دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

استفاده از google analytics برای موفقیت در بازاریابی بخش چهارم

استفاده از google analytics برای موفقیت در بازاریابی بخش چهارم

بازدید کنندگان جدید و قدیمی: چگونه باید با آنها رفتار کنید

در زیر رده "رفتار" در مخاطبان، شما می توانید "جدید در مقابل قدیمی" را انتخاب کنید. این اطلاعات مربوط به تعداد کل بازدیدکنندگان جدید و قدیمی سایت شما را میدهد، همچنین نحوه استفاده کاربران از وبسایت و میانگین مدت ویزیت کاربران جدید و قدیم، به شما داده میشود.

به عنوان مثال، اگر می بینید که بازدیدهای قدیمی ها در سایت شما خیلی طولانی تر از بازدید کنندگان جدید هستند، برخی محتویاتی را ایجاد کنید که بلافاصله در صفحه فرود مخاطب را جذب کند.

در اینجا، شما باید داده های گسترده ای از Google Analytics را در نظر بگیرید: می توانید این کار را با نگاه کردن به صفحاتی که بازدید کنندگان جدید در آنها قرار می گیرند انجام دهید و اینکه چگونه می توانید محتوای این صفحات را بهبود بخشید تا آنها در سایت شما بمانند .

 

دانستن اطلاعات مربوط به بازدید کنندگان جدید و قدیم به شما کمک می کند تا برنامه های رایگان پیشنهادات و ثبت نام ایمیل را برنامه ریزی کنید. بازدیدکنندگان جدید باید با چنین پیشنهادهایی هدف قرار بگیرند، همانطور که تحقیقات نشان می دهد وقتی در ابتدا از مردم خواسته باشید تعهد کوچکی را انجام دهید، بیشتر احتمال دارد تا بعدا درخواست بزرگتری را انجام دهند.

بنابراین، درخواست ایمیل از کاربران جدید ، و ارائه آنها به صورت رایگان یا با تخفیف ، بازدید کنندگان جدید شما را ترغیب کنید که به وبسایت شما برگردند و بنابراین میانگین ترافیک ماهانه شما را افزایش می دهد.

 

صفحات Content Drilldown و Landing Pages Data

Drilldown صفحات محبوب شما را نشان می دهد، در حالی کهLanding pages  صفحات فرودی را نشان میدهند که بازدیدکنندگان از طریق آن به سایت شما وارد شدند. این دو داده ارزشمند در مورد استفاده از وبلاگ و محتوای وب سایت شما هستند تا بتوانند بیننده های بیشتری را به صفحات مهم شما بیاورند.

برای مثال، اگر شما یک پست وبلاگ دارید که بهتر از همه از صفحات فروش و صفحات اطلاعات مربوط به خدمات شما بیننده دارد، با استفاده از قدرت این پست ، ترافیک را به قسمت های دیگر سایت پخش کنید.

این کار دو راه دارد. اولا، لینکهای داخلی سایت شما، راهی عالی برای دسترسی افراد به سایت شما برای مدت طولانی است. دوم، لینک دادن به یک صفحه فروش رتبه بندی شما را بالا می برد.

به این ترتیب زمانی که افراد برای خدمات شما در گوگل جستجو می کنند، می توانید بدون استفاده از تبلیغات پرداخت شده، از رقبای خود در رتبه بندی صفحه جلو بزنید. این فرآیند همان چیزی است که کارشناسان SEO به عنوان ساختار سازی سازمانی می گویند.

به یاد داشته باشید، ترافیک طبیعی، بلیط طلایی برای موفقیت وب سایت و رتبه بندی بهتر گوگل است، بنابراین زمانی که شما یک صفحه پربازدید دارید روی آن سرمایه گذاری کنید. Google Analytics به شما این صفحات را شناسایی خواهد کرد.

 

پنل جستجوی سایت

شما می توانید از ویژگی جستجو سایت به شیوه ای مشابه استفاده کنید که از زیرمجموعه های "علاقه مندی ها" استفاده کنید تا مطالبی برای آینده را کشف کنید. این قسمت دقیقا همان چیزی که بازدیدکنندگان در سایت شما جستجو می کنند و جستجوهای پرطرفدار، اگر همپوشانی وجود داشته باشد را نشان میدهد.

در شرایط بازاریابی، این یک نگاه مستقیم به نوع محتوایی است که بازدیدکنندگان می خواهند ببینند. اگر، برای مثال، یک صفحه که شما چندین سال پیش تولید کردید، یکی از بالاترین رتبه های جستجو است، شما باید این محتوا را مجددا ارتقا دهید. این به این دلیل است که  متن محتوای شما قدیمی شده، اما موضوع محتوا بسیار ارزشمند است.

اینکه می دانید که مردم در سایت شما چه می کنند خوب است، اما برای گسترش کسب و کار خود و تمرکز بر استراتژی بازاریابی ، باید به داده های ارائه شده به شما عکس العمل نشان دهید.

با استفاده از برخی نکات ارائه شده در این مقاله، باید بتوانید از بازاریابی محتوا بازدیدکنندگان خود را به صفحات ارزشمند خود هدایت کنید و جمعیت کلیدی مشتریان را هدف قرار دهید.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :