دیمارکت - راه اندازی فروشگاه اینارنتی

آخرین اخبار فناوری در بازاریابی بخش دوم

آخرین اخبار فناوری در بازاریابی بخش دوم

در بخش اول مقاله گفتیم: دنیای بازاریابی به طور مداوم در حال تکامل است؛ دلیل اصلی آن پیشرفت سریع تکنولوژی است.

نوآوری های فناوری راه های جدیدی برای بازاریاب ها برای رسیدن به مخاطبان جدید ارائه می دهند. رشد رسانه های اجتماعی در دهه گذشته، نمونه ی اصلی است.

با این حال، شبکه های اجتماعی فقط نوک کوه یخ است. هنگامی که شما هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و دستیارهای دیجیتال و تغییرات مکرر الگوریتم های جستجوگر گوگل را در نظر میگیرید، به سرعت مشخص می شود که بسیاری از تکنولوژی های نوآورانه برای یادگیری بازاریابان وجود دارد.

در این پست ما به برخی از ریسک ها و پاداش هایی که برای بازاریابان با پذیرش آخرین روند تکنولوژی در نظر گرفته شده است نگاه می کنیم و نگاهی به یک روند که در حال حاضر در سال 2018 در صدر است میکنیم یعنی chatbots.

در ادامه به توضیح موارد بیشتر میپردازیم:

 

همراه نشدن با فناوری ها هزینه دارد

بنابراین، هنگام استفاده از تکنولوژی جدید بازاریابی ، ریسک های خاصی وجود دارد. ولی این به معنای اجتناب از آن به کل نیست  که می تواند در طولانی مدت خیلی بدتر باشد. تفکر رو به جلو همیشه یک ویژگی ضروری برای بازاریاب ها است.

استفاده از فناوری جدید سئو قبل از رقبای خود و ارتقا رتبه بندی صفحات خود یا کشف پلت فرم شبکه اجتماعی بزرگ بعدی و بدست آوردن مخاطب های جدید قبل از اینکه رقبایتان آن را کشف کنند و در عین حاضر تصور کنید که در سمت دیگر این قضیه باشید، کمپانی که ریسکی برای استفاده این روش ها نداشته و حالا تازه تلاش میکند که به رقیبانش برسد.

یک مثال از یک مد تکنولوژی که توسط بازاریابها استفاده می شود و نحوه استفاده آن را نگاه کنیم.

 

chatbot نرم افزار رایانه ای است که با استفاده از پیام های متنی با مشتریان ، برنامه ها یا شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار می کند و به سوالات آنها پاسخ میدهد و محبوبیت زیادی کسب کرده اند و اکنون بسیاری از افراد به طور منظم باchatbots  در وب سایت های آنلاین ، شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی ارتباط برقرار می کنند. ظهور chatbots را می توان با محبوبیت برنامه های پیام رسانی توضیح داد. گفته می شود که ماهانه حدود 2.8 میلیارد کاربر فعال فیس بوک و  WhatsAppداریم.

 

بازاریاب ها  چگونه می توانند از chatbots استفاده کنند؟

امتیاز شما در chatbot شخصی سازی آن است. یک chatbot می تواند به طور مستقیم یک فرد را با یک پیام شخصی بر اساس اطلاعاتی که شخص مایل به چت  درباره آن است هدف قرار دهد. نه تنها این به معنای فرصتی برای پیام و محتوا منحصر به فرد و شخصی است بلکه یک راه آسان برای ایجاد ارتباط موثر با نام تجاری شما است.

به جای ارسال خبرنامه ماهانه از طریق ایمیل، شما می توانید با مشتریان خود به طور مستقیم در گفتگو باشید و بدانید چه چیزی را در مورد شما دوست دارند یا ندارند .

 

با بازاریابی B2B یا بیزنیس با بیزینس، بازاریاب ها گاهی اوقات کمتر به دنبال چیزهای جدید هستند، به خصوص در مقایسه با بازاریابی B2C یا بیزینس با مشتری. اما همانطور که گفتیم Chatbots  امروزه به یک بخش ضروری از محل کار مدرن  تبدیل شده است. فرصت خوبی وجود دارد که بازاریاب ها بتوانند از طریق  chatbotsبه مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنند، و از این جهت برای ارائه محتوایی مناسب و شخصی که به مشتریان حس باارزش بودن نیز میدهد، استفاده کنند.

 

بخش اول مقاله را در اینجا بخوانید

 

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :