دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

استراتژی فشار و کشش در بازاریابی

استراتژی فشار و کشش در بازاریابی

رویکرد قدیمی  بازاریابی "فشار" در مراحل اولیه یک کسب و کار آنلاین خوب عمل می کند، جایی که شما باید نام خود را در برابر بسیاری از مشتریان بالا آورید و جای خود را در بازار باز کنید. "کشش" بازاریابی به طور معمول در طول مدت زمان یک عملیات است که همزمان تولید زیاد و استفاده از نام تجاری خود به شکل مثبت برای جذب بیشتر کسب و کار رخ میدهد.

با این حال، موفقیت در بازاریابی یک محصول / سرویس یا نام تجاری خود را با ترکیبی از فشار و کشش یا اصطلاحا " پول و پوش"  است.

 

ترکیب این دو روش

برای پیدا کردن ترکیب مناسب، آنچه را که من ارزیابی RIC می نامم انجام دهم. من "دلیلها" را برای استفاده از بازاریابی فشار یا کشش، "اثراتی" که هر رویکرد میتواند داشته باشد و "تواناییهایی" که من برای انجام یک روش بازاریابی داده شده دارم،یا نیاز خواهم داشت را در نظر میگیرم.

من تمایل دارم که از بازاریابی فشار دوری کنم چون معتقدم از سیستم "پنج عامل تسلط" میتوان استفاده کرد:

1. علاقه دیگران را تحریک کنید.

2. این علاقه را انتقال دهید.

3. یک چشم انداز به اشتراک بگذارید.

4. این دیدگاه را مدیریت و توسعه دهید.

5. تسلط پیدا کنید

در تجربه من، این ترکیب بهترین راه برای "فشار " محصول، سرویس یا خودتان است.

شما می توانید در راه های مختلف علاقه دیگران را تحریک کنید، اما اغلب برای کار از شخصی درخواست می شود.

 

چه زمانی روش فشار جواب میدهد؟

تنها زمانی که من "فشار" را انتخاب میکنم وقتی است که یک سوال خاص را مطرح می کنم: "آیا می توانم به شما در این پروژه کمک کنم؟" یا "آیا می توانید مرا به آن شخص معرفی کنید؟"

بسیاری از افراد از این نوع از بازاریابی شخصی اجتناب می کنند و ترجیح می دهند محصول یا خدمات خود را با استفاده از تبلیغات شخص ثالث در رسانه هایی مانند تلویزیون، روزنامه، رادیو و ... ترغیب کنند.

گزینه های دیگری برای بازاریابی فشار عبارتند از تبلیغاتی مانند ارسال ایمیل به یک پایگاه داده و تبلیغات هدفمند / با هزینه در شبکه های اجتماعی. پرداخت هزینه برای SEO (بهینه سازی موتور جستجو) نیز راه دیگری است.

کار با افراد با نفوذ یکی دیگر از گزینه ها است، که بسیار حیاتی تر از همیشه شده است. اما هر کدام  از روش ها را که انتخاب می کنید، لازم است که تمام پیام های خودرا با یک درخواست گسترده ترکیب کنید. مثلا:

"چگونه می توانم خدمت رسانی کنم؟"

"چگونه می توانم به شما کمک بکنم؟"

"چطور می توانید به من کمک کنید؟"

این سه سوال جوهر بازاریابی کسب و کار آنلاین هستند، و اگر شما آنها را به طور موثر بیان کنید، قادر به مدیریت و ایجاد چشم انداز خواهید بود و سپس رشد خواهید کرد. این روش شما را از یک رویکرد تهاجمی به دفاعی در بازاریابی تغییر می دهد.

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :