت در حال حاضر در داخل صفحه Google جاسازی شده است، بنابراین شما به سادگی پارامترها (مانند URL هایی که می خواهید نظارت کنید) را تطبیق داده و اجازه دهید آن را اجرا کنید.

Docs to Markdown Google Doc را به شکل محبوب Markdown تبدیل می کند که بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا نیاز دارند. باز هم، برنامه نویس تمام کدهای را ارائه داد ، بنابراین شما میتوانید به سادگی آن را به یک پروژه ویرایشگر خالی اسکریپت کپی کنید و آن را بچسبانید.

• ژنراتور صورتحساب از SheetGo ردیف یک صفحه Google را به فاکتورها تبدیل می کند. شما سلول های صفحه گسترده را با اطلاعاتی مانند نام ، آدرس و مبلغ پرداخت ، پر می کنید. سپس اسکریپت این اطلاعات را در قالب PDF استاندارد قرار می دهد. اگر شما بر روی کد نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که تجزیه متغیرهایی مانند "client_name" به راحتی قابل درک نیست ، به این معنی که شما می توانید خطوط را با توجه به نیازهای صورتحساب خود افزایش دهید.

هنگامی که برخی از اسکریپت ها را وارد کرده اید ، می توانید با آنها در پورتال وب سایت ویرایشگر اسکریپت بازی کنید. بر روی هر اسکریپت کلیک کنید تا ببینید که چقدر از آن استفاده کرده اید. اگر تصمیم به تغییر آن دارید ، باز کردن پروژه را انتخاب کنید ، اگر چه باید قبل از اینکه با یک اسکریپت موجود روبرو شوید ، باید نسخه پشتیبان تهیه کنید (File> Make a copy).

اگر شما اسکریپت های کافی را ویرایش میکنید ، ممکن است تصمیم بگیرید کدام یک از ابتدا را امتحان کنید. اگر چه شما به سرعت درک اصول را خواهید داشت ، تبدیل آن به یک اسکریپت واقعا مفید می توانید یک مدت زمان طول بکشد. توصیه میکنیم به این پست Zapier وبلاگ بپردازید ، که برخی از مفاهیم و راهنماهای مبتدیان را از طریق فرایند ایجاد یک اسکریپت از ابتدا معرفی می کند. 

 

بخش دوم مقاله را در اینجا بخوانید

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :