دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

آموزش غیرفعال کردن lock screen در ویندوز 10

۱۹ مهر ۱۳۹۶
4.1
آموزش غیرفعال کردن lock screen در ویندوز 10

بعد از آپدیت بزرگ و سالانه‌ی ویندوز ۱۰ یا همان Windows 10’s Anniversary Update، دیگر امکان اینکه با استفاده از Registry، صفحه قفل (Lock Screen) را در ویندوز غیر‌فعال کنید وجود ندارد. به همین دلیل، باید به دنبال راه جدید و نوآورانه‌ی دیگری برای انجام این کار بود. خوشبختانه راه‌های جدید برای حل این مشکل پیدا شده‌اند و امروز قصد داریم ساده‌ترین روش برای غیر‌فعال کردن صفحه Lock Screen در ویندوز ۱۰ را حتی پس از آپدیت بزرگ سالانه شرح دهیم. همراه چه جوری باشید.
البته باید بدانید که با استفاده از این روش، در طول استفاده از سیستم خود، فقط یک بار و آن‌هم به هنگام روشن کردن سیستم صفحه‌ی لاک اسکرین را خواهید دید و بعد از آن، مثلا وقتی سیستم را Log Out میکنید، یا وقتی که میخواهید سیستم را از حالت Sleep یا Hibernate خارج کنید، به هیچ عنوان صفحه‌ی Lock Screen را نخواهید دید.

آموزش غیرفعال کردن Lock Screen در ویندوز ۱۰

وارد قسمت File Explorer (همان My Computer یا This PC) در سیستم خود و شوید و این مسیر را طی کنید: C:\Windows\SystemApps

در این صفحه به دنبال پوشه‌ای با نام Microsoft.LockApp_cw5n1h2txyewy بگردید و آن را پیدا کنید ولی لازم نیست وارد آن شوید. آموزش غیرفعال کردن lock screen در ویندوز 10

روی این فولدر راست-کلیک کنید و گزینه Rename را انتخاب کنید.

آموزش غیرفعال کردن lock screen در ویندوز 10

حالا نام این فولدر را عوض کنید و مثلا به این نام تغییر دهید: Microsoft.LockApp_cw5n1h2txyewy.backupآموزش غیرفعال کردن lock screen در ویندوز 10
همانطور که میبینید، ما فقط یک عبارت backup. به انتهای نام اصلی این فولدر اضافه کردیم. توصیه میکنیم شما هم همین گونه تغییر نام دهید.

از حالا به بعد سیستم شما فقط به هنگام روشن کردن و بوت شدن اولیه، صفحه‌ی Lock Screen را نمایش میدهد و در دیگر موقعیت‌ها، به هیج عنوان این صفحه را نخواهید دید.

آموزش فعال کردن مجدد Lock Screen در ویندوز ۱۰

اگر به هر دلیل تصمیم گرفتید دوباره این قابلیت را در ویندوز خود فعال کنید، اصلا کار سختی در پیش ندارید! کافیست دوباره به مسیر C:\Windows\SystemApps بروید و فولدر Microsoft.LockApp_cw5n1h2txyewy.backup را بیابید. حالا روی آن راست-کلیک کنید و گزینه‌ی Rename را انتخاب کنید. سپس نام این فولدر را به نام اصلی و اولیه‌ی آن یعنی Microsoft.LockApp_cw5n1h2txyewy تغییر دهید.

کار تمام است و دوباره صفحه لاک اسکرین را در ویندوز خود خواهید داشت.

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :