دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

استفاده خلاقانه از داده ها در کسب و کار بخش اول

استفاده خلاقانه از داده ها در کسب و کار بخش اول

با استفاده از تکنولوژی های جدیدتر که می توانند داده های بیشتری را سریع تر جمع آوری کنند، بسیاری از تحقیقات آماده ارائه استراتژی های قوی و خلاقانه هستند.

اما چرا دیتا به جای اینکه به عنوان یک GPS عمل کند و تیم های خلاق را به سمت بینش های درخشان و هوشمند هدایت کند، راننده این مسیر میشود و خلاقیت را در جهت خاص هدایت می کند؟

 

 

 

چه کسی باید هدایتگر این مسیر باشد؟

هدف استفاده از دیتا، تلاش برای رسیدن به تبلیغات است. به عنوان مثال، بهینه سازی خلاق و پویا (DCO) و برنامه ریزی شده، سرعت، مقیاس و اتوماسیون را به فرآیند اضافه کرده است، و به بازاریابان اجازه می دهد مخاطبان خاصی را با تبلیغات شخصی مرتبط، کنند.

به صورت خودکار این تبلیغات دارای فرمت های خاص، رنگ ها، انتخاب کلمه و عناصر خلاق دقیق تر ی هستند که مربوط به زمان، دستگاه مورد استفاده، آب و هوا و سایر انواع داده ها هستند تا بتوانند مجموعه وسیعی از محتوا را برای افراد ایجاد کنند.

شرکت هایی مانند Target، L'Oréal و Unilever بیشتراین استفاده از تبلیغات برنامه ریزی شده و بازاریابی مبتنی بر داده ها را انجام داده اند، تا بتوانند مخاطبان خاص و کانال های تست را هدف قرار دهند و از قدرت تکنولوژی استفاده کنند. اما این داده ها برای آدم ها چه معنایی دارد و چه کسی باید در صندلی راننده باشد؟

 

داده ها دشمن شما نیستند

داده های بزرگ در حال تغییر دادن بازی تبلیغاتی با تغییر فرآیند خلاقانه به سمت داده های بیشتر و تجزیه و تحلیل هستند.

اول از همه این موضوع موجب صرفه جویی در زمان میشود. خرید رسانه های کارآمدتر و با کمک آموزش ماشین ها (روبات ) بسیاری از مطالب منحصر به فرد را می توان در حالی که مصرف کنندگان درست را هدف قرار داده اید تولید کنید.

از آنجاییکه تبلیغات برای موفقیت باید با افراد با پیام های مرتبط در ارتباط باشد تا توانایی سفارشی سازی محتوا برای مخاطبان خاص  که منجر به فروش بالاتری می شود داشته باشد.  این به این معنی است که کار شما با افرادی که در مقابل آن قرار دارند، قوی تر می شود. دیگر چه میخواهید؟

اگر شما با خود فکر می کنید، " من خلاق هستم یا میخواهم خلاق باشم"، خبر خوب این است که تا همیشه فضا برای خلاقیت بیشتر هست.

 

بازاریابی برنامه نویسی هرگز به طور کامل جایگزین کمپین های چند رسانه ای خلاق نخواهد شد، اما موضوعی است که محبوبیت آن در حال افزایش است.

پس دفعه بعد که کلمه "data" را شنیدید، به جای ترسیدن از آن، تغییر متمرکز با داده ها را بپذیریم، سازگار شویم، و از مزایای آن استفاده کنیم.

داده ها دشمن  ما نیستند. نیازی نیست که در تفکر نوآورانه ما و ایده های خلاقانه مانع شوند. در عوض، استفاده از قدرت داده ها می تواند منجر به بینش عمیق تر شود، به ما اجازه می دهد تا اهدافی را که قادر به انجام آن بدون داده نیستیم، به دست بیاوریم و خلاقیتمان را برای تولید کار بهتر و قویتر در آینده تست کنیم.

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :