دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

استفاده از google analytics برای موفقیت در بازاریابی بخش سوم

استفاده از google analytics برای موفقیت در بازاریابی بخش سوم

استفاده از Demographics

در Google Analytics، جمعیت شناسی به طور گسترده ای بین سن و جنسیت تقسیم می شود. اما چطوراین دو عامل ساده می توانند چگونگی ساختار سایت شما را شکل دهند.

اجازه دهید از سایت OriGym به عنوان مثال استفاده کنیم.

برای ارائه آموزش دوره های مربی  فیتنس شخصی، جمعیت شناسی ما کاملا دقیق منعکس کننده دانش آموزان آنها است. محبوب ترین سن افراد 25+ است و زنان بیشتر از مردانند. ممکن است فکر کنید که این عالی است. بازدید کنندگان وب سایت شما با بازار هدف شما مطابقت دارند. بله به میزان مشخصی این خبر خوبی است.با این حال، همچنین می توانیم از این داده ها برای هدف قرار دادن بازارهای جدید استفاده کنیم. به عنوان مثال می دانیم که در حالی که زنان 25+ ساله بیشتر از هر گونه جمعیتی به مطالعه این وبسایت علاقه دارند ولی  زنان که علاقه مند به گرفتن یک مربی شخصی دارند، واقعا 35 سال سن دارد.پس از انجام این کار، گوگل آنالیتیک می تواند به شما نشان دهد که چه تعداد کاربر جدید در یک جمعیت خاص (زنان بالای 35 سال) در طی یک دوره مشخص جذب شده است.

استفاده از google analytics برای موفقیت در بازاریابی بخش سوم

 

 

شناختن بازار شما - بازدید کنندگان شما  چه چیزی دوست دارند؟

زیرمجموعه "علاقه مندی ها" یک روش بسیار مفید و سریع برای برنامه ریزی ایده های محتوایی برای اهداف بازاریابی آینده است.

به طور خلاصه، این به شما اجازه می دهد که ببینید که بازدید کنندگان شما در خارج از موضوع خاص شما و زمانی که شما در سایت شما هستند چگونه رفتار می کنند.

بنابراین، اگر شما یک سایت فروش آنلاین هستید که تجهیزات کوهنوردی را به فروش می رساند، و میدانید که بازدید کنندگان شما به  وب سایت های مسافرتی علاقه مند هستند، می توانید مطالب وبلاگ و پیشنهادات ویژه را در مورد موضوع سفر ایجاد کنید. مثلا چیزی شبیه به " 20 مقصد برتر برای کوهنوردان" باشد. که سایت خود را با منافع بازدیدکنندگان خود ترکیب کرده اید و به همین دلیل ترافیک بیشتری را به وب سایت و صفحات فروش خود می فرستید.

 

بهبود بازاریابی محتوا با استفاده از داده های رفتاری

همچنین داشتن دانش عمیق در مورد بازدیدهای سایت شما، به استراتژی بازاریابی شما کمک میکند تا بدانید که چگونه بازدیدکنندگان با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند.

با ترکیب این دو جریان داده، می توانید روش خود را برای انتشار محتوای آنلاین تطبیق دهید تا کاربران را به صفحات خود هدایت کنید.

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :