دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

آخرین فن آوری های پیشرفته دنیای تجارت بخش اول

آخرین فن آوری های پیشرفته دنیای تجارت بخش اول

دنیای بازاریابی به طور مداوم در حال تکامل است؛ دلیل اصلی آن پیشرفت سریع تکنولوژی است.

 فناوری های جدید برای بازاریابان برای رسیدن به مخاطبان جدید راهای زیادی ارائه می دهند که رشد رسانه های اجتماعی در دهه گذشته، نمونه ی اصلی اش است.

با این حال، رسانه های اجتماعی فقط اول ماجرا است. هنگامی که شما از هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و تقویت شده، دستیارهای دیجیتال و تغییرات مکرر الگوریتم های جستجوگر گوگل را در نظر میگیرید به سرعت مشخص می شود که بسیاری از تکنولوژی های نوآورانه برای رشد بازاریابان وجود دارد.

در این پست ما به برخی از خوبی ها و بدی هایی که برای بازاریابان با پذیرش آخرین روند تکنولوژی در نظر گرفته شده است نگاه می کنیم و با نگاهی به یک مد جدید که در حال حاضر در سال 2018 به شدت محبوب است می کنیم یعنی: chatbots.

 

توصیه ای برای تازه واردان

درست مثل سرمایه گذاری زمان و پول، یادگیری تکنولوژی جدید، همانند سرمایه گذاری در هر چیزی، با خطرات خاص خود مواجه می شود. بیایید به چند مثال نگاه کنیم:

 

1- میزان تغییر بسیار زیاد است

فناوری همیشه در جریان است و سیستم عامل ها در طول زمان، از لحاظ قابلیت و محبوبیت توسعه می یابند. این بدان معنی است که در معرض تغییرات هستید و باید آماده سازگاری باشید.

این همچنین به معنای یادگیری مداوم مهارت های جدید ، تطبیق روش های جدید کار و دور ریختن شیوه هایی است که دیگر مهم نیستند. اگر قصد دارید از یک پلت فرم جدید استفاده کنید، لازم است ریسک های آن را نادیده بگیرید. همیشه این ریسک وجود دارد که یک ترند فن آوری جدید فقط یک مرحله گذرا باشد، هرگز به پتانسیل آن نپرداخته و در نهایت از بین برود.

مثال: الگوریتم جستجوگر گوگل همیشه در حال تغییر است. کارشناسان SEO باید در جریان آخرین تغییرات باشند تا مطمئن شوند که می توانند صفحات وب خود را برای جستجو بهینه سازی کنند. این به این معنی است که همیشه برای تغییر و تمرین آماده اند.

 

2- ریسک روش های ناشناخته

اگر یکی از اولین ها هستید که تکنولوژی های جدید را امتحان می کنید همیشه این خطر وجود دارد که ممکن است  اتفاق غیر منتظره ای پیش بیاید. اگر به طور کامل مورد آزمایش و تست قرار نگرفته باشد، می توانید به چالش های ناشناخته یا اشتباهاتی دچار شوید که به راحتی فراموش نمی شوند.

مثال: یک مثال مناسب : در سال 2016، مایکروسافت Tay را معرفی کرد - یک chatbot که روش کارش یادگیری ماشینی است و از ورودی که از مکالمات خود با کاربران دریافت کرده است استفاده میکند تا یاد بگیرد که چگونه با آنها ارتباط برقرار کند.

ایده ساده  این بود که کاربران در حال صحبت کردن با یک chatbot باشند و در عین حال نرم افزار صدای آنها را از طریق ورودی کاربر شناسایی کند.

با این حال، مایکروسافت پس از یک روز مجبور شد Tay را ببندد چون کاربران Tay با ادبیات نامناسب و محتویاتی با او حرف زده بودند که Tay کاملا به سرعت پاسخ  هایش بی ادبانه و فحاشی شده بود!
 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :