دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

آینده همه چیز در بازاریابی دیجیتال

آینده همه چیز در بازاریابی دیجیتال

هنگامی که ژورنال وال استریت ابتدا جرأت ایجاد مجموعه رویدادی magazineand را داشت که آینده همه چیز نامیده می‌شد ، مجبور شدم از چرخ زدن چشم‌ هایم جلوگیری کنم. اما بعد کنجکاوی من بیشتر شد و شروع کردم به مطالعه در مورد همه چیز مخصوصا مشکلات استفاده از وسایل نقلیه کاملا ً خودمختار برای مشاغل جدید که به عنوان دوران هوش مصنوعی در نسل بعدی نرم‌ افزار ایجاد می‌شوند. همه اینها باعث شد من به آینده بازاریابی فکر کنم. در طی ۲۴ سال گذشته که در صنعت بازاریابی دیجیتال بوده‌ ام ، شاهد هرج و مرج کامل هستم که صنعت را مختل کرده‌ است ( و برخی استدلال می‌ کنند که هنوز هم این کار را انجام می‌ دهد ). زمانی که اولین بار شغلم را در سال ۱۹۹۴ شروع کردم ، همه متخصصان صنعت از این موضوع حمایت کردند که تلویزیون مرده‌ است و رسانه‌های خبری به زودی با برنامه‌ نویسی تقاضا جایگزین خواهند شد. بیست و چهار سال بعد ، تلویزیون با وجود کاهش نقاط رده‌ بندی ناخالص و تکه‌ تکه بودن باور نکردنی ، بیش از ۳۰ درصد از هزینه‌ های تبلیغات رسانه‌ ای آمریکا را بر عهده دارد. تغییر پناهگاه ، سرمایه‌ گذاری‌های بزرگ را در تبلیغات تلویزیونی متوقف کرد و با این حال همه شبکه‌ ها در تلاش هستند تا برنامه‌ های خود را بسازند که بینندگان را مجبور می‌ کند تا آگهی‌ های خود را به منظور محتوای جریان (streaming) تماشا کنند. در عین حال ، نتفلیکس جدید تبلیغ به عنوان سکوی انتخاب برای قطع کننده طناب دار ادامه می‌ یابد. یا حداقل ، چیزی که سرمایه گذاران بر طبق گزارش ژورنال وال استریت باور دارند و طبق گفته پو ، ۶۱ درصد از بزرگسالان جوان در آمریکا عمدتا ً تلویزیون جریان (streaming) را تماشا می‌ کنند.

 

تازه های بازاریابی چیست ؟

من در آخرین مقاله ، قدرتی را که بازاریابی محتوایی هنوز در دست دارد ، زیر سوال بردم. ما امروز دریایی از محتوای موجود داریم که هر لحظه و هر روز بیشتر منتشر می‌ شود. در حالی که بیش از یک ربع‌ قرن طول کشید تا صاحب نظران فکر کنند این کار انجام خواهد شد ، ما تغییراتی اساسی در نحوه رفتن کسب و کار اینترنتی به بازار می‌ بینیم. تعدادی از موضوعات مهم در حال ظهور هستند :

 

هوش مصنوعی

با وجود این همه هیاهو ، ماشین یادگیری و سیستم‌ های هوشمند تصمیم‌ گیری زمان واقعی را ممکن می‌ سازند و در دسترس همه کسب و کارها هستند. اگر ما یک نشانه از وال استریت بگیریم ، تجار کف بورس به سادگی نمی‌ توانستند با ماشین رقابت کنند ، ماشین ها قادر به تحلیل نقاط داده بیشتری از مغز انسان می باشند. بازاریابی در حال حاضر در خارج از این مسیر اخلال قرار دارد و اساسا ً توسط هوش مصنوعی تغییر خواهد یافت.

 

اتوماسیون , مخابرات و شنود تلفن

همانطور که کسب و کارها به داده‌ های خودشان ادامه می‌ دهند ، شروع به خودکار سازی بیشتر فرآیندهای خود می‌ کنند و جالب‌ تر و مرتبط با بهترین مشتریان خود می‌ شوند. در حالی که امروز هنوز خام هستند ، اما بهتر خواهند شد و در نهایت به ابزار مورد انتظار برای حل مشکلات تبدیل می شوند. روحیه شنود تلفن همچنان قوی باقی خواهد ماند زیرا کسب و کارها به دنبال راه‌ حل‌ های بیشتر مبتنی بر فن‌ آوری برای مشکلات تجاری مشترک هستند. برای بازاریاب‌ های ورزشی پتانسیل ایجاد اعتماد ، امنیت و یک زنجیره ارزش مشتری محور و شفاف دارد. برای همه بازیگران شنیع که راه خود را به عرضه اولیه سکه تبدیل کرده‌ اند ، هنوز پتانسیل فوق‌ العاده‌ای دارد تا همه چیز را از این که چگونه مصرف کنندگان داده‌ های خود را کنترل می‌ کنند و ارزش آن را برای تغییر مدل‌ های پاداش بازاریابی دیجیتال ، تحت‌ تاثیر قرار دهند. همانطور که پیچ‌ ها کار می‌کنند ، چارچوب فن‌ آوری زیربنایی به احتمال زیاد منجر به نوآوری جدید و تبدیل بیشتر مورد نیاز در مدل‌ های امنیت اطلاعات و جبران خسارت می‌ شود.

 

شخصی سازی عمیق

از زمانی که فلفل و راجرز یک آینده را در کتاب اوایل دهه ۱۹۹۰ پیش‌ بینی می‌ کردند ، شرکت‌ ها برای بخش‌ بندی مشتریان اینترنتی خود سخت تلاش کرده‌ اند و با این گروه‌ ها متفاوت صحبت می‌کنند. با این حال ، تنها به تازگی این فن‌ آوری برای استقرار چشم‌ انداز واقعی برای آینده نزدیک به کار گرفته شده‌ است و این فقط با بازاریابی متوقف نمی‌ شود ، همانطور که ما شاهد افزایش محصولات ساخته‌ شده بر اساس تقاضا هستیم ( و نه فقط با نمونه‌ های اولیه چاپگر ). " از یک مدل تک محصولی - به نفع یک مدل ساخته‌ شده برای تولید - دور می‌ شویم.

 

اقتصاد Gig

ماهیت کار تغییر کرده‌ است. طبق مطالعه گالوپ ، ایالت محل کار آمریکا ، حدود ۱۰۰ میلیون کارمند تمام‌ وقت وجود دارد که ۵۱ درصد آنها درکار خود دخیل نیستند. به عبارت دیگر ، آن‌ ها ارتباطی به شغل خود ندارند ، بنابراین فقط این کار را انجام می‌ دهند. ۱۶ درصد دیگر " فعال " هستند. زمانی با ملازمان اداره می‌ شوند که با کارهای پروژه جایگزین شوند ، چیزی که به دست می‌ آورید یک منبع مستقل رو به رشد منابع است و مجموعه‌ ای از شرکت‌ ها و وب سایت‌ ها در حال تهیه برنامه از اقتصاد است. این نیروی کار ماهیت این که چگونه آژانس‌ ها می‌ توانند و قادر به خدمت به مشتریان خود باشند را تغییر می‌ دهد. هیچ دلیلی وجود ندارد که این امر به زودی تغییر کند.

 

حریم خصوصی

این امر نشان می‌ دهد که مصرف کنندگان به لطف مقررات حفاظت از داده عمومی (GDPR) تا حد زیادی کنترل بر روی داده‌های شخصی خود را آغاز می‌ کنند. هنگامی که مصرف کنندگان این کنترل را به دست می‌ گیرند ، شرکت‌ ها قرار است ارزیابی کنند که چگونه مصرف کنندگان را بابت خدمات رایگان که قبلا ً داده نشده ، شارژ کنند. این همچنین دارای پتانسیل تبدیل شدن به نسخه آنلاین از لیست نام  telemarketers است.

 

واقعیت مجازی ( و تقویت‌شده )

در حالی که هنوز برای پیدا کردن جرم حیاتی تلاش می‌ کنید ، واقعیت مجازی اولیه ( vr ) تاثیرگذار بوده‌ است. با این حال ، بیشتر دوست داشتم : قبل از اینکه به اتیوپی منتقل شوم ، تجربه vr آن‌ ها را اولین باری بود که احساس می‌ کردم. می‌توانم به اتیوپی بروم و واقعا در آن لحظه باشم که چاهی برای یک روستای بسیار سپاسگزار در آفریقا نصب شده‌ بود. بله ، البته ، چیزهای بیشتری هست که در زمینه بازاریابی اتفاق می‌ افتد. با استفاده از فن‌ آوری‌ های بازاریابی ۶ ، ۸۲۹ امروزه ، بازاریابی دیجیتال می‌ تواند طاقت‌ فرسا باشد. چیزی که تغییر نکرده است ، نیاز به نقشه سفر مشتری است و درک کنید که چطور می‌ توانید به افزودن ارزش ( به جای فروش ) ادامه دهید. این یک زمان هیجان‌انگیز برای بازاریابی با وجود ظهور عظیم آن همه چیزهایی که ما برای انجام دادن کارها به کار می‌ بردیم ، زمان هیجان انگیزی است.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :