دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

استفاده خلاقانه از داده ها در کسب و کار بخش دوم

استفاده خلاقانه از داده ها در کسب و کار بخش دوم

در بخش اول مقاله گفتیم که: با استفاده از تکنولوژی های جدیدتر که می توانند داده های بیشتری را سریع تر جمع آوری کنند، بسیاری از تحقیقات آماده ارائه استراتژی های قوی و خلاقانه هستند.

اما چرا دیتا به جای اینکه به عنوان یک GPS عمل کند و تیم های خلاق را به سمت بینش های درخشان و هوشمند هدایت کند، راننده این مسیر میشود و خلاقیت را در جهت خاص هدایت می کند؟

در ادامه به توضیح بیشتر میپردازیم:

 

 

استفاده از قدرت هر دو

داده ها می توانند پیام شما را به طور موثری در ارتباط و در جای مناسب قرار دهند ولی صفحه گسترده به شما ایده های خلاقانه نخواهد داد. همانطور که داده ها می توانند به ایده های خلاقانه، بازاریابی برنامه و بخش بندی کمک کنند، تبلیغات نیز نیاز به خلاقیت دارند.

خلاقیت و داده ها  میتوانند هماهنگ با هم باشند؟ سازمان "Digital Pawprint" ، یک کمپین تبلیغاتی برنامه ریزی شده است که هر دو این ها را متعادل با هم دارد. این سازمان غیر انتفاعی سرپناه در اختیار حیوانات قرار میدهد و با استفاده هوشمندانه از داده ها برای سرپرستی آنها استفاده می کنند.

 

آنها با ایجاد پروفایل هایی برای صاحبان احتمالی براساس سن، محل، اندازه خانواده و سایر علایق آنها و همینطور برای حیوانات خانگی که نیاز به تصویب دارند ، حیوانات را با صاحبان شبیه به آنها مچ کرده و پیام هایی مانند "من عاشق خارج از خانه بودنم، درست مثل شما" از طرف حیوان به آن شخص میفرستد.

این کمپین نمونه ای از توان بالقوه خلاقانه استفاده از داده ها است. بخش مهیج فرآیند یافتن سرپرستی برای حیوان خانگی است که متناسب با شیوه زندگی شماست. آنها از داده ها استفاده کردند تا ایده خلاق خود را در زندگی استفاده کنند.

برخی از کمپین های دیگر که داده های خود را با تفکر خلاقانه خود ترکیب کرده اند، عبارتند از " Hungerithm "  از  Snickers  و "Thanks 2016، It's Being Weird" و " " 2017 is Packed"از کمپانی Spotify. حتی جشنواره کن دارای جایزه داده های خلاقانه است برای کسانی که از داده ها استفاده می کنند تا آگاهی های خلاقانه ای بسازند.

 

درخشش نیازمند تعادل است

بین داده ها و خلاقیت  مرز باریکی وجود دارد. برخی از  شرکت های مبتنی بر خلاقیت خلاق از روشی استفاده و اطلاعات بعد از آن را فراموش میکنند ، در طرف دیگر طیف، مغازه هایی تنها بر روی بازاریابی عملکرد متمرکز شده اند که به طور کامل بر روی داده ها تکیه می کنند اما فاقد تخیل هستند.

داده ها کلیدی است به آنچه که واقعا انگیزه تصمیم گیری مخاطبان است، شناخت جایگاه رسانه ها و بهینه سازی پیام شماست؛ تفکر خلاق مفهومی بر روی بینش مصرف کننده سرمایه گذاری می کند و ارتباطات انسانی را افزوده است.

به جای انتخاب بین خلاقیت و استفاده از داده ها، باید از هر ددو هزمان استفاده کنیم. موضوع، انتخاب علاقه شخصی نیست بلکه هدف، حفظ تعادل است.

اگر از داده ها برای اطلاع رسانی استفاده می کنید و به طور موثر روش های خلاقانه را با قدرت تجزیه و تحلیل خود اجرا می کنید، بدانید که کاری جادویی را بلدید!

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :