دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

آیا کارمندان باید در ساعات غیر کاری به ایمیل های کاری پاسخ دهند؟

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
4.5
آیا کارمندان باید در ساعات غیر کاری به ایمیل های کاری پاسخ دهند؟

فن آوری ارتباطات امروز به این معنی است که شما می توانید با تیم کسب و کار خود در هر زمان و هر کجا ارتباط برقرار کنید. اما همچنین که کارمندان هم به زمان استراحت نیاز دارند و مقررات جدید در شهر نیویورک این اجازه را به آنها میدهد. رافائل اسپینال عضو شورای شهر نیویورک پیشنهاد کرده است که برای جلوگیری از اقدامات تلافی جویانه کارکنان اگر تصمیم بگیرند که به ایمیل های پس از ساعت کاری پاسخ ندهند پیشنهاد یک قبض داده است.

اسپینال در یک مصاحبه با Fox Business گفت: هدف او محافظت از کارکنانی است که تصمیم می گیرند پس از کار به خاطر ترس از عواقب آن به ایمیلها پاسخ ندهند. او می گوید، اگر هر دو طرف موافقت کنند بعد از ساعت کارشان ارتباط برقرار کنند، این امر به نفع آنهاست.

این لایحه تنها به سازمان هایی که دارای 10 یا بیشتر کارمند هستند تعلق می گیرد و هر کسی که قانون را نقض می کند 250 دلار جریمه می شود که به کارمند داده میشود. در مورد شرایط اضطراری یا اضافه کاری، قانون اعمال نخواهد شد.

 

قوانین مشابه در سراسر جهان

به تازگی کره جنوبی قانون مشابهی در مورد رایانه ها تصویب کرده است. دولت متروپولیتن سئول در تلاش است تا کارکنان را از کار زیاد بازدارد. کارمندان دولت از مه 2018  بعد از ساعت 7 بعد از ظهر دیگر قادر نخواهند بود کار کنند.

فرانسه، آلمان، ایتالیا، فیلیپین و دیگر کشورها همچنین پیشنهادات مربوط به مسائل مشابه را ارزیابی می کنند.

 

هدف این جنبش چیست؟

سامانتا کانروی، استاديار مديريت تجارت CSU، با اشاره به پاسخ دادن به پست الکترونيک پس از کار، گفت: " کارکندان هنگامي که به خانه برمي گردند قادر به جدا شدن از کار نيستند ، اين زماني است که آنها بايد در حال استراحت و ذخیره انرژی برای فردا باشند. "

کانروی همراه با لیوبا بلکن از دانشگاه Lehigh و ویلیام بکر از ویرجینیا ، در مقاله ای با عنوان "خسته اما ناتوان از  تمام کردن کار" نوشته اند که کارمندان به دلیل استرس انتظار و پاسخ به ایمیلهای پس از ساعت کار از انرژی تخلیه می شوند. ایمیل ها مانع از روند بازیابی انرژی از دست رفته در طی روز هستند. دسترسی به آن موجب کار بیش از حد می شود، زیرا کارکنان همچنان به کار خود ادامه دهند، مثل اینکه هرگز فضای کاری را ترک نکردند و در عین حال توانایی خود را برای قطع درگیری ذهنی از از مسائل مرتبط با کار به دلیل ادامه روند کار و ایمیلها از دست میدهند. "

 

توصیه های این مقاله

به زبان ساده اگر کارکنان شما تمام وقت کار می کنند، هنگامی که صبح سر کار می آیند، انتظار بهترین را از آنها نداشته باشید. اگر می خواهید آنها خوشحال باشند، ماندگاری بیشتری داشته وپویا و کارآمد باقی بمانند، ارائه تعادل بین کار و زندگی مهم است.

در حالی که هیچ یک از دو کسب و کار دقیقا یکسان نیستند، محققان توصیه می کنند مدیران "روزهای بدون ایمیل"، برنامه های ایمیلی با ساعات چرخشی، و در صورت امکان حذف ایمیل ها پس از کار به طور کامل را اجرا کنند.

 این نوع تلاش برای رفاه کارکنان شما نشان می دهد که شما تلاش می کنید تا تعادلی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. این می تواند منجر به یافتن یک راه حل عملی بین یک شرکت، کارمندان آن و زمان کار و استراحت آنها شود.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :