دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

استفاده از google analytics برای موفقیت در بازاریابی بخش دوم

استفاده از google analytics برای موفقیت در بازاریابی بخش دوم

مخاطبان

تب مخاطبان باید اولین قسمتی باشد  که بررسی می کنید تا بتوانید نوع افرادی که از سایت شما بازدید می کنند ببینید .

اما گوگل آنالیتیک چه نوع اطلاعاتی را می تواند به شما بگوید؟

شما می توانید فیلترهایی را برای طبقه بندی مکان، سن و جنس بازدید کنندگان وب سایت خود اعمال کنید.

شما همچنین می توانید کشف کنید که آیا اکثر بازدید کنندگان شما جدیدند یا بیننده های تکراری هستند.

شاید برای شرکت های فن آوری و بازاریابی دیجیتال جالب تر باشد که می توانید ببینید از چه نوع دستگاه هایی افراد برای دیدن وب سایت شما استفاده می کنند.

همانطور که در بخش بعدی بحث خواهیم کرد، ممکن است بر روی نحوه تولید محتوای شما تأثیر بگذارد و اطمینان از اینکه سایت شما هماهنگ با صفحه تلفن همراه است (هرچند در سال 2018 این ویژگی بسیار مهم شماست).

 

 

رفتار شناسی

این قسمت نشان میدهد چه نوع از افراد سایت شما را مشاهده می کنند، و در سایت شما دقیقا چکار میکنند.

به طور خاص، شما می توانید کشف کنید که چه صفحاتی مخاطبان شما را بیشتر بازدید می کنند، چه راه هایی برای استفاده در سایت خود استفاده می کنند و چگونه آنها از بین می روند.

اگر در وب سایت شما یک قسمت جستجو داشته باشید، می توانید کشف کنید که بازدیدکنندگان احتمالا به دنبال چه هستند.

همچنین می توانید خلاصه ای از نحوه ارتباط افراد با سایت شما و همچنین صفحات خاص، نرخ انعکاس و درصد خروج مثلا اغلب کاربران از سایت شما از چه صفحات خاصی خارج می شوند را بیابید.

اما چگونه می توان تمام این داده ها برای بهبود استراتژی بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار گیرد؟

در زیر، ما برخی از نکات بازاریابی محتوای ما را برای تبدیل اعداد انتزاعی به مشتریان ملموس و منحصر به فرد برای سایت شما به اشتراک می گذاریم.

 

بهبود بازاریابی محتوا با استفاده از داده های مخاطبان

اگر هدف شما این است که استراتژی بازاریابی محتوا را به بازدیدکنندگان سایت خود تطبیق دهید، کاملا واضح است که ویژگی مخاطبان Google Analytics جایی است که باید برای اولین بار بروید.

با این وجود، دشوار است بدانید کدام اطلاعات مهم است و چگونه به اطلاعات مختلف واکنش نشان دهید.

 

خلاصه روند مخاطبان خود را نادیده نگیرید

مرور کلی مخاطب شما همیشه باید اولین حرکت شما باشد. من بسیاری از بازاریابان را می شناسم که در حالی که از لحاظ فنی صلاحیت دارند تصمیم می گیرند که اولا داده های فوق العاده خاص را بخوانند و بنابراین تصویر بزرگتری از سایت خود را نادیده می گیرند.

دانستن بازدید های صفحه، صفحات در هر بازدید و مدت زمان هر بازدید در یک نگاه،  خاصیت استراتژی بازاریابی شما را بهبود می بخشد.

اگر، برای مثال، می بینید که مدت زمان بازدید وبسایت شما به طور متوسط کم است، می توانید مطالب وبلاگ خود را بر اساس آن تغییر دهید، تا مردم را به ماندن بیشتر تشویق کنید. برخی از روش های آسان برای انجام این کار عبارتند از: شروع به انتشار مطالب وبلاگ طولانی در سایت خود، که دارای مشاوره تخصصی و عملی است.

این ممکن است به فروش مستقیم منجر نشود، ولی باعث افزایش میزان بازدید کننده های شما و اعتبار شما در نام  های تجاری می شود.

شما همچنین می توانید "حلقه های باز" را در محتوا خود استفاده کنید. مثلا بگویید «کمی جلوتر در این مقاله، ما به شما دقیقا نشان می دهیم که چگونه ترافیک سایت خود را افزایش دهید».

آنچه که در اینجا انجام داده اید، ایده ای را ارائه می دهد که خواننده شما را تحریک می کند و پیش بینی می کند که محتوایی در مقاله شما نشان داده شود.

چنین تکنیک هایی راه های عالی است که کیفیت کلی سایت شما را بهبود می بخشد و به طور غیر مستقیم بر نوع بازدید کنندگان و ترافیک شما تاثیر می گذارد.


 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :