دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

آخرین فن آوری های پیشرفته دنیای تجارت بخش دوم

آخرین فن آوری های پیشرفته دنیای تجارت بخش دوم

همراه نشدن با تکنولوژی جدید هزینه بر است

بنابراین، هنگام استفاده از تکنولوژی جدید برای بازاریابی ، خطرات خاصی وجود دارد. با این حال، این به معنای اجتناب از آن به کل نیست - که می تواند در طولانی مدت خیلی بدتر باشد. تفکر رو به جلو همیشه یک ویژگی ضروری برای بازاریاب ها است.

استفاده از فرصت های جدید پیش از هر کس دیگری بسیار بااهمیت است.

استفاده از روش جدید SEO قبل از رقبای خود و ارتقا رتبه بندی صفحات خود را تصور کنید یا کشف پلت فرم شبکه اجتماعی بزرگ بعدی و بدس آوردن مخاطب های جدید قبل از اینکه رقبایتان آن را کشف کنند.

در عین حاضر تصور کنید که در سمت دیگر این قضیه باشید. کمپانی که ریسکی برای استفاده این روش ها نداشته و حالا تازه تلاش میکند که به رقیبانش برسد.

بیایید یک مثال از یک روند تکنولوژی جدید که توسط بازاریابها استفاده می شود و نحوه استفاده آن را نگاه کنیم.

 

Chatbots

"chatbot نرم افزار رایانه ای است که با استفاده از پیام های متنی با مشتریان در وب سایت ها ، برنامه ها یا شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار می کند و به سوالات آنها پاسخ میدهد".

به نظر می رسد که درس های زیادی از Tay یاد گرفته شده است. از آن زمان، chatbots محبوبیت زیادی کسب کرده اند و اکنون بسیاری از افراد به طور منظم با chatbots در وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی ارتباط برقرار می کنند. ظهور chatbots را می توان با محبوبیت برنامه های پیام رسانی توضیح داد. گفته می شود که ماهانه حدود 2.8 میلیارد کاربر فعال فیس بوک و  WhatsAppداریم.

بازاریاب ها  چگونه می توانند از chatbots استفاده کنند؟

مزیت بازاریابیchatbot شخصی سازی آن است. یک chatbot می تواند به طور مستقیم یک فرد را با یک پیام شخصی بر اساس اطلاعاتی که شخص مایل به چت  درباره آن است هدف قرار دهد. نه تنها این به معنای فرصتی برای پیام و محتوا منحصر به فرد و شخصی است بلکه یک راه آسان برای ایجاد ارتباط موثر با نام تجاری شما است.

به جای ارسال خبرنامه ماهانه از طریق ایمیل، شما می توانید با مشتریان خود به طور مستقیم در گفتگو باشید. چه چیزی را در مورد محصول ما دوست دارید یا ندارید ؟ بیایید در مورد آن بحث کنیم.

نمونه خوبی از این روش، برای فیلم Zootopia است - که در آن کاربران توانستند با یکی از شخصیت های فیلم چت کنند و چالش هایی برای رفتن به مراحل بالاتر داشتند.

 

زمان نوآوری

با بازاریابیB2B یا بیزنیس با بیزینس، بازاریاب ها گاهی اوقات کمتر به دنبال چیزهای جدید هستند، به خصوص در مقایسه با بازاریابی B2C یا بیزینس با مشتری. اما همانطور که گفتیم Chatbots  امروزه به یک بخش ضروری از محل کار مدرن  تبدیل شده است. فرصت خوبی وجود دارد که بازاریاب ها بتوانند از طریق chatbots به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنند، و از این جهت برای ارائه محتوایی مناسب و شخصی که به مشتریان حس باارزش بودن نیز میدهد، استفاده کنند.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :